Z tego artykułu dowiesz się:

Pieniądze dla firm – tym razem jako nagroda w konkursie. PARP informuje o rozpoczęciu jubileuszowej, 25. odsłony konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Jego celem jest odnalezienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców oraz naukowców i specjalistów wielu dziedzin. Chodzi o produkty, które mają szansę zaistnieć na rynku światowym. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrodę 100 tys. złotych.

Pieniądze dla firm – jakie zgłoszenia w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Pieniądze dla firm jako nagroda za świetny pomysł? Czemu nie! Tym bardziej że nagroda w wysokości 100 tys. złotych, choć może nie sfinansuje wszystkich planów rozwojowych, ale może być cennym, a także dodatkowym wkładem w biznes.

Jak informuje PARP, do 1 grudnia 2022 roku można zgłaszać wyroby i technologie ułatwiające codzienne życie, automatyzujące procesy produkcji, wspomagające dbanie o zdrowie czy środowisko. Mogą być to rozwiązania z dowolnej dziedziny. Aplikować mogą (indywidualnie lub wspólnie) uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy, działający na terenie Polski” – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jako Magazyn Firma zachęcamy szczególnie tych ostatnich, a przecież pomysłów polskim przedsiębiorcom nie brakuje.

Warunki udziału w konkursie

Warto pamiętać, że w konkursie chodzi o zaprezentowanie własnych pomysłów, a nie sposobów na odtworzenie, czy przetworzenie czyichś idei. Stąd wymóg posiadania autorskich praw majątkowych do zgłaszanych rozwiązań. W konkursie można zgłaszać projekty, które osiągnęły pewien stopień zaawansowania. Zatem zgłaszane pomysły powinny być przynajmniej na etapie prac wdrożeniowych, a także dobrze udokumentowane.

CZYTAJ TAKŻE: Jak skutecznie prowadzić biznes? Wystarczy jeden program

Kategorie konkursu Polski Produkt Przyszłości

100 tys. złotych można zdobyć w każdej z trzech konkursowych kategorii. Pierwsza z nich to „Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki”. Drugą regulamin określa jako „Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy”. W trzeciej zaś, mogą wziąć udział firmy. Mówimy o kategorii „Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy”. To oznacza, że osoby prowadzące innowacyjny biznes mogą wystartować w dwóch z trzech kategorii, w zależności od tego, czy swój biznes prowadzą sami, czy w kooperacji z uczelnią.

Więcej informacji, a także regulamin na ten temat można znaleźć na stronie pod tym linkiem. Drodzy Czytelnicy, trzymamy kciuki!

 

To Cię zainteresuje

Trendy w biznesie dla małych firm w 2023 r

Jakie są trendy w biznesie w 2023? W jaki sposób zmieniają się małe firmy? Co jest najważniejsze? Biznes…
trendy

Jak założyć firmę i ją rozwijać. Poradnik krok po kroku

Chcesz wiedzieć jak założyć i rozwijać małą firmę? Przedstawimy poradnik krok po kroku Rozpoczęcie i skuteczne prowadzenie małej…
jak-zalozyc-firme

Firma w Czechach - dlaczego warto założyć?

Firma w Czechach? Sprawdź, dlaczego warto podjąć taką decyzję. 1. Stabilne i Przyjazne Środowisko Biznesowe a) Stabilna Gospodarka…
firma-w-czechach
04 08 23

KSeF - prace nad KSeF przyspieszają

Kiedy KSeF wejdzie do użytku? Co z KSeF? Ministerstwo Finansów udostępniło zaktualizowaną wersję środowiska testowego Krajowego Systemu e-Faktur.…
ksef

Działalność nierejestrowana 2024. Czeka nas spora rewolucja

Działalność nierejestrowana cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie biznesu albo przynajmniej…
działalność nierejestrowana

Jak efektywnie zarządzać projektem?

Głównym założeniem każdego projektu jest osiągnięcie konkretnych celów. Zarządzanie takim projektem może być bardzo dużym wyzwaniem, dlatego trzeba…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier