Z tego artykułu dowiesz się:

Automat paczkowy Allegro może być magnesem dla klientów – także tych, którym nie po drodze było dotąd na ulicę, przy której prowadzisz sklep, punkt usługowy, kawiarnię czy jakikolwiek inny biznes. A gdyby tak urządzenie do odbioru i nadawania paczek z Allegro stanęło… tuż za rogiem? Co zrobić by powstało po sąsiedzku, obok Twojej firmy lub wręcz na jej terenie? Podpowiadamy!

Automat paczkowy Allegro - warunki dla lokalizacji

Poznańska spółka ma swoje wymagania co do lokalizacji urządzenia paczkowego Allegro, ale w wielu przypadkach będą one łatwe do spełnienia.

  • Po pierwsze potencjalna lokalizacja musi mieć dostęp do energii elektrycznej.
  • Po drugie, do dyspozycji instalatorów muszą być minimum 4 metry kwadratowe.
  • Wreszcie po trzecie, dostępność do tego miejsca musi być 24 godziny na dobę, czyli raczej postawienie automatu na prywatnej posesji zamykanej na noc, raczej nie wchodzi w grę. I to wszystko. Więcej wymagań na stronie Allegro nie znaleźliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Aliexpress zapowiada zmiany. To może być koniec z tanimi zakupami

Jak wygląd instalacja maszyny Allegro?

Co ciekawe, jeśli Allegro wybierze zgłoszone przez ciebie miejsce pod budowę automatu, nie wymaga to od Ciebie żadnych inwestycji. Technicy firmy dostosują lokalizację pod instalację, bezpłatnie zamontują automat służący do odbioru i nadawania paczek.

Allegro zapewnia korzystne warunki najmu oraz zajmie się obsługą automatu. Oznacza to, że poza udostępnieniem miejsca, po Twojej stronie nie leżą żadne dodatkowe zobowiązania

Jak zgłosić miejsce pod automat paczkowy Allegro?

Zgłoszenie lokalizacji pod instalację automatu paczkowego Allegro jest banalnie proste i trwa maksymalnie kilka minut. Na początek należy wejść na stronę internetową ALLEGRO i wypełnić formularz. Oprócz ulicy, adresu i miejscowości, należy wpisać kilka zdań o samej lokalizacji. Co to za miejsce? Czy znajduje się przy ścianie jakiegoś sklepu, a może jest wolno stojące? Zapewne już kilka zdań pozwoli osobom odpowiedzialnym za ten obszar w Allegro, podjąć decyzję, czy zgłoszone przez nas miejsce pozostanie w kręgu zainteresowań firmy.

>>> Allegro zapakuje i wyśle oferowane produkty. Tak jak Amazon

Wśród pól w formularzu znalazło się także miejsce na imię i nazwisko osoby zgłaszającej, numer telefonu, mail oraz nazwę firmy. Poniżej, możemy kliknąć kwadrat oznaczony symbolem „+” jeśli chcemy przesłać zdjęcia proponowanej lokalizacji.

Korzyści z automatu paczkowego Allegro

Allegro twierdzi, że oprócz stałego, dodatkowego przychodu miesięcznego zyskać można dodatkowo wygodne miejsce do odbioru lub nadania paczek o dowolnej porze (trudno się z tym nie zgodzić) oraz więcej klientów dla okolicznych biznesów. Ten ostatni argument, może być rzeczywiście najsilniejszą motywacją dla wielu firm, które gdzieś na swoim terenie znajdą dodatkowe 4 metry kwadratowe pod tego typu urządzenie.

 

To Cię zainteresuje

01 06 23

Obniżony VAT na odzież dziecięcą. Unia już rok temu dała zielone światło. Polska z tego nie korzysta

W ostatnim czasie ożywiła się dyskusja wokół obniżenia stawki VAT na odzież i obuwie dla dzieci. Eksperci nie…
obniżony VAT

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Papier toaletowy będzie coraz droższy. Przez unijne przepisy tańsze rolki mogą zniknąć ze sklepów

Papier toaletowy to obecnie jeden z najmocniej drożejących produktów codziennego użytku. W kwietniu br. Polacy płacili za niego…
papier toaletowy
25 05 23

800 plus nie dla wszystkich? Czy będą zmiany w programie?

800 plus dla rodziców. Partia rządząca zapowiada zmiany w programie „Rodzina 500 plus”. Od 1 stycznia rodzice otrzymają…
800 plus

8 na 10 firm w Polsce ma problem z klientami niepłacącymi na czas - wnioski z raportu EPR 2023

Nieterminowe płatności to zmora polskiego biznesu. Wyniki z raportu Euroean Payment Report 2023. Brak możliwości dalszego rozwoju przedsiębiorstwa,…
płatności

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier