Z tego artykułu dowiesz się:

Krótki dopisek wyeliminował amatorów z możliwości dbania o formę w zamkniętych obiektach sportowych. Dostęp do siłowni i basenów ograniczony został do członków kadr narodowych. Ma im to pomóc w przygotowaniach do olimpiady w Tokio.

Dostęp do siłowni i basenów ograniczony dla zawodowców

Kluby fitness i siłownie, to zdaniem rządzących miejsca stanowiące szczególne zagrożenie zarażeniem koronawirusem. Wszystko przez przyspieszony oddech, jaki towarzyszy wykonywaniu ćwiczeń, który pomaga cząsteczkom wirusa w rozprzestrzenianiu się. Przeświadczenia tego nie zmieniły ani zapewnienia o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego pomiędzy ćwiczącymi, ani zaostrzone zasady reżimu sanitarnego. Przedstawiciele branży fitness nie ugrali również nic przedstawiając dane, mające świadczyć o tym, że siłownie nawet w czasie zeszłorocznego otwarcia nie przyczyniły się do wzrostu zachorowań i nie stanowiły ognisk COVID-19. Branża fitness od początku obostrzeń, czyli od ponad 12 miesięcy należy do czołówki jeśli chodzi o restrykcje. A właściciele placówek sportowych,  rozliczają kolejny miesiąc strat. Gdy wspólne apele przedsiębiorców, należących do Polskiej Federacji Fitness oraz spragnionych możliwości wykonywania ćwiczeń klientów nie przynosiły efektów, zainteresowani skorzystali z luki w przepisach. Mianowicie, przystąpienie do któregoś z działających w Polsce związków sportowych gwarantowało bezproblemową możliwość korzystania z usług: basenów, siłowni czy klubów fitness. Licencja otwierała zamknięte przez lockdown drzwi i to w zgodzie z prawem. Niestety ta furtka właśnie została zamknięta, a dostęp do siłowni i basenów ograniczony.

CZYTAJ TAKŻE: Branża fitness ignoruje lockdown. Siłownie otwarte od lutego

Placówki sportowe tylko dla kadry narodowej

W piątek 2 kwietnia zaskoczyła wszystkich informacja o nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 marca. Wystarczyło dodanie pary wyrazów i skutek jest takie, że dostęp do siłowni i basenów ograniczony został do członków kadry narodowej. To kolejny cios dla branży fitness, która już pracuje nad odpowiedzią na ruch rządu.

CZYTAJ TAKŻE: Siłownie zamknięte przez „przyspieszony oddech”. Rząd luzuje obostrzenia ale bez zadyszki

Tymczasem nic nie wskazuje na to, by przedstawiciele władzy mieli zmienić zdanie. „Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsi przedsiębiorcy domagają się odszkodowań za lockdown i pozywają Skarb Państwa

Lista Polskich Związków Sportowych w sportach olimpijskich zawiera 43 pozycje, ale otrzymanie zawodowej licencji jest bardzo trudne. Zapis wyeliminował z korzystania z siłowni wielu amatorów sportów i osób, które chciały zachować kondycję. Zainteresowanym pozostaje w tej chwili aktywność na świeżym powietrzu lub wynajmowanie przestrzeni sportowej na godziny. Drugie rozwiązanie wiąże się niestety z wysokimi kosztami.

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Składki ZUS im niestraszne. Dlaczego przedsiębiorcy wolą JDG od spółki?

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza jest lepsza od spółki? Skąd wśród internetowych guru biznesowych taka niechęć do jednoosobowych działalności…
360ksiegowosc

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Uśmiech „made in Turkey”. O co chodzi z nowym trendem na rynku i czy to bezpieczne rozwiązanie?

Ostatnio zrobiła się moda na tzw. turystykę stomatologiczną. Polacy wyjeżdżają np. do Turcji, żeby zafundować sobie hollywoodzki uśmiech.…
turystyka stomatologiczna
09 05 23

Pomysł na biznes – 5 nietypowych pomysłów, które mogą odnieść sukces w 2023 roku

Sklep spożywczy, wypożyczalnia samochodów, usługi fryzjerskie – to wszystko już jest! A gdyby tak zrealizować jakiś oryginalny pomysł…
Pomysł na biznes
04 05 23

Roczne rozliczenie składek ZUS – jest nowy wzór dokumentu

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej to nowy obowiązek przedsiębiorców, który trzeba wypełnić w tym roku po raz pierwszy. Ostateczny…
roczne rozliczenie ZUS

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier