2 min. czytania

Zamknąłeś firmę przez pandemię? Wykorzystaj program „Nowy Start”

tsue
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
20 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Aż 15 milionów złotych przeznaczył jeden z europejskich funduszy na program „Nowy Start”. Inicjatywa ma umożliwić przedsiębiorcom powrót do świata biznesu.

Covid-19 wystawił przedsiębiorców na wielką próbę

Program „Nowy Start” to szansa dla osób, które z powodu sytuacji epidemiologicznej pożegnały się z własnym biznesem. Jeśli COVID-19 zmusił cię do zamknięcia firmy, a mimo to nadal masz chęć pracy na swoim sprawdź czy nie możesz zostać beneficjentem programu.

Stan pandemii trwa już ponad rok. Dokładnie od 14 miesięcy żyjemy w stanie mniejszych lub większych obostrzeń, zakazów, nakazów. Informacje o liczbie nowych zachorowań i dzienna ilość zgonów na dobre zagościły w serwisach informacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Przebranżowienie – pandemiczne słowo klucz. Nawet dla gwiazdy disco-polo

Nowa rzeczywistość zmusiła dużą część przedsiębiorców do rezygnacji z marzeń i aspiracji. Wiele biznesów zniknęło z mapy Polski. Ich właściciele albo zmieniali branżę albo szukali zatrudnienia, po to by mieć pieniądze na utrzymanie siebie i swoich rodzin.

Jak działa Program „Nowy Start”

„Nowy Start” to inicjatywa koordynowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Środki na nią pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, a dokładniej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Koronawirus zabija przedsiębiorczość? Polacy zamiast firmy wybierają etat

15 milionowy budżet ma trafić do tych osób, które zostały najmocniej pokiereszowane przez pandemię koronawirusa. Nazwa programu nie jest przypadkowa. Każdy kto się do niego zakwalifikuje będzie miał szansę na nowe otwarcie w biznesie. Pomocne w tym będą szkolenia i konsultacje. Wszystko po to, by nowy start był wolny od dotychczasowych błędów.

To właśnie na szkoleniach i konsultacjach ekspertów w największej mierze będzie opierać się pomoc. Udział w projekcie polega na dostępie do finansowanych ze środków unijnych baz wiedzy oraz osób, które pomogą stworzyć aktualny model biznesowy. Beneficjent będzie miał szansę zweryfikowania dlaczego odniósł porażkę i wyciągnięcia wniosków. Po to, by nowy start był łatwiejszy a szansa odniesienia sukcesu większa.

Jak zgłosić się do programu

Beneficjentem programu może być każdy przedsiębiorca z sektora MŚP, który w ciągu ostatnich 24 miesięcy zamknął biznes. I wznowił go nie wcześniej niż 6 miesięcy przed rozpoczęciem uczestnictwa w przedsięwzięciu. Forma działalności nie ma znaczenia. Kandydaci mogą prowadzić i jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego.

CZYTAJ TAKŻE: Tajemnica przedsiębiorstwa i selfie. Czego z FB dowiaduje się o tobie konkurencja?

Drugą grupą są najmniejsi przedsiębiorcy ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy zaprzestali prowadzenia firmy w ciągu 24 miesięcy od przystąpienia do programu. Z zastrzeżeniem, że działalność była prowadzona minimum 18 miesięcy.

Nabór wniosków będzie trwał do 30 listopada 2022 roku.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
07 02 24

Żabka poza Polską. Stworzy sklepy stacjonarne za granicą?

Żabka planuje ekspansję za granicą. Pierwszym krokiem jest nowa jednostka. Utworzona właśnie Żabka International ma zajmować się rozwojem…
żabka

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier