Z tego artykułu dowiesz się:

Bank PKO BP już od kilku tygodni nie otwiera nowych rachunków bankowych w ramach marki Inteligo. Teraz podnosi opłaty za konto firmowe w ramach Inteligo. Wszystko po to by zniechęcić klientów do korzystania z marki.

Od 1 sierpnia klient biznesowy Inteligo będzie musiał zapłacić 0,6 proc. min. 20 zł za wypłatę gotówki w dowolnej placówce banku. Mało tego. Ci, którzy uruchomili rachunek Inteligo do 11 maja 2020 zapłacą więcej za korzystanie z podstawowym usług bankowych. Prowadzenie rachunku to kosz 12 zł (zamiast 8 zł), pomocniczego 5 zł (zamiast 3 zł), przelew na infolinii będzie kosztował 15 zł, a także przelew do ZUS czy przelew podatkowy do urzędu skarbowego.

Ci, którzy mają w miarę świeże rachunku, czyli uruchomione od 11 maja 2020 zapłacą więcej za ustanowienie zlecenia stałego u konsultanta na infolinii z 8 zł na 15 zł, a także za udzielenie, obsługę lub podwyższenie limitu debetowego – z 6 zł na 10 zł.

Koniec Inteligo

Podwyżki w ramach Inteligo to kolejny element zniechęcania klientów do korzystania z tej marki. Wszystko dlatego, że PKO BP, właściciel marki, chce ostatecznie zrezygnować z Inteligo, a klientów zachęcić do skorzystania z usług PKO BP.

Konto firmowe PKO BP

PKO BP ma jednak promocję dla klientów. Jeśli do 3 lutego 2022 przeniosą konto firmowe do PKO BP, to dostaną darmowy rachunek na 12 miesięcy, bez warunku aktywności, a także darmowe wydanie i korzystanie karty kredytowej.

Bank PKO BP już od lutego tego roku nie otwiera nowych rachunków Inteligo. To oznaki definitywnego końca marki.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier