Z tego artykułu dowiesz się:

Allegro – dostawa w dniu zakupu do automatu paczkowego? Popularna polska platforma zakupowa wprowadza nową usługę Allegro One Box. Na czym polega opcja z dostawą realizowaną w dniu złożenia zamówienia?

Allegro dostawa w dniu zakupu

Oferty z dostawą do automatów paczkowych, która jest realizowana jeszcze tego samego dnia, są dostępne po wyborze w filtrach metod dostawy „Allegro One Box”. Jak informuje spółka, taka możliwość jest dostępna pomiędzy dziesięcioma największymi miastami, a także aglomeracjami w Polsce. Allegro dostawa w dniu zakupu to w ocenie ekspertów coraz wyraźniejsza konkurencja dla sklepów tradycyjnych, marketów, a także galerii handlowych.

Gdzie działa Allegro One Box?

Obecnie z takiej możliwości można skorzystać w dziesięciu aglomeracjach miejskich. Są to: Warszawa i okolice, Poznań, Kraków, Lublin, Łódź, Wrocław, Częstochowa, Bytom, Toruń, a także Katowice wraz z konurbacją górnośląską.

Operator informuje, że przesyłki jednodniowe realizuje „Allegro One Kurier”, zazwyczaj między godzinami 18:00 – 22:00. Dla klientów usługi Allegro Smart, opcja ta, podobnie jak dostawy do drzwi, są bezpłatne w przypadku zakupów za minimum 40 złotych u jednego oferenta.

Jakie towary najchętniej kupujemy z dostawą tego samego dnia

Pracownia Kantar na zlecenie Allegro przeprowadziła badanie, z którego wynika, że aż 71% badanych, którzy kupują przez Allegro, jest gotowa zamówić niektóre produkty z dostawą na dziś. Głównie mówimy o takich produktach jak: soczewki kontaktowe, kawa, a także pieluchy. Teraz Allegro One Kurier, wprowadzając innowacyjną usługę szybkich dostaw do automatów paczkowych One Box, zwiększa wygodę klientów, szczególnie tych, dla których możliwość odbioru przesyłki o dowolnej porze, bez czekania na kuriera, ma szczególne znaczenie”.– czytamy w komunikacie spółki.

Szansa dla firm e-commerce?

Allegro przekonuje, że nowe możliwości dostawy to ogromna szansa dla firm, które prowadzą sprzedaż na tej platformie. Przy okazji wymienia także inną usługę „One Fulfillment”, o której pisaliśmy już w Magazynie Firma.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier