3 min. czytania

Inwestycja w nowe biuro dla firmy: o czym trzeba pamiętać?

wynajem biura
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
23 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Pierwsze przygody z firmą to najczęściej jednoosobowa działalność, w ramach której pracujemy w domu. Co jeśli jednak firma zaczyna się rozwijać i potrzebujemy dla jej działalności dodatkowej przestrzeni? Wtedy warto zainteresować się wynajmem bądź zakupem lokalu na potrzeby biurowe. O czym w takiej sytuacji trzeba pamiętać?

Wybór odpowiedniej lokalizacji dla biura

Jedną z kluczowych kwestii nad którymi trzeba się pochylić jest lokalizacja, jaką zdecydujemy się wybrać dla swojego biura. Wbrew pozorom ta decyzja może być bardzo trudna. Z jednej strony bowiem do wyboru będą na pewno atrakcyjne lokale w rozpoznawalnych miejscach, które będą sporo kosztowały. Z drugiej strony natomiast w sieci pojawia się wiele ofert biur zlokalizowanych w mniej przystępnych lokalizacjach, ale z kolei o wiele tańszych w utrzymaniu.

Trzeba tutaj pójść na mądry kompromis. Atrakcyjne ceny mogą być bardzo kuszące (szczególnie gdy nie dysponujemy potężnym budżetem - choćby ze względu na raczkującą działalność). Dobra lokalizacja jest jednak równie ważna. W końcu nie chcemy by klienci błądzili poszukując siedziby naszej firmy. Może warto więc wygospodarować w miesięcznym budżecie nieco więcej środków po to, by znaleźć lokum w dogodnym miejscu.

Zadbanie o niezbędne wyposażenie

Gdy już podejmiemy decyzję odnośnie tego, gdzie znajdowało się będzie nasze biuro, trzeba będzie zadbać o jego wyposażenie. Oczywiście część sprzętów na pewno można przenieść z dotychczasowej siedziby. Konieczne jednak będzie także z pewnością doposażenie biura. Trzeba będzie je przede wszystkim umeblować.

Warto zadbać o to, by szafki, krzesła i biurka prezentowały się nowocześnie i żeby cechowała je stonowana kolorystyka. Wpłynie to na pewno pozytywnie na produktywność oraz samopoczucie w pracy. Nie obejdzie się także bez aktualizacji naszej bazy sprzętowej. Warto więc rozejrzeć się w sieci za ciekawymi ofertami dotyczącymi leasingu sprzętu biurowego - tych można znaleźć całkiem sporo i jest to dość opłacalna opcja.

Odpowiednia aranżacja przestrzeni

Przestrzeń w której nierzadko przyjdzie nam spędzać długie godziny powinna być odpowiednio zaaranżowana. Przede wszystkim warto zadbać o minimalistyczne wzornictwo stanowisk pracy, które pozwoli skupić się na najważniejszych zadaniach. Nie można jednak zapomnieć o zaaranżowaniu salki konferencyjnej, w której realizowane będą zadania zespołowe oraz przeprowadzane spotkania z kontrahentami. Niezbędny będzie także kącik socjalny, w którym będzie można zaparzyć kawę, czy też w spokoju skonsumować śniadanie.

W ostatnich czasach modne jest także aranżowanie stref relaksu oraz stref sportu. Wiadomym jest bowiem, że długotrwała praca w pozycji siedzącej może być bardzo męcząca. A nawet krótka przerwa spędzona na wygodnym leżaku, czy też przy stole do ping-ponga może w znaczącym stopniu poprawić samopoczucie oraz produktywność pracowników.

Pamiętajcie - odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej to bardzo ważna kwestia. Miejsce, w którym pracujemy pełni bardzo często rolę wizytówki firmy.

Firmowe porządki i powiadomienie o nowej lokalizacji

Gdy już znajdziemy nowy lokal i odpowiednio go wyposażymy to w momencie przenosin warto zdecydować się na drobne porządki usprawniające pracę biura. Mam tu na myśli uporządkowanie dokumentacji, jej digitalizację czy chociażby uporządkowanie nośników na których przechowywane są dane. To także dobry moment na wprowadzenie nowych procedur, dzięki którym praca będzie bardziej efektywna.

Nie zapomnijcie także poinformować klientów o nowym adresie - można to zrobić w mediach społecznościowych, w systemie Moja Firma od Google czy też po prostu pozostawiając we wcześniejszej lokalizacji informację o przenosinach. W końcu warto zadbać, aby klienci trafiali do naszego nowego biura jak najszybciej, prawda?

A jakie są Wasze doświadczenia związane z przeprowadzką do nowego biura? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…
24 05 23

ChatGPT - jak to działa?

ChatGPT to zaawansowany model językowy oparty na sztucznej inteligencji. Jest to potężne narzędzie, które umożliwia interakcję z komputerem…
chat GPT

Składki ZUS im niestraszne. Dlaczego przedsiębiorcy wolą JDG od spółki?

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza jest lepsza od spółki? Skąd wśród internetowych guru biznesowych taka niechęć do jednoosobowych działalności…
360ksiegowosc

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Uśmiech „made in Turkey”. O co chodzi z nowym trendem na rynku i czy to bezpieczne rozwiązanie?

Ostatnio zrobiła się moda na tzw. turystykę stomatologiczną. Polacy wyjeżdżają np. do Turcji, żeby zafundować sobie hollywoodzki uśmiech.…
turystyka stomatologiczna
09 05 23

Pomysł na biznes – 5 nietypowych pomysłów, które mogą odnieść sukces w 2023 roku

Sklep spożywczy, wypożyczalnia samochodów, usługi fryzjerskie – to wszystko już jest! A gdyby tak zrealizować jakiś oryginalny pomysł…
Pomysł na biznes

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier