Z tego artykułu dowiesz się:

Franczyza Żabki ma być jeszcze bardziej atrakcyjna. Firma zwiększa przychód gwarantowany dla prowadzących sklepy. Ile wyniesie?

Żabka Polska ogłosiła zwiększenie wsparcia dla franczyzobiorców, podnosząc gwarantowany przychód już od początku roku. Po sukcesywnym wzroście w poprzednich latach, kwota gwarantowana przez sieć sklepów w ciągu jednego miesiąca osiągnie w 2024 roku rekordowe 25 tys. zł. Na jeszcze wyższy przychód mogą liczyć właściciele Żabek w Warszawie. Trzeba jednak pamiętać, że przychód gwarantowany nie jest kwotą którą zarabiają franczyzobiorcy.

Franczyza Żabki

Żabka Polska zwiększa wysokość przychodu gwarantowanego dla franczyzobiorców - informuje portal dlahandlu.pl. Jak przypomina serwis, kwota sukcesywnie rośnie od kilku lat. W 2022 roku kwota przychodu wynosiła 18 tys. zł, a w 2023 wzrosła do 22 tys. zł.

Sieć Żabka zapewnia, że w 2024 roku przychód gwarantowany dla ajenta to 25 tys. złotych. Nie ma tu znaczenia wielkość przejmowanego sklepu czy jego obrót. Oczywiście trzeba pamiętać, że gwarantowany przychód nie jest kwotą, która jest dochodem.

CZYTAJ TAKŻE: Żabka wprowadza abonamenty obiadowe

Co to jest przychód?

Przychód jest to kwota, którą ajent prowadzący Żabkę otrzymuje na swoje konto w danym okresie rozliczeniowym. Dopiero po odliczeniu kosztów działalności, czyli np. kosztów pracowniczych, księgowości, to co zostanie będzie dochodem.

Przychód Żabki w Warszawie

Ajenci prowadzący Żabkę w Warszawie w tym roku nie dostaną podwyżki. I tak dostają bowiem gwarantowany przychód wyższy niż ci, którzy obsługują sklepy w innych częściach kraju. Podobnie jak w zeszłym roku, franczyzobiorca Żabki w Warszawie dostanie 28 tys. zł gwarantowanego przychodu. W 2020 r. było to 16 tys., w 2021 17 tys, a w 2022 24 tys. złotych. 

Jak wygląda franczyza Żabki?

Żabka na koniec 2023 miała 10 tys. sklepów w całym kraju. Specyfiką marki jest jednak rozwój przez franczyzę. Koncept polega na tym, że każdy ze sklepów prowadzony jest przez niezależnego przedsiębiorcę - ajenta. W tym modelu działa ponad 86 proc. punktów.

Franczyza Żabki jest jedną z najtańszych dostępnych na rynku. Przedsiębiorca musi mieć na start jedynie 5 tys. złotych. Od sieci dostaje bowiem do zarządzania w pełni zatowarowany sklep, wsparcie logistyczne, oprogramowanie do prowadzenia sklepu, zaplecze serwisowe, a także szereg narzędzi, w tym również technicznych.

Według informacji udostępnionych przez Żabkę wynika, że w 2023 roku ponad 81 procent franczyzobiorców osiągnęło miesięczny przychód w wysokości 25 tys. zł lub więcej. Jeśli chodzi o Warszawę, to 79 proc. z nich osiągnęło 28 tys. zł w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier