Z tego artykułu dowiesz się:

Sprzedaż węgla przez PGG znów się komplikuje. Grupa zdecydowała o zmniejszeniu limitów dla klientów. To oznacza, że od teraz węgla można kupić o 1/3 mniej. Co się zmieniło? Wyjaśniamy.

Sprzedaż węgla. PGG tnie limity

Sprzedaż węgla się komplikuje. PGG zdecydowała o zmniejszeniu limitów zakupów. Trzeba dobrze wczytać się w komunikat, by dobrze zrozumieć, co tak naprawdę się zmienia. Najpierw przytoczmy samą informację, jaka pojawiła się na stronie PGG.

Informujemy, że od dnia 03.10.2022 łączny limit zakupów w sklepie PGG (liczony od 11.03.2022 roku) wynosi 5 ton.

W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit można wykorzystać dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki.

Pozostałe warunki zakupu węgla pozostają bez zmian i są zgodne z zapisami Regulaminu Sklepu PGG”.

Co się zmienia w sprzedaży węgla przez PGG

Do tej pory wchodząc na stronę internetową sklepu PGG, każdy klient mógł jednorazowo kupić 3 tony węgla. Teraz maksymalny pułap dla takich zakupów to 2 tony węgla opałowego. To oznacza, że osoby, które szczęśliwie zalogują się do systemu i będą chciały kupić opał, kupią go maksymalnie o 1/3 mniej, niż ci, którzy zrobili to we wrześniu.

Co z pozostałymi trzema tonami? Faktycznie, każdy klient może zakupić dodatkowo 3 tony MIAŁU, ale w osobnych sesjach sprzedażowych, które mają miejsce w poniedziałki, środy, a także w piątki.

Zgodnie z zapowiedziami podczas każdej z tych sesji w ofercie znajdzie się około 30 tysięcy ton miału węglowego dla gospodarstw domowych. Jego dystrybucja będzie odbywała się luzem oraz w jednotonowych opakowaniach „big bag”. Jak zauważa portal Cire.pl do tej pory miał nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kiedy kupić węgiel?

Węgiel jest sprzedawany wyłącznie w czasie wtorkowych, a także podczas czwartkowych sesji. Można go kupić w formie ekogroszku, groszku, orzecha oraz kostki. Jak przyznają sami klienci, niestety nadal nie jest to łatwe zadanie.

Osoby, które chcą kupić węgiel mogą skorzystać także z wyszukiwarki rządowej, o której więcej pisaliśmy w tym artykule w Magazynie Firma. Według stanu na 4 października 2022 r. znajdują się tam oferty 581 przedsiębiorców oferujących węgiel w sprzedaży.

 

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Papier toaletowy będzie coraz droższy. Przez unijne przepisy tańsze rolki mogą zniknąć ze sklepów

Papier toaletowy to obecnie jeden z najmocniej drożejących produktów codziennego użytku. W kwietniu br. Polacy płacili za niego…
papier toaletowy
25 05 23

800 plus nie dla wszystkich? Czy będą zmiany w programie?

800 plus dla rodziców. Partia rządząca zapowiada zmiany w programie „Rodzina 500 plus”. Od 1 stycznia rodzice otrzymają…
800 plus

8 na 10 firm w Polsce ma problem z klientami niepłacącymi na czas - wnioski z raportu EPR 2023

Nieterminowe płatności to zmora polskiego biznesu. Wyniki z raportu Euroean Payment Report 2023. Brak możliwości dalszego rozwoju przedsiębiorstwa,…
płatności

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Dr Artur Bartoszewicz: Chiny kolonizują Polskę

Dr Artur Bartoszewicz w wywiadzie dla kanału YT BiznesnaOstro.pl przekonuje, że polskie firmy rodzinne są coraz bardziej interesujące…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier