Z tego artykułu dowiesz się:

Programy lojalnościowe rosną w siłę. 62% konsumentów w Polsce korzysta z przynajmniej jednego takiego rozwiązania – wynika z badań ARC Rynek i Opinia. Coraz większe grono deklaruje swoją aktywność, to znaczy, że zna swój status i stara się korzystać z oferty.

Programy lojalnościowe – z komórką łatwiej

Programy lojalnościowe nie odchodzą do lamusa. W porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym w ubiegłym roku, aż o 13 p.p. wzrósł odsetek osób, które korzystają z aplikacji mobilnych powiązanych z programami lojalnościowymi. Obecnie aż 87% wszystkich korzystających z programów lojalnościowych korzysta właśnie z takiego rozwiązania. To oznacza, że zamiast karty w portfelu wolimy program na komórkę, z kodem paskowym, QR, a także innym rozwiązaniem identyfikacyjnym.

CZYTAJ TAKŻE: Kawa na wynos - pomysł na biznes

Uczestnicy programów lojalnościowych coraz bardziej aktywni

Z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia wynika, że Polacy są coraz bardziej aktywnymi uczestnikami w programach lojalnościowych. O ile w 2020 roku odsetek „bardzo aktywnych” wynosił 32%, o tyle w 2022 roku to już 43%. Spada z kolei procent tzw. wycofanych konsumentów, który obecnie wynosi 4%, podczas gdy rok temu, wskaźnik ten był o 2 p.p. wyższy.

Który program lojalnościowy jest najpopularniejszy?

Ciekawie wygląda zestawienie popularności poszczególnych programów lojalnościowych oferowanych w różnych firmach. Z badania ARC wynika, że największą popularnością cieszy się program sieci Biedronka. Uczestnictwo w nim deklaruje 35% konsumentów. To spory skok. Jeszcze dwa lata temu sieć ta mogła mówić jedynie o 24-procentowej popularności.

Na drugim miejscu znajduje się jeden z najstarszych programów lojalnościowych, czyli Orlen Vitay – 18% Podium zamyka niemiecka sieć Lidl z wynikiem 15%. Na dalszych miejscach znalazł się Payback (13%) oraz Klub Rossmann (10%) - wynika z badania „Monitor Programów Lojalnościowych 2022".

Programy lojalnościowe - komentarz eksperta

Korzystanie z programów lojalnościowych już od lat cieszy się sporą popularnością, nic dziwnego, bowiem oferują coraz liczniejsze promocje, rabaty, punkty, nagrody i wszelkiego rodzaju korzyści. Może mieć to szczególne znaczenie w czasie, gdy inflacja coraz dotkliwiej sięga do portfeli Polaków, zmuszając ich do szukania oszczędności w różnego rodzaju zakupach. Uczestnictwo w programach lojalnościowych osiągnęło, co prawda, pewnego rodzaju stabilizację, jednak zmian możemy doszukiwać się w samym zaangażowaniu i jego formie. Natomiast wyraźnie widać, że aplikacje mobilne to już standard w rozległym świecie programów lojalnościowych, z którego chętnie korzysta ciągle rosnąca rzesza konsumentów, zachęcana udanymi appkami swoich ulubionych sklepów i marek. Niezaprzeczalnym sukcesem w tej dziedzinie może cieszyć się m.in. Biedronka, która przyciągnęła w ten sposób kilka milionów użytkowników w ciągu około pół roku. – powiedział Michał Rzeszutek, autor raportu, badacz z ARC Rynek i Opinia.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
01 07 24

300 Plus dla rodziców uczniów. Wyprawka Szkolna 2024 – 1 Lipca Rusza Nabór Wniosków

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie "Dobry Start", które wynosi 300 zł na…
wyprawka-szkolna
06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Jak przyciągnąć uwagę uczestników na targach?

Choć zdaniem wielu świat marketingu już dawno przeniósł się do internetu, branżowe targi wciąż pozostają jednym z najlepszych…
targi

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier