Z tego artykułu dowiesz się:

Mamy dwie informacje z policji. Obie złe. To, co je łączy, to fakt, że pojawiły się w ciągu zaledwie 48 godzin. Skrajna agresja, czy presja płacowa level hard? W Lublinie stażystka podpaliła sekretariat, we Wrocławiu zaś podwładny pogryzł własnego szefa. Co poszło nie tak!?

Presja płacowa, czy nienawiść do firmy?

Ok. Zwykle zajmujemy się poważnymi sprawami. Ale te dwa przypadki, tylko pozornie wyglądają na niepoważne. Obie pojawiły się w ciągu 48 godzin i pokazują, że pracownik, a nawet stażystka w sekretariacie mogą być skrajnie niebezpieczni. Czy to niechęć do miejsca pracy, czy mocno dyskusyjna w swoich objawach presja płacowa? Nie wiemy. Wiemy, że w dwóch firmach we Wrocławiu i Lublinie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie.

Podpaliła sekretariat

Powiedzenie „robota pali się w rękach” z pewnością pasuje do 38-letniej stażystki z Lublina. Z tym że w zupełnie innym znaczeniu. Jak relacjonuje policja wg ustaleń, kobiecie miały nie podobać się warunki stażu oraz zadanie, jakie zlecił jej pracodawca. Wybrała najgorsze możliwe rozwiązanie. Wyjęła z szafki stos dokumentów i… podpaliła sekretariat. Wstępny szacunek strat to 70 tysięcy złotych.

Oględziny tego co zostało z sekretariatu, nie pozostawiały złudzeń. Doszło do umyślnego zaprószenia ognia. 38-letnia stażystka została zatrzymana. Usłyszała zarzut zniszczenia mienia. Przyznała się do zarzucanego jej czynu. Jak powiedziała policjantom, nie podobało jej się, że pracodawca oraz inni pracownicy zaburzali jej dzień pracy, zlecając nowe zadania. Dlatego postanowiła przyjść rano do pracy i podpalić dokumenty w sekretariacie”. Za popełniony czyn grozi jej o wiele mniej przyjemny staż – 5 lat pozbawienia wolności.

Pogryzł pracodawcę. Poszło o pieniądze

Presja płacowa może przyjąć różne oblicza. Z Lublina przenosimy się do Wrocławia. Tam policja otrzymała zgłoszenie z jednej z firm położonych w centrum miasta. Okazało się, że pracownik nie dość, że okradł szefa to jeszcze w napadzie frustracji… pogryzł go.

Jak relacjonuje dolnośląska policja 41-letni mieszkaniec Wrocławia „zgłosił się do swojego przełożonego po odbiór wynagrodzenia, a gdy usłyszał, że zostanie mu potrącona spora kwota, która wiązała się z koniecznością naprawy szkód, jakie spowodował on w mieniu przedsiębiorstwa, zabrał plik pieniędzy z biurka szefa”. To jednak nie koniec tej historii. Doszło bowiem do szarpaniny, podczas której pracownik pogryzł swojego pracodawcę po rękach – wynika z zeznań. 34-letni szef trafił na pogotowie, gdzie udzielono mu pomocy.

Co ciekawe sam agresor potwierdził wersję zaatakowanego oraz świadków awantury. 41-latek został aresztowany.

Presja czy agresja?

Jak widać presja płacowa i niezadowolenie z pracy mogą przybrać przeróżnego charakteru. Wypada docenić pracownika, który nieśmiało puka do drzwi i tak załatwia swoje służbowe sprawy. Zdecydowanie nie życzymy Wam, by presja płacowa zamieniła się w agresję. Nawet tę słowną.

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Składki ZUS im niestraszne. Dlaczego przedsiębiorcy wolą JDG od spółki?

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza jest lepsza od spółki? Skąd wśród internetowych guru biznesowych taka niechęć do jednoosobowych działalności…
360ksiegowosc

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Uśmiech „made in Turkey”. O co chodzi z nowym trendem na rynku i czy to bezpieczne rozwiązanie?

Ostatnio zrobiła się moda na tzw. turystykę stomatologiczną. Polacy wyjeżdżają np. do Turcji, żeby zafundować sobie hollywoodzki uśmiech.…
turystyka stomatologiczna
09 05 23

Pomysł na biznes – 5 nietypowych pomysłów, które mogą odnieść sukces w 2023 roku

Sklep spożywczy, wypożyczalnia samochodów, usługi fryzjerskie – to wszystko już jest! A gdyby tak zrealizować jakiś oryginalny pomysł…
Pomysł na biznes
04 05 23

Roczne rozliczenie składek ZUS – jest nowy wzór dokumentu

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej to nowy obowiązek przedsiębiorców, który trzeba wypełnić w tym roku po raz pierwszy. Ostateczny…
roczne rozliczenie ZUS

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier