2 min. czytania

Eksport polskich okien i drzwi rośnie. Pandemia im nie straszna

okna
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
22 03 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Od kliku lat polska stolarka okienna podbija rynki zagraniczne. Najnowsze dane pokazują, że sprzedaży nie zakłóciła nawet pandemia koronawirusa. Wręcz przeciwnie, eksport polskich okien i drzwi rośnie, a właściciele firm zacierają ręce.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"] 

Dobra passa trwa

Z danych zaprezentowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny na temat eksportu w ostatnich 30 latach wynika, że stolarka okienna ma się z roku na rok coraz lepiej. Główny Urząd Statystyczny potwierdza trend opisany w Raporcie „Transformacja polskiego eksportu – 30 lat wzrostu i co dalej”. Rejestr pokazuje, że wartość wyprodukowanych w Polsce okien i drzwi, które trafiły w 2020 roku poza granice kraju to 2,38 mld euro. Z tym wynikiem po raz kolejny od 2015 roku jesteśmy na pierwszym miejscu wśród krajów należących do UE. Wspomniana kwota była prawie o 4,5% wyższa niż w roku 2019.

CZYTAJ TAKŻE: Hity eksportowe Polski. Jakie produkty made in Poland zalewają świat?

Polskie okna i drzwi zajmują ugruntowaną pozycję na światowym rynku. I to tak mocną, że nasz kraj jest największym eksporterem stolarki okiennej na świecie. Jak informuje PIE „niemal co trzecie eksportowane okno czy drzwi PCV pochodziły z Polski”.

Eksport polskich okien i drzwi to hit

W kategorii stolarki okiennej mieszczą się zarówno okna i drzwi drewniane, jak i te z tworzyw sztucznych. To właśnie te drugie są prawdziwym eksportowym hitem. Z perspektywy liczb, wygrywają z nimi tylko grzyby, zajmujące pierwsze miejsce wśród wszystkich produktów eksportowych. Ale okien i drzwi drewnianych wcale nie trzeba długo szukać, to do nich należy miejsce trzecie.

CZYTAJ TAKŻE: 4-dniowy tydzień pracy to szaleństwo? Nie dla Hiszpanów

Klienci doceniają solidność pochodzących z Polski produktów. Polskie firmy, produkujące drzwi i okna mają wieloletnią historię. Ale co najważniejsze cały czas udoskonalają produkty, które mają w ofercie. Stąd rosnące z roku na rok wyniki sprzedaży. Tendencji nie zepsuła nawet pandemia koronawirusa. Nie ma się co dziwić, zamknięci w mieszkaniach ludzie zaczęli marzyć o posiadaniu kawałka ziemi. Wzmożone zainteresowanie domami z ogrodem czy działkami rekreacyjnymi widać w każdym kraju. A przecież szczelne i bezpieczne okna to podstawa.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

21 05 24

Wakacje od ZUS coraz bliżej: Ile zyskają mali przedsiębiorcy?

Wakacje od ZUS coraz bliżej: Ile zyskają mali przedsiębiorcy? Wakacje od ZUS uchwalone. Sejm uchwalił długo oczekiwane przepisy…
wakacje od zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

CPK jednak da zarobić małym firmom? Ekspert zdradza

CPK to ogromna szansa również dla małych firm przewozowych z Polski. Do tej pory woziły one towary po…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne Problemy finansowe to nie tylko…
problemy_finansowe

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier