Z tego artykułu dowiesz się:

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Jego celem jest odnalezienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców oraz naukowców i specjalistów wielu dziedzin. Chodzi o produkty, które mają szansę zaistnieć na rynku światowym. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrodę 100 tys. złotych.

Pieniądze dla firm – jakie zgłoszenia w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm jako nagroda za świetny pomysł? Czemu nie! Tym bardziej że nagroda w wysokości 100 tys. złotych, choć może nie sfinansuje wszystkich planów rozwojowych, ale może być cennym, a także dodatkowym wkładem w biznes.

Jak informuje PARP, do 1 grudnia 2022 roku można zgłaszać wyroby i technologie ułatwiające codzienne życie, automatyzujące procesy produkcji, wspomagające dbanie o zdrowie czy środowisko. Mogą być to rozwiązania z dowolnej dziedziny. Aplikować mogą (indywidualnie lub wspólnie) uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy, działający na terenie Polski” – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jako Magazyn Firma zachęcamy szczególnie tych ostatnich, a przecież pomysłów polskim przedsiębiorcom nie brakuje.

Warunki udziału w konkursie

Warto pamiętać, że w konkursie chodzi o zaprezentowanie własnych pomysłów, a nie sposobów na odtworzenie, czy przetworzenie czyichś idei. Stąd wymóg posiadania autorskich praw majątkowych do zgłaszanych rozwiązań. W konkursie można zgłaszać projekty, które osiągnęły pewien stopień zaawansowania. Zatem zgłaszane pomysły powinny być przynajmniej na etapie prac wdrożeniowych, a także dobrze udokumentowane.

CZYTAJ TAKŻE: Jak skutecznie prowadzić biznes? Wystarczy jeden program

Kategorie konkursu Polski Produkt Przyszłości

100 tys. złotych można zdobyć w każdej z trzech konkursowych kategorii. Pierwsza z nich to „Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki”. Drugą regulamin określa jako „Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy”. W trzeciej zaś, mogą wziąć udział firmy. Mówimy o kategorii „Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy”. To oznacza, że osoby prowadzące innowacyjny biznes mogą wystartować w dwóch z trzech kategorii, w zależności od tego, czy swój biznes prowadzą sami, czy w kooperacji z uczelnią.

Więcej informacji, a także regulamin na ten temat można znaleźć na stronie pod tym linkiem. Drodzy Czytelnicy, trzymamy kciuki!

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę

Zaskakujące dane z policyjnych rejestrów. Kradzieże w sklepach wyhamowały

Kradzieże w sklepach. Dane zaskakują. Kradzieży w sklepach coraz mniej. Jak długo to potrwa? W I kw. 2024…
kradzieże w sklepach

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Ile trwa założenie działalności gospodarczej?

Założenie działalności gospodarczej wymaga spełnienia kilku formalności. Ile trwa założenie działalności gospodarczej? Formalności związane z uruchomieniem jednoosobowej działalności…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier