Z tego artykułu dowiesz się:

Fabryka polskiego samochodu elektrycznego ma już swoją lokalizację. Na budowę zakładu wydzielono działkę o powierzchni 118 hektarów w Jaworznie.

Jaworzno było jedną z 30 lokalizacji, które rozważano na budowę fabryki polskiego samochodu elektrycznego. Budowa zakładu ma się rozpocząć jeszcze w 2021 roku. Plany zakładają zatrudnienie 3 tys. osób w samej fabryce, a u współpracujących dostawców aż 12 tys. pracowników. Produkcja samochodu ma się rozpocząć w 2024 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Co firma musi w razie potrzeby oddać wojsku? Świadczenia rzeczowe w czasie pokoju

Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland, firmy, która odpowiada za produkcję Izery zwraca uwagę, że na wybór tej lokalizacji wpłynęła dobra infrastruktura. Ważne było nie tylko to by dało się zbudować tam fabrykę ale też odpowiednie zaplecze logistyczne dla dostawców.

Działka pod budowę fabryki

Jak czytamy w Dzienniku Zachodnim, Jaworzno otrzyma działkę Lasów Państwowych, na której stanie właśnie fabryka Izery. W zamian za nią, miasto przekaże Lasom Państwowym inną działkę. Działka przeznaczona pod budowę fabryki wymagała bowiem wycięcia 240 ha lasu.

Jaworzno stworzy na działce Jaworznicki Obszar Gospodarczy, który będzie częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie trwa badanie czy zamiana działek pod budowę fabryki będzie korzystna dla skarbu państwa. Potem trzeba będzie przygotować plan zagospodarowania przestrzennego. Kolejnym punktem będzie umowa z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Po ogłoszeniu przetargu teren zostanie sprzedane inwestorowi. Wszystko wskazuje na to, że będzie to właśnie właściciel marki Izera.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier