3 min. czytania

Najlepsze biznesy na kryzys

Autor
Maciej Nowicki
Opublikowano
23 11 20
Z tego artykułu dowiesz się:

 

Niezależnie od tego, czy planujesz założyć niezależną firmę, czy kupić franczyzę, rozważ te branże jako ciekawe opcje ze względu na ich udowodnioną trwałość ekonomiczną. Oto najlepsze biznesy na kryzys

Żywność i napoje

Sklepy spożywcze to stabilna inwestycja, nie tylko dlatego, że zapewniają ludziom podstawowe pożywienie, którego potrzebują do przeżycia (żywność i to w dużych ilościach); dostarczają również konsumentom inne podstawowe dla nich towary. Bez względu na to, jak stabilna jest gospodarka, ludzie nadal muszą myć zęby, robić pranie i zmywać naczynia. Sklepy spożywcze sprzedają pastę do zębów, płyn do prania i płyn do mycia naczyń, które kupuje się zarówno w dobrych, jak i złych czasach.

Inną opcją podobnego rodzaju jest sklep monopolowy. Udowodniono, że w czasach kryzysu sprzedaż alkoholu (niestety) tylko wzrasta. Sklep monopolowy nastawiona na niedrogi alkohol ma szanse przetrwać.

Technologia informacyjna

W świecie szybko rozwijającej się technologii nieustannie pojawiają się nowe możliwości. Nowsza, bardziej efektywna i wydajna technologia ostatnich kilkudziesięciu lat sprawiła, że ​​jesteśmy coraz bardziej zależni od naszych urządzeń.

Żyjemy teraz w świecie, w którym konsumenci obnoszą się z najnowszym iPhonem, chronią swoje domy za pomocą najnowocześniejszych zabezpieczeń domowych i rozmawiają z Alexą, gdy chcą, aby temperatura w domu wzrosła lub grała ich ulubiona piosenka. Technologia przeniknęła do świata i zaczęła kontrolować funkcjonowanie naszych firm, nasze interakcje i nasze codzienne życie. Ze względu na naszą zależność od technologii ta branża będzie się nadal rozwijać.

Wraz z ciągłym rozwojem technologicznym i rosnącą zależnością od nowszych gadżetów pojawia się potrzeba zrozumienia, jak obsługiwać te urządzenia i programy.

Przemysł naprawczy

Zwłaszcza w czasach recesji ludzie wydają pieniądze na naprawy, a nie na wyrzucanie zepsutych towarów i kupowanie nowych. Jest to szczególnie widoczne w branży napraw samochodowych. Osoby mające tak zwany „fach w ręku” powinny bez problemu odnaleźć się na rynku.

Branże zdrowia i usług dla seniorów

Branża ta przeżywa ogromny wzrost i obiecuje bezpieczeństwo pracy, co jest bardzo kuszącą ofertą dla osób pragnących otworzyć własne firmy. Społeczeństwo się starzeje, a w przypadku kryzysu nawet więcej osób będzie zainteresowanych tego rodzaju usługami, jak opiekunka dla seniora albo dom starców.

Usługi porządkowe

Podczas gdy usługi sprzątania mieszkań mogą wydawać się dla wielu luksusem, ze względu na pandemię wszystkie miejsca pracy muszą być czyste. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, istnieje zapotrzebowanie na firmy sprzątające. Dotyczy to także firm zajmujących się dezynfekcją pomieszczeń. Z pomocy usług tego rodzaju korzystają placówki służby zdrowia, przedsiębiorstwa albo na przykład hotele, dlatego pracy nie powinno dla nikogo zabraknąć.

Jedzenie na dowóz

Obecnie gastronomia się raczej zamyka, ale ta nastawiająca się na dostawy wręcz kwitnie. Jedzenie na dowóz sprawdzi się szczególnie w mniejszych miastach, w których wybór jest niewielki. Wyspecjalizować się można w jednym określonym typie posiłku, na przykład dietetycznych obiadach. W dobie pracy zdalnej wiele osób ma ochotę na zjedzenie czegoś smacznego. Tego rodzaju proste, niebyt drogie dania zawsze będą się cieszyć uznaniem.

Edukacja online

Ograniczenia w możliwości przemieszczania się sprawiły, że więcej osób obecnie szuka możliwości edukacji przez internet. Dlatego dobrym pomysłem na czas kryzysu jest możliwość przeprowadzania tego rodzaju zajęć. Mogą one być naprawdę różnorodne, skierowane do dzieci i młodzieży, ale również do dorosłych.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

Zaskakujące dane z policyjnych rejestrów. Kradzieże w sklepach wyhamowały

Kradzieże w sklepach. Dane zaskakują. Kradzieży w sklepach coraz mniej. Jak długo to potrwa? W I kw. 2024…
kradzieże w sklepach

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier