2 min. czytania

Śmierć z przepracowania to fakt. WHO ostrzega

atak serca
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
25 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Tylko 3 godziny ponad etatową normę i ryzyko wzrasta. Śmierć z przepracowania jest coraz mocniej widoczna w statystykach.

WHO ostrzega: Nadmiar pracy jest niebezpieczny

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła raport, który nie pozostawia złudzeń. Odpoczynek jest niezbędny do zachowania zdrowia i życia. I to nie byle jaki odpoczynek.

CZYTAJ TAKŻE: Mikrofirmy płacą pod stołem. To szkodzi i pracownikom i gospodarce

Ciało i umysł muszą się zregenerować aby działać bez zakłóceń. Ale czas bez pracy, podczas którego głowa zajęta jest czym innym ma także inne znaczenie. Wtedy spada poziom stresu. A to właśnie on uznawany za naszego cichego zabójcę.

Jeśli wbrew zaleceniom zmuszasz siebie lub swoich pracowników do pracy w nadgodzinach, musisz zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Chory nie poprowadzisz należycie swojego biznesu, a eksploatując podwładnych nie zyskasz ani ich uznania, ani pozytywnych opinii. Skutek jednego i drugiego działania będzie podobny, będziesz musiał pożegnać się z ukochaną firmą.

Śmierć z przepracowania: Udar i choroby serca

Najczęstszymi chorobami, z którymi borykają się osoby przepracowane są: udar i choroby serca. W 2016 roku pozbawiły one życia aż 745 tysięcy osób. W stosunku do roku 2000 to skok o blisko 30 procent.

https://magazynfirma.pl/nowy-standard-w-rekrutacji-wynagrodzenia-w-ogloszeniu/

Zdaniem organizacji szkodliwe dla życia są sytuacje, gdy pracy poświęca się więcej niż 55 godzin tygodniowo. W prostym przeliczeniu przy 40-godzinny tygodniu pracy, wystarczy codziennie spędzić nad obowiązkami służbowymi 3 godziny więcej. Najbardziej niebezpieczne są sytuacje, w których stan przepracowania trwa wiele miesięcy, a nawet lat.

Aż 72 procent zweryfikowanych przypadków dotyczyło mężczyzn.

Praca zdalna pogłębia problem

Jak słusznie zwróciło uwagę WHO przeciągająca się pandemia i praca zdalna sprzyjają wydłużeniu czasu poświęcanego na zawodowe działania. Dyrektor Generalny WHO zaapelował do rządów i pracodawców by zadbali o swoich pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy nieobecność pracownika jest usprawiedliwiona

Żadna praca nie jest warta ryzyka udaru lub choroby serca – powiedział.

A niestety liczba osób pracujących ponad miarę rośnie. W tej chwili w tym niezdrowym trybie jest aż 9 procent wszystkich ludzi na świecie.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie? Poznaj sposoby na poprawę efektywności Prowadzenie małej firmy to pasjonujące wyzwanie,…
zarządzanie czasem

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i Bank BPS zachęcają do wspólnego grillowania

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS ruszają z nową promocją. Będzie można dostać grill. Ruszyła wiosenna odsłona wspólnej akcji…
banki spółdzielcze

Netflix w kosztach firmy

Czy korzystanie z platformy Netflix można wliczyć w koszty działalności i dzięki temu obniżyć podatek? Sprawdźmy. Przedsiębiorca prowadzi…
netflix

Masz problemy w firmie? Poznaj 5 czynników, które ją dobiją. I to na pewno!

Nawet najlepiej prosperujące firmy, czasem dotykają kłopoty. Problemy w firmie, nawet te przejściowe mogą przerodzić się w poważny…
Problemy w firmie

OLX ma problem. Serwis z zarzutami UOKiK

OLX usłyszał zarzuty od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o sortowanie ofert w serwisie, które może…
OLX

iPhone 14. Ile trzeba zapłacić za najbardziej wypasionego iPhone’a?

10 tysięcy pękło – grzmią polskie portale branżowe, pisząc o cenach najnowszego i najdroższego iPhone’a w naszym kraju.…
iPhone 14

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier