Będzie porównywarka cen węgla. I to rządowa!

porównywarka cen węgla
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
26 09 22
Z tego artykułu dowiesz się:

26 września 2022 rusza rządowa porównywarka cen węgla, a dokładnie możliwość rejestracji w niej przedsiębiorców. Kancelaria Premiera uruchomiła specjalną stronę internetową, która w zamyśle ma połączyć konsumentów i sprzedawców.

Porównywarka cen węgla

Porównywarka cen węgla to pomysł na portal, który będzie prezentował odbiorcom oraz klientom indywidualnym ceny tego surowca. Mówimy o ofertach firm, które znajdują się na oficjalnej liście „Pośredniczących Podmiotów Węglowych”.

Rolą serwisu działającego pod adresem cieplo.gov.pl, jest zbieranie informacji o punktach sprzedaży węgla, asortymencie, pochodzeniu, a także – co kluczowe dla konsumentów – cenie. KPRM zaznacza, że portalu będą mogli zarejestrować się wyłącznie przedsiębiorcy uznani za bezpiecznych, a także wiarygodnych dostawców.

Ciepło.gov.pl – co na portalu?

W pierwszej kolejności portal ten musi zostać zasilony danymi przedsiębiorców. Dopiero później KPRM udostępni go obywatelom, którzy szukają węgla na rynku. KPRM Zapowiada, że dzięki stronie „będzie można znaleźć wiarygodnego i rzetelnego dostawcę tego surowca w najbliższej lokalizacji” – czytamy w komunikacie na temat strony.

CZYTAJ TAKŻE: UOKiK zajął się cenami węgla.

Porównywarka cen węgla jako narzędzie dla firm

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekonuje również, że porównywarka cen węgla to świetne narzędzie promocyjne dla samych sprzedawców. Pozwoli na przykład na dotarcie do dużej grupy klientów oraz wpłynie na wzrost rozpoznawalności firmy w okolicy.

Twórcy portalu przekonują, że taka forma prezentowania cen węgla to nowoczesne podejście do sprzedaży. M.in. podkreśla przejrzystość sprzedawcy oraz pozwala klientowi zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć fałszywych informacji, a także nadużyć.

Gdzie znajdę sprzedawcę węgla?

KPRM zaznacza, że treści prezentowane na stronie internetowej zostały ustandaryzowane. To umożliwi konsumentom łatwe odnajdywanie potrzebnych informacji. I to bez względu na to, kto je udostępnia. W ocenie twórców, to ważne szczególnie dla osób, które rzadziej korzystają z sieci lub mają kłopot w odróżnieniu, a także wstępnej ocenie wiarygodności ogłoszeniodawców.

Cieplo.gov.pl a prawo

Obowiązek rejestracji na portalu cieplo.gov.pl wynika z przepisów zawartych w Ustawie z dnia 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
04 07 24

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu?

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu? Windykacja polubowna to sposób na odzyskanie długów bez konieczności angażowania sądu.…
windykacja
04 07 24

Windykacja długów. Jak odzyskać swoje pieniądze?

Windykacja długów: Jak odzyskać swoje pieniądze? Windykacja długów to kluczowy proces dla wielu firm, które muszą radzić sobie…
windykacja
04 07 24

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie Windykacja należności to działania mające na celu odzyskanie długów. Czy zastanawiałeś się,…
windykacja należności
02 07 24

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia Od 1 lipca…
komornik

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go zapłacić?

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go płacić?   Lato to nie tylko czas wyjazdów wakacyjnych i odpoczynku.…
wesele

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier