Z tego artykułu dowiesz się:

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Jego celem jest odnalezienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców oraz naukowców i specjalistów wielu dziedzin. Chodzi o produkty, które mają szansę zaistnieć na rynku światowym. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrodę 100 tys. złotych.

Pieniądze dla firm – jakie zgłoszenia w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm jako nagroda za świetny pomysł? Czemu nie! Tym bardziej że nagroda w wysokości 100 tys. złotych, choć może nie sfinansuje wszystkich planów rozwojowych, ale może być cennym, a także dodatkowym wkładem w biznes.

Jak informuje PARP, do 1 grudnia 2022 roku można zgłaszać wyroby i technologie ułatwiające codzienne życie, automatyzujące procesy produkcji, wspomagające dbanie o zdrowie czy środowisko. Mogą być to rozwiązania z dowolnej dziedziny. Aplikować mogą (indywidualnie lub wspólnie) uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy, działający na terenie Polski” – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jako Magazyn Firma zachęcamy szczególnie tych ostatnich, a przecież pomysłów polskim przedsiębiorcom nie brakuje.

Warunki udziału w konkursie

Warto pamiętać, że w konkursie chodzi o zaprezentowanie własnych pomysłów, a nie sposobów na odtworzenie, czy przetworzenie czyichś idei. Stąd wymóg posiadania autorskich praw majątkowych do zgłaszanych rozwiązań. W konkursie można zgłaszać projekty, które osiągnęły pewien stopień zaawansowania. Zatem zgłaszane pomysły powinny być przynajmniej na etapie prac wdrożeniowych, a także dobrze udokumentowane.

CZYTAJ TAKŻE: Jak skutecznie prowadzić biznes? Wystarczy jeden program

Kategorie konkursu Polski Produkt Przyszłości

100 tys. złotych można zdobyć w każdej z trzech konkursowych kategorii. Pierwsza z nich to „Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki”. Drugą regulamin określa jako „Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy”. W trzeciej zaś, mogą wziąć udział firmy. Mówimy o kategorii „Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy”. To oznacza, że osoby prowadzące innowacyjny biznes mogą wystartować w dwóch z trzech kategorii, w zależności od tego, czy swój biznes prowadzą sami, czy w kooperacji z uczelnią.

Więcej informacji, a także regulamin na ten temat można znaleźć na stronie pod tym linkiem. Drodzy Czytelnicy, trzymamy kciuki!

 

To Cię zainteresuje

Przedsiębiorcy zbyt mało angażują się w politykę. Łukasz Warzecha o sytuacji po wyborach [wideo]

Łukasz Warzecha, publicysta i komentator w rozmowie z Szymonem Ostrowskim stwierdził, że przedsiębiorcy zbyt mało angażują się w…

Wysokie zarobki w IT i benefity się kończą. Programiści mają problemy ze znalezieniem pracy

Informatycy mają problem ze znalezieniem pracy? Eldorado w sektorze IT się kończy? Bajecznie wysokie zarobki, praca nawet dla…
informatyk

Trendy w biznesie dla małych firm w 2023 r

Jakie są trendy w biznesie w 2023? W jaki sposób zmieniają się małe firmy? Co jest najważniejsze? Biznes…
trendy

Jak założyć firmę i ją rozwijać. Poradnik krok po kroku

Chcesz wiedzieć jak założyć i rozwijać małą firmę? Przedstawimy poradnik krok po kroku Rozpoczęcie i skuteczne prowadzenie małej…
jak-zalozyc-firme

Firma w Czechach - dlaczego warto założyć?

Firma w Czechach? Sprawdź, dlaczego warto podjąć taką decyzję. 1. Stabilne i Przyjazne Środowisko Biznesowe a) Stabilna Gospodarka…
firma-w-czechach
04 08 23

KSeF - prace nad KSeF przyspieszają

Kiedy KSeF wejdzie do użytku? Co z KSeF? Ministerstwo Finansów udostępniło zaktualizowaną wersję środowiska testowego Krajowego Systemu e-Faktur.…
ksef

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier