2 min. czytania

10 niedrogich benefitów dla pracowników

kawa
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
10 02 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Dobry szef rozumie swój zespół i jego potrzeby. Wie jak zmotywować podwładnych, nawet gdy nie dysponuje ogromnymi środkami na ten cel. Poznaj 10 niedrogich benefitów dla pracowników i wykorzystaj je w swojej firmie. Gwarantujemy, że pracownicy będą zadowoleni.

Benefitami mogą być zarówno dodatkowe świadczenia jak i innego rodzaju korzyści. Najważniejsze, żeby dopasować ofertę do rzeczywistych potrzeb ludzi, z którymi pracujesz. Bardzo często spełnienie oczekiwań kosztuje niewiele lub nic. A inwestujesz w ten sposób nie tylko w relacje, ale i w przyszłość. Jeżeli poza wynagrodzeniem zaoferujesz pracownikom coś więcej. Wyjdziesz naprzeciw ich oczekiwaniom, sprawisz, że będą mniej chętni do zmiany pracy oraz zapewnisz sobie dobry PR w branży.

CZYTAJ TAKŻE: Szef może „siłą” wysłać pracownika na zaległy urlop za 2020 rok

Benefity nie tylko dla osób na etacie

Niniejszy artykuł nie mówi o korzyściach przewidzianych przez prawo pracy. Z opisanych poniżej benefitów może skorzystać każdy bez względu na formę zatrudnienia. Pamiętaj, że chodzi o to by jednoczyć, a nie dzielić. Nie chodzi o wyróżnienie danej osoby czy zespołu. Jeśli uważasz, że na to zasłużyli przyznaj im nagrodę. Benefity powinny przysługiwać wszystkim. Co więcej, jeśli już je zapowiesz postaraj się, by rzeczywiście funkcjonowały. Nie ma nic gorszego niż zawiedziony pracownik.

CZYTAJ TAKŻE: Nieobecność w pracy z powodu ataku zimy

10 niedrogich benefitów dla pracowników

Co prawda mieliśmy przedstawić listę niedrogich dodatków, ale poszliśmy o krok dalej i cztery z nich są całkowicie darmowe.

  1. Wybór kaw i herbat w kuchni – kto nie lubi napić się czegoś ciepłego w czasie pracy? A dodatkowo powstaje chwila na burzę mózgów czy small talk.
  2. Owocowe czwartki – dostawa świeżych owoców raz w tygodniu, to nie tylko „coś na ząb” ale i troska o zdrowie pracowników.
  3. Wspólne uprawianie sportu – raz w tygodniu zabierz zespół np. na spacer lub wycieczkę rowerową, zorganizuj cotygodniowe zajęcia jogi w siedzibie firmy.
  4. Dodatkowy dzień wolny w urodziny – któż nie doceni pamięci w tym wyjątkowym dniu w roku?
  5. Prenumerata branżowych czasopism – do których każdy będzie miał dostęp.
  6. Pokój do odpoczynku– jeśli tylko masz warunki lokalowe, stwórz przestrzeń w której każdy będzie mógł odpocząć.
  7. Elastyczne podejście do czasu pracy – rozliczenie zadaniowe i czas na załatwienie spraw prywatnych w ciągu dnia.
  8. Skrócenie czasu pracy w piątki – wizja wcześniejszego wyjścia z pracy z pewnością nie zmniejszy wydajności zespołu.
  9. Zamiana ról w zespole, raz w miesiącu – możliwość sprawdzenia się na innym stanowisku to nie tylko rozwój ale i spora lekcja na temat obowiązków koleżanek i kolegów.
  10. Zgoda na przyprowadzanie do pracy zwierzaka – obecność czworonogów koi nerwy.

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Składki ZUS im niestraszne. Dlaczego przedsiębiorcy wolą JDG od spółki?

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza jest lepsza od spółki? Skąd wśród internetowych guru biznesowych taka niechęć do jednoosobowych działalności…
360ksiegowosc

Jak firmy zamierzają radzić sobie z wysoką inflacją? Mniej podwyżek, więcej kredytów i zwolnień

Dalszego wzrostu inflacji i kosztów prowadzenia działalności – tego obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i…

Uśmiech „made in Turkey”. O co chodzi z nowym trendem na rynku i czy to bezpieczne rozwiązanie?

Ostatnio zrobiła się moda na tzw. turystykę stomatologiczną. Polacy wyjeżdżają np. do Turcji, żeby zafundować sobie hollywoodzki uśmiech.…
turystyka stomatologiczna
09 05 23

Pomysł na biznes – 5 nietypowych pomysłów, które mogą odnieść sukces w 2023 roku

Sklep spożywczy, wypożyczalnia samochodów, usługi fryzjerskie – to wszystko już jest! A gdyby tak zrealizować jakiś oryginalny pomysł…
Pomysł na biznes
04 05 23

Roczne rozliczenie składek ZUS – jest nowy wzór dokumentu

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej to nowy obowiązek przedsiębiorców, który trzeba wypełnić w tym roku po raz pierwszy. Ostateczny…
roczne rozliczenie ZUS

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier