Z tego artykułu dowiesz się:

Automat paczkowy Allegro może być magnesem dla klientów – także tych, którym nie po drodze było dotąd na ulicę, przy której prowadzisz sklep, punkt usługowy, kawiarnię czy jakikolwiek inny biznes. A gdyby tak urządzenie do odbioru i nadawania paczek z Allegro stanęło… tuż za rogiem? Co zrobić by powstało po sąsiedzku, obok Twojej firmy lub wręcz na jej terenie? Podpowiadamy!

Automat paczkowy Allegro - warunki dla lokalizacji

Poznańska spółka ma swoje wymagania co do lokalizacji urządzenia paczkowego Allegro, ale w wielu przypadkach będą one łatwe do spełnienia.

  • Po pierwsze potencjalna lokalizacja musi mieć dostęp do energii elektrycznej.
  • Po drugie, do dyspozycji instalatorów muszą być minimum 4 metry kwadratowe.
  • Wreszcie po trzecie, dostępność do tego miejsca musi być 24 godziny na dobę, czyli raczej postawienie automatu na prywatnej posesji zamykanej na noc, raczej nie wchodzi w grę. I to wszystko. Więcej wymagań na stronie Allegro nie znaleźliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Aliexpress zapowiada zmiany. To może być koniec z tanimi zakupami

Jak wygląd instalacja maszyny Allegro?

Co ciekawe, jeśli Allegro wybierze zgłoszone przez ciebie miejsce pod budowę automatu, nie wymaga to od Ciebie żadnych inwestycji. Technicy firmy dostosują lokalizację pod instalację, bezpłatnie zamontują automat służący do odbioru i nadawania paczek.

Allegro zapewnia korzystne warunki najmu oraz zajmie się obsługą automatu. Oznacza to, że poza udostępnieniem miejsca, po Twojej stronie nie leżą żadne dodatkowe zobowiązania

Jak zgłosić miejsce pod automat paczkowy Allegro?

Zgłoszenie lokalizacji pod instalację automatu paczkowego Allegro jest banalnie proste i trwa maksymalnie kilka minut. Na początek należy wejść na stronę internetową ALLEGRO i wypełnić formularz. Oprócz ulicy, adresu i miejscowości, należy wpisać kilka zdań o samej lokalizacji. Co to za miejsce? Czy znajduje się przy ścianie jakiegoś sklepu, a może jest wolno stojące? Zapewne już kilka zdań pozwoli osobom odpowiedzialnym za ten obszar w Allegro, podjąć decyzję, czy zgłoszone przez nas miejsce pozostanie w kręgu zainteresowań firmy.

>>> Allegro zapakuje i wyśle oferowane produkty. Tak jak Amazon

Wśród pól w formularzu znalazło się także miejsce na imię i nazwisko osoby zgłaszającej, numer telefonu, mail oraz nazwę firmy. Poniżej, możemy kliknąć kwadrat oznaczony symbolem „+” jeśli chcemy przesłać zdjęcia proponowanej lokalizacji.

Korzyści z automatu paczkowego Allegro

Allegro twierdzi, że oprócz stałego, dodatkowego przychodu miesięcznego zyskać można dodatkowo wygodne miejsce do odbioru lub nadania paczek o dowolnej porze (trudno się z tym nie zgodzić) oraz więcej klientów dla okolicznych biznesów. Ten ostatni argument, może być rzeczywiście najsilniejszą motywacją dla wielu firm, które gdzieś na swoim terenie znajdą dodatkowe 4 metry kwadratowe pod tego typu urządzenie.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Franczyza gastronomiczna – wszystko, co musisz wiedzieć przed jej podjęciem

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w gastronomii, musisz zbudować reputację lokalu. Początek może być trudny. Klienci preferują miejsca, które…
franczyza-gastronomiczna

Ile trwa założenie działalności gospodarczej?

Założenie działalności gospodarczej wymaga spełnienia kilku formalności. Ile trwa założenie działalności gospodarczej? Formalności związane z uruchomieniem jednoosobowej działalności…

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne Problemy finansowe to nie tylko…
problemy_finansowe

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania

40 tys. na start biznesu. Alior Bank rusza z franczyzą

Alior Bank uruchomił program franczyzowy, w ramach którego dofinansowuje otwarcie placówki partnerskiej. Przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 40…
alior_bank

Braki kadrowe w budowlance. Oto wolne miejsca pracy branży budowlanej

W porównaniu z końcem 2023 r. branża budowlana rozpoczęła rok w całkiem dobrych nastrojach. W styczniu 2024 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier