Z tego artykułu dowiesz się:

Takich kolejek do stacji paliw nie widziano od czasów PRL! Od niecodziennych obrazków sprzed dystrybutorów dużo bardziej zaskakujące są liczby. Zobacz, co robi z nami panika! Spółki PKN Orlen oraz PKO BP zaprezentowały w piątek ZASKAKUJĄCE dane.

PKN Orlen dawno tyle nie zarobił.

Tego jeszcze nie było. Spółka PKN Orlen, której przecież zależy na jak najwyższych wartościach sprzedaży, musi uspokajać klientów oczekujących w panice na swoją kolej do tankowania. Nie pomogły zapewnienia, że paliwa starczy dla wszystkich, a także komunikaty w mediach. Bezskuteczne okazało się wskazywanie, że winne zamieszania są farmy trolli. Ostrzeżenia przed fake newsami również nie przyniosły spodziewanego efektu. Kolejki jak były, tak są.

CZYTAJ TAKŻE: System SWIFT. Co to jest i jak działa?

Jak wzrosła sprzedaż na stacjach paliw PKN Orlen?

W piątek PKN Orlen pochwalił się w mediach społecznościowych wynikami z czwartku, 24.02.2022 r. Okazało się, że sprzedaż na stacjach paliw państwowego giganta wzrosła skokowo o… 400% - czytamy w oświadczeniu koncernu. Nic dziwnego, że spółka wprowadziła na swoich stacjach ograniczenia do 50 litrów dla samochodów osobowych i 500 litrów dla ciężarówek. Takie postawienie sprawy wyeliminowało sprzedaż dodatkowych litrów do kanistrów, a nawet beczek przewożonych na przyczepach.

Rachunek na stacji paliw wyższy dziesięciokrotnie

Jeśli na kimś nie robi wrażenia skala wzrostu sprzedaży na Orlenie, niech lepiej zerknie na dane opublikowane przez ekonomistów PKO BP. Wykres, który pojawił się na twitterowym koncie @PKO_Research pokazuje dzienną wartość transakcji bezgotówkowych na stacjach benzynowych. Wynika z niego, że w porównaniu do danych ze stycznia 2022 roku, w miniony czwartek wartość ta wzrosła ponad… DZIESIĘCIOKROTNIE! A to już pokazuje, że Polacy wręcz „rzucili się” na paliwo.

PKN Orlen mówi dość – wypowiada umowy

Jak wynika z wypowiedzi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, koncern rozprawił się już z dziesięcioma przedsiębiorcami, który w nieuzasadniony sposób napędzali panikę, podnosząc ceny do astronomicznych wartości. Wiele wskazuje na to, że na tym się sprawa nie skończy, a problemy mogą mieć również inne firmy współpracujące ze spółką.

Obajtek wskazał, że winę za wybuch paliwowej paniki ponoszą farmy trolli, które zdołały rozsiać falę dezinformacji, a także  fake newsów. Niestety zachowanie niektórych właścicieli stacji paliw wpisało się w ten trend, dodatkowo budując atmosferę niepokoju i napędzając sprzedaż do dawno niewidzianych wartości.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne Problemy finansowe to nie tylko…
problemy_finansowe

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania

Braki kadrowe w budowlance. Oto wolne miejsca pracy branży budowlanej

W porównaniu z końcem 2023 r. branża budowlana rozpoczęła rok w całkiem dobrych nastrojach. W styczniu 2024 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury…

BIG Liczba: W 2023 r. firmy znalazły w rejestrze BIG InfoMonitor 2 mln niesolidnych dłużników

8,15 mln osób, czyli co czwartego dorosłego Polaka (26 proc.) sprawdziły banki i przedsiębiorcy w Rejestrze Dłużników BIG…
BIK

Podatek Belki raczej szybko nie zniknie. Tymczasem fiskus ściąga z Polaków kolejne grube miliardy

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad zapowiedzianymi ulgami w tzw. podatku Belki. Politycy z różnych ugrupowań opowiadają się…
limit gotówki

Ruch w sklepach w 2023 na minusie. PEŁNY RAPORT

Sklepy zakończyły 2023 rok na lekkim minusie. Największe spadki dotknęły hipermarkety. PODSUMOWANIE RUCHU I WIZYT W SKLEPACH DETALICZNYCH…
ruch w sklepach

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier