2 min. czytania

Przedsiębiorcy wkurzeni na sankcje wobec Rosji – dlaczego?

sankcje wobec Rosji
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
03 03 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Co do tego jest pełna zgoda. Sankcje wobec Rosji w obliczu barbarzyńskiego ataku na Ukrainę są absolutną koniecznością. Świat biznesu pogodził się ze stratami, i zamyka się na agresora, jak tylko może. Jest jednak jeden podstawowy problem, który sprawia, że przedsiębiorcy są totalnie wkurzeni na sankcje. Jaki? Tłumaczymy.

Sankcje wobec Rosji – co nie działa?

Sprawa sankcji gospodarczych wobec Rosji omawiana jest nie tylko przez polityków. Głównym „wykonawcą” kary będą przecież instytucje finansowe i biznes. To one wcielą w życie międzynarodowe ustalenia. To dzięki nim sankcje wobec Rosji faktycznie uderzą w sedno sprawy.

Temat ten pojawił się więc na posiedzeniu grupy roboczej BusinessEurope ds. Rosji – czytamy na stronie Konfederacji Lewiatan. Nie ma wątpliwości, że europejscy przedsiębiorcy murem stoją po stronie Ukrainy. Jest jednak coś, co szczególnie wkurza świat biznesu. Chodzi o… BAŁAGAN! Delikatnie mówiąc, nie pomaga on firmom w podejmowaniu trudnych i zdecydowanych decyzji, a przecież o takie w tej sytuacji chodzi.

Problemy z sankcjami

Jak czytamy w relacji z posiedzenia „wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że brak jest jednak jasności ws. implementowania sankcji. Problemem jest także duża ilość dokumentów prawnych i brak umieszczenia ich wszystkich w jednym miejscu przez instytucje UE”.

Europejscy przedsiębiorcy apelują do władz w Brukseli o jak najwcześniejsze informowanie przedsiębiorców o przyjmowanych sankcjach oraz wytycznych. Oczywiście w miarę możliwości, bo wszyscy mają świadomość dynamiki sytuacji. Ważne jest jednak by szeroko rozumiany biznes, mógł lepiej się przygotować. Choćby po to, by w mniejszym stopniu oberwał rykoszetem. Warto przecież pamiętać, że sankcje to miecz obosieczny.

CZYTAJ TAKŻE: Ten rynek już nie istnieje. "Do Rosji niczego nie sprzedajemy"

Gdzie znaleźć teksty prawne związane z sankcjami

I tutaj zaczyna się wyzwanie. Jeśli ktoś myśli, że łatwo znajdzie adresy stron i linki do tekstów prawnych związanych ze sankcjami może się pomylić i stracić wiele czasu, bez gwarancji, że znajdzie wszystko, co w tej sytuacji jest mu potrzebne. Często, łapiemy się na tym, że znalezienie konkretnego aktu prawnego w gąszczu unijnych stron bywa kłopotliwe. Nie inaczej jest w przypadku sankcji nałożonych na Rosję.

Konfederacja Lewiatan odrobiła lekcję z tym związaną i bardzo ułatwiła nam wszystkim pracę. Linki do oficjalnych treści związanych z sankcjami zostały skatalogowane na tej stronie. Znajdują się tam również niezbędne objaśnienia, które dotyczą mechanizmu stosowania nowego prawa. Zachęcamy do lektury.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
09 02 24

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak zrobić to skutecznie?

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak to zrobić skutecznie? Prawnik radzi     Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji finansowej mają na to…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier