2 min. czytania

InPost zmienia cennik. Będzie drożej

inPost
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
31 03 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Firma kurierska i właściciel paczkomatów, spółka InPost zdecydowała się podnieść swoje ceny. Nowe cenniki opublikowano już na stronie internetowej spółki, a także zakomunikowano podczas spotkania z analitykami. Będą obowiązywały od 1 kwietnia 2022 r.

InPost: będzie drożej

To nie prima aprilis. Od 1 kwietnia rosną ceny usług kurierskich, a także świadczonych za pośrednictwem paczkomatów. Jak wynika z wypowiedzi prezesa spółki, Rafała Brzoski, wzrosty cen wyniosą około 8 procent. Mówił o tym m.in. podczas konferencji z analitykami, która odbyła się za pośrednictwem telełącza.

Nowe cenniki w InPost – gdzie znajdę?

Nowe cenniki InPost zostały opublikowane m.in. na stronie internetowej spółki pod adresem https://inpost.pl/cenniki, a linki do nich znalazły się także na blogu spółki skierowanym do klientów oraz mediów.

W przypadku szybkich nadań przez paczkomat cena przesyłki krajowej w gabarycie „A” (maks. 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 1 mm, maksymalna waga: 25 kg) wyniesie 12,99 zł.

13,99 zł zapłacimy za przesyłkę gabarytu „B” (maks. 190 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 81 mm, maksymalna waga: 25 kg. Z kolei za wysłanie tą drogą gabarytu „C” trzeba zapłacić 15,49 zł (maks. 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 191 mm, maksymalna waga: 25 kg)

Szybkie nadania przez kuriera będą odpowiednio kosztowały 14,99 zł za gabaryt „A”, 16,49 zł za gabaryt „B” oraz 19,99 zł za gabaryt „C”.

Ceny ubezpieczeń w InPoście

Ubezpieczenie przesyłki do 5 tys. złotych po zmianach w cenniku ogólnym kosztuje 1,85 zł. Ubezpieczenie do 10 tys. zł – 2,57 zł, natomiast przesyłka, której wartość jest wyceniana do 20 tys. złotych – 3 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy cennik Poczty Polskiej. Od 1 stycznia 2022

Podwyżki cen usług w Poczcie Polskiej

InPost nie jest pierwszym graczem na tym rynku, który decyduje się na zmianę polityki cenowej, a także zaktualizowanie oficjalnych cenników. Przypomnijmy od 1 stycznia 2022 roku swoje cenniki zaktualizowała Poczta Polska. Zmiany dotyczyły wielu popularnych usług pocztowych. Skala podwyżek wybranych usług wyniosła od 2 do 11 procent i również objęła "flagowe" produkty - m.in. polecony priorytet.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier