Program „Nowy Start” to szansa dla osób, które z powodu sytuacji epidemiologicznej pożegnały się z własnym biznesem. Jeśli COVID-19 zmusił cię do zamknięcia firmy, a mimo to nadal masz chęć pracy na swoim sprawdź czy nie możesz zostać beneficjentem programu.
Stan pandemii trwa już ponad rok. Dokładnie od 14 miesięcy żyjemy w stanie mniejszych lub większych obostrzeń, zakazów, nakazów. Informacje o liczbie nowych zachorowań i dzienna ilość zgonów na dobre zagościły w serwisach informacyjnych.
CZYTAJ TAKŻE: Przebranżowienie – pandemiczne słowo klucz. Nawet dla gwiazdy disco-polo
Nowa rzeczywistość zmusiła dużą część przedsiębiorców do rezygnacji z marzeń i aspiracji. Wiele biznesów zniknęło z mapy Polski. Ich właściciele albo zmieniali branżę albo szukali zatrudnienia, po to by mieć pieniądze na utrzymanie siebie i swoich rodzin.
„Nowy Start” to inicjatywa koordynowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Środki na nią pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, a dokładniej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
https://magazynfirma.pl/koronawirus-zabija-przedsiebiorczosc-polacy-zamiast-firmy-wybieraja-etat/
15 milionowy budżet ma trafić do tych osób, które zostały najmocniej pokiereszowane przez pandemię koronawirusa. Nazwa programu nie jest przypadkowa. Każdy kto się do niego zakwalifikuje będzie miał szansę na nowe otwarcie w biznesie. Pomocne w tym będą szkolenia i konsultacje. Wszystko po to, by nowy start był wolny od dotychczasowych błędów.
To właśnie na szkoleniach i konsultacjach ekspertów w największej mierze będzie opierać się pomoc. Udział w projekcie polega na dostępie do finansowanych ze środków unijnych baz wiedzy oraz osób, które pomogą stworzyć aktualny model biznesowy. Beneficjent będzie miał szansę zweryfikowania dlaczego odniósł porażkę i wyciągnięcia wniosków. Po to, by nowy start był łatwiejszy a szansa odniesienia sukcesu większa.
Beneficjentem programu może być każdy przedsiębiorca z sektora MŚP, który w ciągu ostatnich 24 miesięcy zamknął biznes. I wznowił go nie wcześniej niż 6 miesięcy przed rozpoczęciem uczestnictwa w przedsięwzięciu. Forma działalności nie ma znaczenia. Kandydaci mogą prowadzić i jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego.
CZYTAJ TAKŻE: Tajemnica przedsiębiorstwa i selfie. Czego z FB dowiaduje się o tobie konkurencja?
Drugą grupą są najmniejsi przedsiębiorcy ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy zaprzestali prowadzenia firmy w ciągu 24 miesięcy od przystąpienia do programu. Z zastrzeżeniem, że działalność była prowadzona minimum 18 miesięcy.
Nabór wniosków będzie trwał do 30 listopada 2022 roku.