Z tego artykułu dowiesz się:

Termomodernizacja i OZE - to może być dobry pomysł na biznes 2023. Jeśli Twoja firma zajmuje tymi obszarami, możesz liczyć na to, że przyszły rok, wypełni się wieloma nowymi zleceniami. Wszystko za sprawą ustawowego boostera, dzięki któremu na rynku pojawią się państwowe granty. Na co dokładnie?

Pomysł na biznes 2023 w budowlance

Działasz w budowlance lub OZE? Zanim zaczniesz planować oferty i strategię działania na 2023 rok, przejrzyj dokładnie Ustawę wspierającą poprawę warunków mieszkaniowych. Przygotowanie ofert skrojonych na miarę tego aktu prawnego, to może być świetny pomysł na biznes 2023.

Wspomniana ustawa wprowadza kilka zmian do już obowiązujących ustaw. Dzięki nowym przepisom proces transformacji ekologicznej budynków będzie mógł odbywać się przy wsparciu środków z budżetu państwa.

Termomodernizacja i OZE 2023

Nowe prawo ma między innymi zwiększyć skalę realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych, a także produkcji energii z odnawialnych źródeł. Co ważne, mówimy o… sektorze mieszkaniowym. Kolejnym celem jest wyraźne zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynkach wielorodzinnych. Ustawodawca celuje również w poprawę stanu technicznego nieruchomości mieszkalnych o charakterze komunalnym. Jak widać, liczba potencjalnych przedsięwzięć może być w przyszłym roku całkiem spora.

CZYTAJ TAKŻE: Jak płacić mniej za prąd? Ważna podpowiedź dla MŚP

Państwo da pieniądze na remonty

Wśród mechanizmów wsparcia znajdujących się w ustawie znalazł się m.in. grant termomodernizacyjny, który będzie udzielany z premią termomodernizacyjną. Mają być również udzielane granty OZE na zakup i montaż instalacji produkujących energię z zielonych źródeł.

Na zastrzyk środków na inwestycje mogą liczyć także samorządy poprzez grant na mieszkaniowe zasoby gminy. Na wsparcie może liczyć także budownictwo społeczne realizowane przez SIM, czyli społeczne inicjatywy mieszkaniowe oraz spółdzielnie mieszkaniowe.

 

 

To Cię zainteresuje

Trendy w biznesie dla małych firm w 2023 r

Jakie są trendy w biznesie w 2023? W jaki sposób zmieniają się małe firmy? Co jest najważniejsze? Biznes…
trendy

Jak założyć firmę i ją rozwijać. Poradnik krok po kroku

Chcesz wiedzieć jak założyć i rozwijać małą firmę? Przedstawimy poradnik krok po kroku Rozpoczęcie i skuteczne prowadzenie małej…
jak-zalozyc-firme

Firma w Czechach - dlaczego warto założyć?

Firma w Czechach? Sprawdź, dlaczego warto podjąć taką decyzję. 1. Stabilne i Przyjazne Środowisko Biznesowe a) Stabilna Gospodarka…
firma-w-czechach

Działalność nierejestrowana 2024. Czeka nas spora rewolucja

Działalność nierejestrowana cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie biznesu albo przynajmniej…
działalność nierejestrowana

Firma w Holandii. Gigantyczne długi podatkowe. Przedsiębiorcy nie są w stanie „odbić” strat po pandemii

Długi podatkowe to jeden z największych problemów przedsiębiorców z Holandii. Wciąż wielu z nich nie jest w stanie…

Tunel pod Świną. Jak na tym zarobić

Tunel pod Świną. Jak na tym zarobić? Przegląd tunelu pod Świną Tunel pod Świną to innowacyjny projekt inżynierski,…
tunel-pod-swina

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier