Z tego artykułu dowiesz się:

Biznes to nie tylko pasja, współpraca i konsekwencja w działaniu, ale także… formalności, które czasem mogą przytłaczać. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu od Credit Agricole zakładanie i prowadzenie konta firmowego jest banalnie proste. Wszystko odbywa się za pośrednictwem smartfona!

Jak szybko założyć konto firmowe?

Warszawska Praga. To właśnie tutaj odwiedzamy artystę, a zarazem przedsiębiorcę Karola Prochackiego, który prowadzi swoją firmę „Studio Malarnia”. Wiosenne słońce przebija się nieśmiało przez chmury i okna, jednocześnie oświetlając sztalugi z pracami malarza. On sam odkłada pędzel i sięga do kieszeni po swojego smartfona.

- „Jestem osobą, która jak najmniej uwagi poświęca formalnościom. Nie lubię ich. Czasem mnie przerażają” – mówi, włączając jednocześnie aplikację CA24 Mobile, która ułatwia mu biznes. Jak sam zaznacza, jego twórcza praca w połączeniu z prowadzeniem działalności gospodarczej sprawia, że formalności związane z firmą czasem go przytłaczają i zniechęcają. Choćby z tego powodu ceni sobie łatwe rozwiązania. „Lubię to co jest proste, czytelne i przejrzyste, dlatego cieszę się, że są aplikacje, które ułatwiają mi zarabianie na mojej pasji, a zarazem pracy” – podkreślił.

Konto firmowe bez formalności

Jak wyglądało zakładanie konta firmowego? W przypadku pana Karola było bardzo proste. Ściągnął aplikację CA24 Mobile i za jej pośrednictwem, w zaledwie kwadrans otworzył rachunek. Bez odwiedzania placówki banku i podpisywania dokumentów. - „Plusem jest to, że w tym banalnie prostym procesie można skorzystać z pomocy pracownika banku. Zaletą tego rozwiązania jest więc fakt, że ktoś prowadzi cię za rękę i dzięki temu wszystko jest jeszcze prostsze” – zaznaczył.

Dotychczas zdalne otwieranie konta firmowego w Credit Agricole wymagało instalowania osobnej aplikacji, przeznaczonej wyłącznie do tego celu. Teraz konto otworzyć można bezpośrednio w aplikacji CA24 Mobile, która później służy też do codziennego zarządzania firmowymi i prywatnymi finansami. Można w niej wykonywać wszystkie operacje bankowe.

Z nowej możliwości Credit Agricole mogą korzystać osoby takie jak pan Karol prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także rolnicy indywidualni. Cały proces jest intuicyjny oraz bardzo szybki. Bank ograniczył związane z nim formalności do niezbędnego minimum. Aplikacja korzysta z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Do tego konieczne jest zeskanowanie dowodu osobistego i zrobienie selfie. Kiedy tożsamość zostanie potwierdzona, a dane uzupełnione, stosowna umowa trafia na pocztę elektroniczną klienta. Do jej zatwierdzenia potrzebny jest kod PIN przesłany na telefon. Przy okazji zakładania konta można również zamówić urządzenia do przyjmowania płatności zbliżeniowych: klasyczny terminal POS lub terminal płatniczy w telefonie komórkowym (SoftPOS).

 

Oszczędność czasu w firmie

Pan Karol Prochacki docenił te wszystkie dobrodziejstwa. „To, że moja praca powstaje analogowo, w procesie twórczym, że siedzę przed sztalugą i tworzę kolejny obraz, nie zmienia całej biznesowej otoczki. Formalności są takie same, jak w każdym innym biznesie. Fakt, że korzystając z telefonu, mogę wszystko pozałatwiać, jest niezwykle ważne i pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, który bardzo szanuję” – powiedział malarz-przedsiębiorca.

- „W biznesie, jak wiadomo – czas to pieniądz. Otwieranie Konta Biznes w naszej podstawowej aplikacjiCA24 Mobile, upraszcza i przyśpiesza cały proces. Klienci od razu mogą z takiego rachunku aktywnie korzystać i wykonywać wszystkie transakcje. Mogą też założyć lokatę, albo zawnioskować o kredyt –wszystko zdalnie, bez konieczności odwiedzania placówki – zauważa Damian Ragan, wiceprezes zarządu Credit Agricole. Dziś, nowa aplikacja CA24 Mobile oferuje unikatowe doświadczenie klienta. Ma niespotykany na polskim rynku interfejs użytkownika. Dodatkowo ułatwiono kontakt z doradcą. Aby nawiązać połączenie z bankową infolinią, również wystarczy jedno kliknięcie. W samej aplikacji użytkownik może liczyć także na pomoc sympatycznego asystenta – cyfrowego awatara o imieniu Dito.

Konto i zniżki

Oryginalnym rozwiązaniem w aplikacji jest również Klub Korzyści, w którym można korzystać ze specjalnych ofert topowych polskich i światowych marek. Użytkownik widzi je od razu na ekranie głównym w unikatowym rozwiązaniu, nazwanym „rzeką korzyści”. Zniżki na zakupy i usługi dostępne w blisko 10 tys. miejsc w całej Polsce. - „Od lat podkreślamy rolę człowieka i technologii w naszym banku. Nasza aplikacja to udowadnia” powiedział wiceprezes Credit Agricole Philippe Enjalbal.

W ocenie Karola Prochackiego taka filozofia jest bliska jego podejściu do firmy. Najważniejsze jest to, co się robi z pasją, a strona formalna musi zejść na dalszy plan. Ta aplikacja w pełni odpowiada na to oczekiwanie.

Jak informuje Credit Agricole, wszyscy, którzy do 30 czerwca założą konto firmowe wraz z kartą płatniczą i dostępem do serwisów CA24 eBank lub CA24 Mobile, mogą dostać nawet 2400 zł premii. W ramach promocji bank rezygnuje na rok z opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego oraz opłat za przelewy Elixir. Szczegóły promocji przedstawione są na stronie www: https://www.credit-agricole.pl/male-i-srednie-firmy/promocje/konta/otworz-konto-biznes-w-aplikacji.

materiał we współpracy z Credit Agricole

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Odzież gastronomiczna - klucz do komfortu i profesjonalizmu w kuchni

Odzież gastronomiczna jest nieodłącznym elementem pracy w każdej profesjonalnej kuchni. Odpowiednio dobrana nie tylko zapewnia wygodę, ale także…
odzież dla kucharzy

Coraz więcej imprez masowych, coraz więcej zagrożeń

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby imprez masowych na całym świecie. Festiwale muzyczne, koncerty i mecze piłkarskie…
06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier