Z tego artykułu dowiesz się:

Walka o pracownika trwa. Wie coś o tym Poczta Polska, która na okres między Black Friday a Bożym Narodzeniem potrzebuje bagatela… 1.500 pracowników. Czy w czasie kurierskich żniw narodowy operator hojnie płaci pracownikom? Znamy wynagrodzenia w Poczcie Polskiej!

Wynagrodzenia w Poczcie Polskiej w gorącym okresie

Kto zamawia w internecie prezent na święta, ten wie. Musi dotrzeć przed pierwszą gwiazdką, 24 grudnia. Aby było to możliwe, firmy kurierskie dwoją się i troją, napinając swoją logistykę do granic wytrzymałości. Nie inaczej jest w przypadku Poczty Polskiej, która intensywnie szuka rąk do pracy w sortowaniach oraz za kierownicą swoich biało-czerwonych samochodów. Jakie są wynagrodzenia w Poczcie Polskiej dla chętnych?

Poczta Polska ogłosiła w internecie, że szuka pomocników Świętego Mikołaja. Nie potrzebne jest jednak szczególne doświadczenie, czy predyspozycje. W sortowniach wymagań praktycznie nie ma. W przypadku kierowców wymagane jest rzecz jasna prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Wśród miękkich wymagań z pewnością doceniona będzie dyspozycyjność i gotowość do intensywnej pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Startuje usługa e-doręczenia

Gdzie Poczta Polska szuka pracowników?

Chętni do pracy w przedświątecznym okresie znajdą ją np. w sortowniach przesyłek w Warszawie, Lisim Ogonie (kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach. Kierowcy potrzebni są w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Olsztyn, Białystok, Toruń, Niepołomice k. Krakowa, Gdynia, Katowice oraz Łódź.

Ile płaci Poczta Polska? Jakie daje warunki?

W tym przypadku w grę wchodzą umowy zlecenia. Choć poszukiwani są chętni do pracy, która potrwa do końca grudnia, operator nie wyklucza w niektórych przypadkach przedłużenia współpracy. A jakie wynagrodzenia w Poczcie Polskiej ustalono na ten gorący czas?

Państwowa firma zastrzega, że ostateczne stawki zależą od lokalizacji. Podaje jednak widełki, w jakich zamierza się poruszać, oferując płacę za pracę w gorącym okresie.

Najmniej zarobią pracownicy sortowni – od 18,50 do 24 PLN za godzinę. Nieco więcej za ten sam czas otrzyma kierowca z prawem jazdy kategorii „B” – od 19 do 24 PLN. W przypadku kierowców samochodów, o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony widełki za godzinę pracy ustalono na przedział od 20 do 26 PLN.

Osoby chętne mogą wziąć udział w rekrutacji w sieci. Szczegóły na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

16 02 24

E-PIT. Zwrot czy nadpłata podatku?

E-PIT. Zwrot czy nadpłata podatku? Gorący okres rozliczeń podatkowych za 2023 rok już za pasem. Wiele osób zastanawia…
pit
15 02 24

Branża hotelarska zaciera ręce. Tak dobrego rozpoczęcia roku dawno nie było

Tak dobrego rozpoczęcia roku w HoReCa nie było od wybuchu pandemii. 20% hotelarzy i restauratorów liczy na więcej…
hotel
14 02 24

Raty na leczenie zębów. Dentyści zacierają ręce

Dentyści mówią o nowym trendzie. Pacjenci coraz częściej pytają o raty lub chcą leczyć zęby na kredyt Blisko…
kredyt na dentystę
08 02 24

BIK prognozuje poprawę sytuacji na rynku kredytów dla mikrofirm

Mikroprzedsiębiorcy w 2023 roku chętniej korzystali z kredytów bankowych. Jak wynika z danych BIK, sprzedaż kredytów dla tej…
kredyt
06 02 24

Liczba zablokowanych rachunków przez fiskusa rośnie dwucyfrowo

Skarbówka za pomocą STIR-u zablokowała firmom w ub.r. blisko 90 mln złotych [Dane MF] Jak wynika z danych…
urząd skarbowy

Braki kadrowe w budowlance. Oto wolne miejsca pracy branży budowlanej

W porównaniu z końcem 2023 r. branża budowlana rozpoczęła rok w całkiem dobrych nastrojach. W styczniu 2024 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier