Z tego artykułu dowiesz się:

Zręczne wykorzystanie zamieszania, przekładanie banknotów, szukanie drobnych w portfelu, proszenie o zamianę dwóch banknotów na jeden. I wszystko w ciągu kilkunastu sekund. Bezczelne oszustwa przy kasie, niektórzy mają tak przetrenowane, że potrafią podczas jednej wizyty w sklepie, nieuczciwie zarobić niemałe pieniądze. Jak to działa?

Bezczelne oszustwa przy kasie

W dobie monitoringu coraz trudniej jest coś ze sklepu zabrać i wynieść. Choć wiemy, że niektórzy nie mają skrupułów. Dużo bardziej niebezpieczne są sztuczki sklepowych „iluzjonistów”, którzy są w stanie tak zmanipulować sprzedawcę tak, że ten na pewno popełni błąd i da oszustowi więcej pieniędzy, niż powinna wynieść reszta. Niestety, oszustwa przy kasie rosną w siłę.

Od dziecka zachwycamy się pokazami iluzjonistów. Jesteśmy w stanie zapłacić za bilet świetnego show. Sztuczki z kartami, piłkami, monetami od wieków budzą zaciekawienie widza. Nieustannie robią wrażenie do tego stopnia, że niektórzy są w stanie uwierzyć w czary. Problem w tym, że ten wymagający zręczności i odwrócenia uwagi fach, stosują też złodzieje.

Przekonała się o tym młoda tiktokerka, która pracuje w Żabce – zobacz jej historię, jak bezczelnie została oszukana przez klienta.

@aleksa.narcyza Uwazajcie!! Przesyłajcie znajomym pracującym na kasach itd żeby wiedzieli o co chodzi #oszustwo #oszustwo200zl #dlaciebie #dc ♬ dźwięk oryginalny - Aleksa.narcyza

Oszustwo na 200 złotych

Tak naprawdę rzecz polega na stworzeniu zamieszania przy kasie. Stara zasada iluzjonistów mówi, że kiedy dużo się dzieje w zasięgu wzroku, nawet najbardziej skupiony widz, nie odkryje zasady działania. Każda sztuczka wymaga jednak ćwiczeń. W tym fachu trening czyni mistrza. Jeśli się nie uda… zawsze mogą przeprosić. Zrzucają winę na to, że są zabiegani, zamyśleni. Jeśli jednak zabiegana i zamyślona jest osoba po drugiej stronie kasy, prawdopodobieństwo, że numer się uda, jest niezwykle wysokie.

Na tym polega oszustwo na 200 złotych, które ma przeróżne mutacje. Niestety jego ofiarą od lat padają sprzedawcy.

CZYTAJ TAKŻE: Stacja benzynowa coraz bardziej niebezpiecznym biznesem

Oszustwo na… paczkę papierosów

Jedną z mutacji tego oszustwa jest kradzież na paczkę papierosów i nieaktywną kartę płatniczą. Jak działa? Wyobraźmy sobie, że klient kupuje 10 drobnych produktów. Na początku listy prosi o papierosy, które odruchowo chowa do wewnętrznej kieszeni kurtki.

Kiedy przychodzi czas na zapłatę, podaje nieaktywną kartę płatniczą. Kiedy dowiaduje się, że nie działa, udaje zaskoczonego, przeprasza za zamieszanie, oddaje produkty (sztuk 9) i mówi, że szybko pobiegnie do samochodu. Z paczką papierosów w kieszeni. Do sklepu już nie wraca. Podobnych historii jest jednak znacznie więcej.

Jeśli w swojej firmie spotkałeś się z czymś podobnym, napisz do nas na adres redakcja@magazynfirma.pl. Razem, ku przestrodze, stworzymy ranking najbardziej perfidnych sklepowych sztuczek złodziei-iluzjonistów.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
04 07 24

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu?

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu? Windykacja polubowna to sposób na odzyskanie długów bez konieczności angażowania sądu.…
windykacja
04 07 24

Windykacja długów. Jak odzyskać swoje pieniądze?

Windykacja długów: Jak odzyskać swoje pieniądze? Windykacja długów to kluczowy proces dla wielu firm, które muszą radzić sobie…
windykacja
04 07 24

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie Windykacja należności to działania mające na celu odzyskanie długów. Czy zastanawiałeś się,…
windykacja należności
02 07 24

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia Od 1 lipca…
komornik

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go zapłacić?

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go płacić?   Lato to nie tylko czas wyjazdów wakacyjnych i odpoczynku.…
wesele

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier