Z tego artykułu dowiesz się:

Cukier drogi jak nigdy dotąd. Ile kosztuje cukier? Co się dzieje z cukrem? Słodko-gorzka panika na rynku

Puste półki z cukrem, to ostatnio temat numer jeden w rozmowach wielu konsumentów. Co się dzieje z cukrem? - Pytają klienci sklepów. Wraz z rozgrzanym popytem na słodki towar, rośnie jego cena. Niektóre sklepy, w których cukier jest, wprowadzają nawet… limity sprzedażowe.

Ceny cukru? Szaleństwo

To jest białe szaleństwo w środku lata.  Co się dzieje z cukrem?” – pyta retorycznie pani Sylwia sprzedająca w jednym ze sklepów, w którym często robię zakupy. Faktycznie, w jej sklepie cukier ostatnio widziany był prawie tydzień temu. „W początkach pandemii na pniu schodził papier toaletowy, w momencie wybuchu wojny w Ukrainie paliwo, to teraz przyszedł czas na cukier” – wylicza.

W tej nieco anegdotycznej wyliczance pomijany jest jeden aspekt. Tak jak po „szturmie” na stacje zaobserwowaliśmy wzrost cen paliw, spowodowany poważnymi perturbacjami na światowym rynku, tak i teraz widzimy, że „panice cukrowej” towarzyszy wyraźny wzrost cen. Tam, gdzie cukier jest, ceny są wyższe niż tydzień, czy miesiąc temu.

Cukier tematem numer jeden

Od czasów masowego wykupowania papieru toaletowego, w mediach społecznościowych, a także na stronach serwisów informacyjnych nie było takiego zatrzęsienia zdjęć pustych półek. Komentarze w stylu „jeszcze wczoraj był cukier, ale dzisiaj nie ma i nie wiadomo kiedy będzie” jest masa. W ten oto sposób, abstrahując od rzeczywistych powodów wynikających z inflacji oraz kwestii rynkowych, ceny napędzają… sami konsumenci.

CZYTAJ TAKŻE: PGE: Cena węgla wzrośnie o 190%, a gazu o 210%

Te produkty zdrożeją

Faktycznie, w dyskusjach coraz częściej słychać listę produktów, które wkrótce zdrożeją. Z drugiej jednak strony, w dobie dwucyfrowej inflacji drożeje absolutnie wszystko. No, może poza elektroniką, o czym możemy przekonać się, przeglądając dane GUS. Prognozy inflacji wskazują, że dwucyfrowe wzrosty cen rok do roku mogą utrzymywać się przez kolejne miesiące.

Inwestycje w cukier? Niektórzy zyskali!

W ostatnich dniach z pewnością ręce zacierają ci właściciele sklepów, którzy kupili do swojego magazynu więcej palet z cukrem. Szczególnie wysoka przebitka widziana jest w punktach handlowych w małych miejscowościach i wioskach, tam w wielu miejscach kilogram tego produktu często przekracza już 5 złotych.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
04 07 24

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu?

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu? Windykacja polubowna to sposób na odzyskanie długów bez konieczności angażowania sądu.…
windykacja
04 07 24

Windykacja długów. Jak odzyskać swoje pieniądze?

Windykacja długów: Jak odzyskać swoje pieniądze? Windykacja długów to kluczowy proces dla wielu firm, które muszą radzić sobie…
windykacja
04 07 24

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie Windykacja należności to działania mające na celu odzyskanie długów. Czy zastanawiałeś się,…
windykacja należności
02 07 24

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia Od 1 lipca…
komornik

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go zapłacić?

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go płacić?   Lato to nie tylko czas wyjazdów wakacyjnych i odpoczynku.…
wesele

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier