3 min. czytania

Pomysł na biznes? Oto 5 propozycji, które warto rozważyć!

pomysł na biznes
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
13 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

O własnym biznesie marzył kiedyś chyba każdy. Prowadzenie działalności gospodarczej może być ciekawą przygodą i wielkim wyzwaniem. Najtrudniejszym zadaniem może być jednak znalezienie pomysłu na to, jaką branżą się zainteresować w kontekście prowadzenia własnej firmy. Oto 5 propozycji, które warto rozważyć!

Założenie własnego biznesu - co trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy się skupić na warunkach, jakie powinniśmy spełnić, żeby założyć własną firmę. W pierwszej kolejności składamy w urzędzie gminy osobiście, bądź w formie elektronicznej wniosek CEIDG-1.

Po zarejestrowaniu firmy musimy zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń poprzez złożenie formularza ZUA lub ZZA (w przypadku osób opłacających jedynie składkę zdrowotną). Ponadto w przypadku gdy osoba fizyczna jest płatnikiem VAT, konieczna jest rejestracja w odpowiednim dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym (na formularzu VAT-R).

Pięć pomysłów na własny biznes!

Jeśli nosicie się z zamiarem prowadzenia pierwszego biznesu, to może dobrym wyborem będzie sklep internetowy. W dobie pandemii coraz więcej Polaków decyduje się na dokonywanie zakupów on-line. Jeśli więc wybór padnie na e-sprzedaż, to w pierwszej kolejności musicie znaleźć źródła, w których będziecie zaopatrywać się w towar.

Gdy już rozwiązana zostanie ta kwestia (np. na zasadach dropshippingu, czyli wysyłce towarów do klienta bezpośrednio od producenta), to konieczne jest założenie samego sklepu. Musimy pozyskać oprogramowanie, domenę, hosting i certyfikat SSL. Oczywiście wiąże się to z pewnymi wydatkami, które jednak zwrócą się później w toku prowadzenia naszego biznesu.

Innym pomysłem jest natomiast aranżacja ogrodów. Jest to zajęcie, które na start nie będzie wymagało ogromnego nakładu finansowego. Poza zmysłem estetyki będzie Wam potrzebny komputer z oprogramowaniem do projektowania (w odmętach Internetu na pewno znajdziecie darmowe narzędzia).

Ponadto konieczne będzie zainwestowanie w podstawowe narzędzia ogrodnicze oraz w mały samochód dostawczy (albo chociaż w przyczepę do naszego obecnego auta). Obecnie panuje moda na ładnie zaprojektowane i urządzone ogrody, więc na pewno nie zabraknie Wam zainteresowanych Waszymi usługami klientów.

ZOBACZ TEŻ: Pomysł na biznes w mieście powiatowym 2021

Własną działalność można prowadzić także na bazie świadczenia usług zdalnych. Mam tutaj na myśli takie zadania, jak copywriting, programowanie aplikacji, tworzenie stron internetowych, tworzenie grafiki komputerowej, edycja zdjęć, pozycjonowanie itp. W zasadzie najważniejszą inwestycją w przypadku tego typu działalności będzie zakup stosunkowo wydajnego komputera oraz specjalistycznego oprogramowania skrojonego pod profil wybranej przez nas działalności. Zleceń możecie natomiast szukać w serwisach takich, jak useme.pl, bądź podobnych.

Własny biznes? Może renowacja mebli?

Jeśli posiadacie zdolności manualne, to być może doskonałym zajęciem dla Was będzie renowacja starych mebli. Obecnie panuje moda na styl retro. Wielu osobom na strychach zalegają jakieś pojedyncze, stare meble po rodzicach, bądź dziadkach, którym można dać nowe życie. Praca renowatora mebli polega na ich oczyszczeniu, naprawieniu struktury i następnie pokryciu nową warstwą ochronną oraz ewentualnymi zdobieniami.

Świetnym sposobem na własną działalność — jeśli w kuchni czujecie się jak ryba w wodzie — może być prowadzenie cateringu. Możecie zajmować się przygotowywaniem zarówno żywności tradycyjnej, wegańskiej jak i ciast lub innych słodkości.

Nie da się ukryć, że Polacy coraz chętniej zamawiają jedzenie do domu. Dlatego właśnie strzałem w dziesiątkę może być przygotowywanie posiłków - czy to z odbiorem osobistym, czy z dowozem. Potrzebna nam będzie jedynie kuchnia spełniająca wymagania pod względem zarówno sprzętowym, jak i sanitarnym oraz odrobina talentu kulinarnego. Jeśli połączycie te wszystkie czynniki w spójną całość (oraz z odpowiednią reklamą - na przykład prowadzoną w sieci) to sukces macie jak w banku.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier