2 min. czytania

Ulga na internet. Ile na niej zaoszczędzisz

internet
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
04 03 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Prowadzenie biznesu bez dostępu do sieci w obecnych czasach wydaje się wręcz niemożliwe. Ulga na internet pozawala sporo zaoszczędzić, ale tylko przez 2 lata.

Przez ostatni rok obserwujemy jak wiele firm przenosi swoje biznesy do sieci. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich, strach przed zarażeniem koronawirusem i przede wszystkim liczne ograniczenia w funkcjonowaniu placówek usługowych, doprowadziły do tego, że konsumenci w dużym stopniu przenieśli się do internetu. Tam szukają produktów i usługodawców. Tam też zostawiają pieniądze. A skoro tak, to nie masz wyjścia. Czy ci się to podoba czy nie musisz być tam również ty i twój biznes.

CZYTAJ TAKŻE: Podatek liniowy. Kto i kiedy na nim zyska

Ulga na internet: Warunki skorzystania

Z ulgi internetowej skorzystać może tylko przedsiębiorca rozliczający się w jednej z dwóch form: skali podatkowej lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Czyli składający odpowiednio: PIT-36 i PIT-28. Dodatkowym ograniczeniem jest czas. Ulga na internet jest dostępna tylko przez dwa kolejne lata podatkowe. O ile wcześniej podatnik jej nie wykorzystał.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka forma opodatkowania będzie najlepsza

Jak rozliczyć ulgę internetową

Jeśli spełnione zostaną warunki wymienione w poprzednim paragrafie. Czyli zainteresowany rozlicza się z podatku w dozwolonej przepisami formie i nie korzystał wcześniej z bonifikaty, może odliczyć po 760 zł w każdym roku. Kwota pozostaje bez zmian, nawet gdyby okazało się, że rachunki za dostęp do sieci były wyższe.

Ulgę należy uwzględnić w dołączonym do zeznania rocznego załączniku PIT/O. A potwierdzeniem poniesionych kosztów będą: rachunki i faktury. Najważniejsze, by były wystawione na podmiot przedstawiający je do rozliczenia. Czyli dane na fakturze muszą zgadzać się z personaliami przedsiębiorcy składającego PIT. Nie może być tak, że przedsiębiorca załącza dokument wystawiony na męża/żonę, gdyż „pracuje w domu i umowa z dostawcą internetu jest zawarta ze współmałżonkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Nie każdy przedsiębiorca odliczy ulgę na dziecko

Ale umowa z domowym dostawcą internetu to nie wszystko. Uldze podlega także dostęp do sieci LTE, z której korzystasz w telefonie (usługa musi być wyszczególniona na fakturze). Co więcej, jeśli w danym roku zdarzyło ci się korzystać z kafejek internetowych lub innych miejsc, w których płaciłeś za dostęp do sieci, także możesz doliczyć tę kwotę do rozliczenia ulgi.  Oczywiście, jeśli masz rachunek.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Kiedy zwrot podatku 2023r? Jak przyspieszyć zwrot podatku

Chcesz wiedzieć kiedy otrzymasz zwrot podatku 2023? Urząd Skarbowy pozwala sprawdzić dokładny termin zwrotu. W artykule tłumaczymy co…
zwrot podatku
21 03 24

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Znamy szczegóły.

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców po nowemu. Właśnie poznaliśmy szczegóły zmian dotyczących składek płaconych przez przedsiębiorców. Zmiany mają wejść…
20 03 24

Najbardziej zadłużona branża w Polsce walczy z zatorami i wysokimi kosztami

Wysokie koszty zatrudnienia, zatory płatnicze i trudności w dostępie do finansowania to główne problemy branży handlowej. Ten najbardziej…
długi
11 03 24

Rynek leasingu bije rekordy. PKO Leasing umacnia się na pozycji lidera

PKO Leasing umocnił pozycję lidera w rekordowym dla leasingu roku W 2023 roku Grupa PKO Leasing udzieliła klientom finansowania…

Ile trwa założenie działalności gospodarczej?

Założenie działalności gospodarczej wymaga spełnienia kilku formalności. Ile trwa założenie działalności gospodarczej? Formalności związane z uruchomieniem jednoosobowej działalności…
06 03 24

Protest rolników w Warszawie. Pszczelarze i branża spożywcza strajkuje.

Protest rolników w Warszawie gromadzi kilkadziesiąt tysięcy właścicieli gospodarstw, sadowników, pszczelarzy czy myśliwych. Jakie mają postulaty? Krótko wyjaśniamy…
protesty rolników

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier