Sprzedaż węgla się komplikuje. PGG zdecydowała o zmniejszeniu limitów zakupów. Trzeba dobrze wczytać się w komunikat, by dobrze zrozumieć, co tak naprawdę się zmienia. Najpierw przytoczmy samą informację, jaka pojawiła się na stronie PGG.
„Informujemy, że od dnia 03.10.2022 łączny limit zakupów w sklepie PGG (liczony od 11.03.2022 roku) wynosi 5 ton.
W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit można wykorzystać dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki.
Pozostałe warunki zakupu węgla pozostają bez zmian i są zgodne z zapisami Regulaminu Sklepu PGG”.
Do tej pory wchodząc na stronę internetową sklepu PGG, każdy klient mógł jednorazowo kupić 3 tony węgla. Teraz maksymalny pułap dla takich zakupów to 2 tony węgla opałowego. To oznacza, że osoby, które szczęśliwie zalogują się do systemu i będą chciały kupić opał, kupią go maksymalnie o 1/3 mniej, niż ci, którzy zrobili to we wrześniu.
Co z pozostałymi trzema tonami? Faktycznie, każdy klient może zakupić dodatkowo 3 tony MIAŁU, ale w osobnych sesjach sprzedażowych, które mają miejsce w poniedziałki, środy, a także w piątki.
Zgodnie z zapowiedziami podczas każdej z tych sesji w ofercie znajdzie się około 30 tysięcy ton miału węglowego dla gospodarstw domowych. Jego dystrybucja będzie odbywała się luzem oraz w jednotonowych opakowaniach „big bag”. Jak zauważa portal Cire.pl do tej pory miał nie cieszył się dużym zainteresowaniem.
Węgiel jest sprzedawany wyłącznie w czasie wtorkowych, a także podczas czwartkowych sesji. Można go kupić w formie ekogroszku, groszku, orzecha oraz kostki. Jak przyznają sami klienci, niestety nadal nie jest to łatwe zadanie.
Osoby, które chcą kupić węgiel mogą skorzystać także z wyszukiwarki rządowej, o której więcej pisaliśmy w tym artykule w Magazynie Firma. Według stanu na 4 października 2022 r. znajdują się tam oferty 581 przedsiębiorców oferujących węgiel w sprzedaży.