Z tego artykułu dowiesz się:

Kolejne pieniądze dla firm w zasięgu ręki. Tym razem, po 75 tysięcy euro mogą otrzymać startuperki z branży deep tech. Wszystko w ramach II edycji projektu „Woman TechEU”. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 października.

Pieniądze dla firm deep-techowych

75 tys. euro to dla start-upu solidny zastrzyk gotówki. Jest on w zasięgu ręki i mocno wierzymy, że jest grupa wśród naszych czytelniczek, które są w stanie sięgnąć po pieniądze w unijnym konkursie. Wiemy, że nie brakuje pań, które szukają swoich szans, tworząc ambitne start-upy, również w obszarze zaawansowanych i wymagających technologii. Taką właśnie branżą jest deep tech.

CZYTAJ TAKŻE: CZYM SĄ GRANTY NA EUROGRANTY?

Co to jest deep tech?

Niektórzy twierdzą, że branża deep tech to w gronie firm technologicznych tzw. „wyższa szkoła jazdy”. Polscy przedsiębiorcy pokazali jednak, że nie boją się zaawansowanych i odważnych wyzwań, takich jak np. deep tech. Czym jest on w istocie?

Definicja deep techu zmieniała się w ostatnich latach. Pojawiło się kilka równoległych pojęć. Postanowiliśmy, zgodnie ze współczesnym podejściem zweryfikować je i sprowadzić do wspólnego mianownika. Po pierwsze są to firmy, które rozwiązują skomplikowane wyzwania na poziomie technologicznym, inżynierskim lub naukowym. Deep tech to szukanie nowych dróg, a więc nie wchodzi w grę kopiowanie istniejących na rynku rozwiązań. Często w ramach tego typu firm powstają przełomowe rozwiązania, które są trudne do odtworzenia. Przykłady? Są to firmy działające np. w obszarze sztucznej inteligencji (AI), maszynowego uczenia, robotyki, fotoniki, blockchain, biotechnologii itd. Zdarza się, że łączą dwie, lub kilka z tych dziedzin w jednym projekcie.

Szacuje się, że co czwarty start-up w Unii Europejskiej działa właśnie w branży deep tech. Niestety w ocenie Brukseli, w tym środowisku, panie są słabo reprezentowane. Zaledwie co dziesiąte zgłoszenie patentowe w UE należy do kobiety.

Pieniądze dla startuperek 2022

Woman TechEU to konkurs, który ma już za sobą udany pilotaż. Przedsięwzięcie powiodło się do tego stopnia, że Komisja Europejska zdecydowała stworzyć drugą edycję z pulą środków do 10 mln europ. To oznacza, że na „premię” w wysokości 75 tysięcy euro na rozwój swojego biznesu może liczyć aż 130 start-upów prowadzonych przez panie. Dodatkowym bonusem będą usługi coachingu, a także mentoringu w takich obszarach jak zarządzanie zespołem, internacjonalizacja, tworzenie modeli biznesowych, komercjalizacji oraz negocjacji z potencjalnymi inwestorami.

Więcej na ten temat można przeczytać na anglojęzycznej stronie EISMEA.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
04 07 24

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu?

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu? Windykacja polubowna to sposób na odzyskanie długów bez konieczności angażowania sądu.…
windykacja
04 07 24

Windykacja długów. Jak odzyskać swoje pieniądze?

Windykacja długów: Jak odzyskać swoje pieniądze? Windykacja długów to kluczowy proces dla wielu firm, które muszą radzić sobie…
windykacja
04 07 24

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie

Windykacja należności: Skuteczne metody i strategie Windykacja należności to działania mające na celu odzyskanie długów. Czy zastanawiałeś się,…
windykacja należności
02 07 24

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia

Komornik – Już nie unikniesz komornika! Po zmianie prawa od 1 lipca zyskują super uprawnienia Od 1 lipca…
komornik

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go zapłacić?

Podatek od prezentów ślubnych. Kiedy trzeba go płacić?   Lato to nie tylko czas wyjazdów wakacyjnych i odpoczynku.…
wesele

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier