2 min. czytania

InPost zmienia cennik. Będzie drożej

inPost
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
31 03 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Firma kurierska i właściciel paczkomatów, spółka InPost zdecydowała się podnieść swoje ceny. Nowe cenniki opublikowano już na stronie internetowej spółki, a także zakomunikowano podczas spotkania z analitykami. Będą obowiązywały od 1 kwietnia 2022 r.

InPost: będzie drożej

To nie prima aprilis. Od 1 kwietnia rosną ceny usług kurierskich, a także świadczonych za pośrednictwem paczkomatów. Jak wynika z wypowiedzi prezesa spółki, Rafała Brzoski, wzrosty cen wyniosą około 8 procent. Mówił o tym m.in. podczas konferencji z analitykami, która odbyła się za pośrednictwem telełącza.

Nowe cenniki w InPost – gdzie znajdę?

Nowe cenniki InPost zostały opublikowane m.in. na stronie internetowej spółki pod adresem https://inpost.pl/cenniki, a linki do nich znalazły się także na blogu spółki skierowanym do klientów oraz mediów.

W przypadku szybkich nadań przez paczkomat cena przesyłki krajowej w gabarycie „A” (maks. 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 1 mm, maksymalna waga: 25 kg) wyniesie 12,99 zł.

13,99 zł zapłacimy za przesyłkę gabarytu „B” (maks. 190 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 81 mm, maksymalna waga: 25 kg. Z kolei za wysłanie tą drogą gabarytu „C” trzeba zapłacić 15,49 zł (maks. 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 191 mm, maksymalna waga: 25 kg)

Szybkie nadania przez kuriera będą odpowiednio kosztowały 14,99 zł za gabaryt „A”, 16,49 zł za gabaryt „B” oraz 19,99 zł za gabaryt „C”.

Ceny ubezpieczeń w InPoście

Ubezpieczenie przesyłki do 5 tys. złotych po zmianach w cenniku ogólnym kosztuje 1,85 zł. Ubezpieczenie do 10 tys. zł – 2,57 zł, natomiast przesyłka, której wartość jest wyceniana do 20 tys. złotych – 3 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy cennik Poczty Polskiej. Od 1 stycznia 2022

Podwyżki cen usług w Poczcie Polskiej

InPost nie jest pierwszym graczem na tym rynku, który decyduje się na zmianę polityki cenowej, a także zaktualizowanie oficjalnych cenników. Przypomnijmy od 1 stycznia 2022 roku swoje cenniki zaktualizowała Poczta Polska. Zmiany dotyczyły wielu popularnych usług pocztowych. Skala podwyżek wybranych usług wyniosła od 2 do 11 procent i również objęła "flagowe" produkty - m.in. polecony priorytet.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…
16 02 24

E-PIT. Zwrot czy nadpłata podatku?

E-PIT. Zwrot czy nadpłata podatku? Gorący okres rozliczeń podatkowych za 2023 rok już za pasem. Wiele osób zastanawia…
pit
15 02 24

Branża hotelarska zaciera ręce. Tak dobrego rozpoczęcia roku dawno nie było

Tak dobrego rozpoczęcia roku w HoReCa nie było od wybuchu pandemii. 20% hotelarzy i restauratorów liczy na więcej…
hotel
14 02 24

Raty na leczenie zębów. Dentyści zacierają ręce

Dentyści mówią o nowym trendzie. Pacjenci coraz częściej pytają o raty lub chcą leczyć zęby na kredyt Blisko…
kredyt na dentystę

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier