4 min. czytania

Spotkania PARP dla przedsiębiorców. Sprawdź harmonogram

spotkanie parp
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
18 08 23
Z tego artykułu dowiesz się:

Najbliższe tygodnie będą obfitowały w spotkania organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Będą one skierowane do przedsiębiorców, operatorów i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Spotkania zaplanowano w takich miastach jak Warszawa, Katowice czy Białystok. Ponadto, zorganizowane zostaną również webinaria online, w których będą mogły uczestniczyć osoby z całej Polski.

– Na przełomie sierpnia i września PARP organizuje spotkania dla przedsiębiorców, operatorów i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Będą one dotyczyć takich tematów jak innowacje w samorządach, wsparcie dla sektora HoReCa oraz kryzys finansowy w przedsiębiorstwach. Ponadto eksperci opowiedzą o nowych programach realizowanych przez PARP w ramach Funduszy Europejskich 2021-2027. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach i do odwiedzania strony PARP, gdzie na bieżąco informujemy o kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach dla przedsiębiorców – powiedział Mikołaj Różycki, p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PARP zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań o innowacjach w samorządach

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) na cykl bezpłatnych spotkań pt. „Innowacje w samorządach. Wyzwania, narzędzia i metody pracy”. Celem inicjatywy jest podsumowanie działań Agencji skierowanych do JST, wspólne wypracowanie wytycznych do zaprojektowania nowych instrumentów wsparcia dla administracji samorządowej, jak również zebranie informacji, w jakich obszarach samorządy mogą poszukiwać innowacji.

Najbliższe spotkania:

Spotkania adresowane są do przedstawicieli samorządów – zarówno osób zarządzających, jak i pracowników z obszarów, dla których ważnym elementem w najbliższych latach będą innowacje. Każde spotkanie składa się z 2 części – informacyjnej i warsztatowej. Podczas wydarzeń zaprezentowany zostanie "Podręcznik pracy z innowacjami dla samorządów", który został opracowany na bazie doświadczeń programu pilotażowego GovTech inno_LAB przez jednego z operatorów – firmę HugeThing. Omówione zostaną również wybrane obszary, kluczowe dla rozwijania innowacyjnych rozwiązań w samorządach, takie jak:

 • Innowacje, których najbardziej potrzebują JST
 • Wyzwania, przed którymi stoją JST
 • Narzędzia i metody przydatne w testowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
 • Dobre praktyki wypracowane w projektach realizowanych prze JST.

W trakcie warsztatów uczestnicy:

 • zidentyfikują główne obszary zapotrzebowania na innowacje w swoich jednostkach
 • poznają narzędzia, które będą mogli wykorzystać w codziennej pracy
 • wypracują propozycje zmian i rekomendacji
 • włączą się w budowanie społeczności innowatorów w JST

Wypracowane rekomendacje posłużą do zaprojektowania kolejnych edycji programów Gov_LAB oraz GovTech Inno_LAB, a także będą podstawą do rozpoczęcia prac nad nowymi działaniami PARP dla samorządów.

Zachęcamy do udziału, szczególnie w części warsztatowej kilku osób z jednego urzędu, najlepiej z różnych wydziałów. Możliwa jest rejestracja na spotkania stacjonarne, a także oglądanie transmisji online (bez zapisów) z pierwszej części spotkania na stronie PARP. Ze względu na warsztatowy charakter spotkania liczba miejsc na spotkanie stacjonarne jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wsparcie dla sektora HoReCa. Spotkanie dla operatorów

Już 24 sierpnia o godz. 10 odbędzie się spotkanie pt. „Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa – oferta dla operatorów – zasady naboru i oceny wniosków”. Webinarium skierowane jest do operatorów (instytucji otoczenia biznesu, administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji finansowych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, grup producentów, instytucji kultury i sportu, jednostek rządowych i samorządowych ochrony środowiska, rządowych organizacji turystycznych, niepublicznych inwestycji kultury i sportu, organizacji pozarządowych, jednostek naukowych). Podczas spotkania przybliżone zostaną zasady naboru i oceny wniosków w inwestycji A.1.2.1 KPO. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności.

Celem działania jest wsparcie przedsięwzięć mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mających na celu unowocześnienie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach: hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura, czyli sektorach najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19 w Polsce.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w formule online. Zapraszamy do zapisów. Formularz rejestracji oraz szczegóły dotyczące spotkania dostępne są na stronie PARP.

Rozwijaj się z Funduszami Europejskimi. Nowe programy dla przedsiębiorców – spotkanie regionalne w Katowicach

30 sierpnia o godz. 11 w hotelu Novotel w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie regionalne z cyklu „Rozwijaj się z funduszami europejskimi. Nowe programy dla przedsiębiorców”. Spotkanie będzie idealną okazją do poznania nowych programów realizowanych przez PARP w ramach Funduszy Europejskich 2021-2027. Uczestnicy dowiedzą się, jak mogą skutecznie – przy wsparciu środków unijnych – rozwinąć swoją firmę. Doświadczeni praktycy opowiedzą o nowych działaniach, przybliżą warunki i możliwości udziału w wybranych projektach i konkursach realizowanych z Funduszy Europejskich 2021-2027. Spotkanie odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i transmisji online. Na spotkanie stacjonarne obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. Na miejscu będą dostępni eksperci PARP. Formularz rejestracji oraz szczegóły dotyczące spotkania dostępne są na stronie PARP.

Webinarium o kryzysie finansowym w przedsiębiorstwie

Z kolei 8 września o godz. 11 odbędzie się spotkanie „Kryzys finansowy w firmie. Pierwsze symptomy i przyczyny – webinarium SWO”. Webinar adresowany jest do przedsiębiorców małych i średnich firm w trudnej sytuacji finansowej. Głównym przesłaniem spotkania będzie zasugerowanie przedsiębiorcom konieczności wypracowania wewnętrznych mechanizmów wczesnego ostrzegania, które pozwolą odpowiednio wcześnie dostrzec symptomy nadchodzących problemów finansowych.

W programie m.in.:

 1. Definicja kryzysu finansowego (ekonomicznego, gospodarczego) przedsiębiorcy
 2. Przyczyny kryzysu finansowego przedsiębiorcy
 3. Przesłanki kryzysu przedsiębiorstwa
 4. Zagrożenie niewypłacalnością, a niewypłacalność
 5. Korzyści z odpowiednio szybkiego zdiagnozowania pojawiających się problemów ekonomicznych
 6. Zachowanie  przedsiębiorcy w przypadku pojawienia się kryzysu finansowego

Webinarium odbędzie się w formule online. Formularz rejestracji oraz szczegóły dotyczące spotkania dostępne są na stronie PARP.

To Cię zainteresuje

Jak działają programy lojalnościowe dla firm?

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu zdobycie nowych klientów to tylko jedna część sukcesu. Równie ważne jest utrzymanie relacji…
program lojalnościowy

Stojaki na ulotki i materiały reklamowe

Stojaki na ulotki stały się nieodłącznym elementem współczesnych strategii marketingowych, służąc nie tylko jako praktyczne narzędzie do przechowywania…
stojaki-na-ulotki
12 09 23

Strategie marketingowe dla małych firm. Skuteczne sposoby promocji

Skuteczne strategie marketingowe. Jak reklamować małą firmę? Marketing to kluczowy element sukcesu każdej firmy, niezależnie od jej wielkości.…
strategie marketingowe

W jaki sposób system motywacyjny wspiera realizację strategicznych planów firmy?

Skuteczny system motywacyjny stanowi nie tylko narzędzie motywacji pracowników, ale także kluczowy element w osiąganiu strategicznych celów organizacji.…

Jak nagrodzić pracowników za owocny rok w firmie?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który zajmuje wyjątkowe miejsce w naszych sercach. Bardzo dużo uwagi przywiązujemy do…

Czynniki ekonomiczne na czele największych obaw Polaków. Inflacja wciąż „królową”

Inflacja wciąż na czele rankingu największych lęków Polaków. Jak wynika z cyklicznego badania pt. „Bieżące lęki i obawy…
KSEF

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier