Z tego artykułu dowiesz się:

Sprzedaż węgla przez PGG znów się komplikuje. Grupa zdecydowała o zmniejszeniu limitów dla klientów. To oznacza, że od teraz węgla można kupić o 1/3 mniej. Co się zmieniło? Wyjaśniamy.

Sprzedaż węgla. PGG tnie limity

Sprzedaż węgla się komplikuje. PGG zdecydowała o zmniejszeniu limitów zakupów. Trzeba dobrze wczytać się w komunikat, by dobrze zrozumieć, co tak naprawdę się zmienia. Najpierw przytoczmy samą informację, jaka pojawiła się na stronie PGG.

Informujemy, że od dnia 03.10.2022 łączny limit zakupów w sklepie PGG (liczony od 11.03.2022 roku) wynosi 5 ton.

W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit można wykorzystać dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki.

Pozostałe warunki zakupu węgla pozostają bez zmian i są zgodne z zapisami Regulaminu Sklepu PGG”.

Co się zmienia w sprzedaży węgla przez PGG

Do tej pory wchodząc na stronę internetową sklepu PGG, każdy klient mógł jednorazowo kupić 3 tony węgla. Teraz maksymalny pułap dla takich zakupów to 2 tony węgla opałowego. To oznacza, że osoby, które szczęśliwie zalogują się do systemu i będą chciały kupić opał, kupią go maksymalnie o 1/3 mniej, niż ci, którzy zrobili to we wrześniu.

Co z pozostałymi trzema tonami? Faktycznie, każdy klient może zakupić dodatkowo 3 tony MIAŁU, ale w osobnych sesjach sprzedażowych, które mają miejsce w poniedziałki, środy, a także w piątki.

Zgodnie z zapowiedziami podczas każdej z tych sesji w ofercie znajdzie się około 30 tysięcy ton miału węglowego dla gospodarstw domowych. Jego dystrybucja będzie odbywała się luzem oraz w jednotonowych opakowaniach „big bag”. Jak zauważa portal Cire.pl do tej pory miał nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kiedy kupić węgiel?

Węgiel jest sprzedawany wyłącznie w czasie wtorkowych, a także podczas czwartkowych sesji. Można go kupić w formie ekogroszku, groszku, orzecha oraz kostki. Jak przyznają sami klienci, niestety nadal nie jest to łatwe zadanie.

Osoby, które chcą kupić węgiel mogą skorzystać także z wyszukiwarki rządowej, o której więcej pisaliśmy w tym artykule w Magazynie Firma. Według stanu na 4 października 2022 r. znajdują się tam oferty 581 przedsiębiorców oferujących węgiel w sprzedaży.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

21 05 24

Wakacje od ZUS coraz bliżej: Ile zyskają mali przedsiębiorcy?

Wakacje od ZUS coraz bliżej: Ile zyskają mali przedsiębiorcy? Wakacje od ZUS uchwalone. Sejm uchwalił długo oczekiwane przepisy…
wakacje od zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

CPK jednak da zarobić małym firmom? Ekspert zdradza

CPK to ogromna szansa również dla małych firm przewozowych z Polski. Do tej pory woziły one towary po…

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne

Aż 35% Polaków przyznaje, że problemy finansowe mają wpływ na ich zdrowie psychiczne Problemy finansowe to nie tylko…
problemy_finansowe

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier