Z tego artykułu dowiesz się:

Uporządkowane, kompleksowo wyposażone biuro, w którym wszystko leży na właściwym miejscu – to bez wątpienia pożądane warunki do kreatywnej i wydajnej pracy. Jak zorganizować taką przestrzeń i w jakie akcesoria biurowe warto zainwestować? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

 

Organizacyjny must have – niezbędne akcesoria do biura.

W dobie cyfryzacji coraz częściej spotykamy się z elektronicznymi wersjami wszelkiego typu dokumentów. Nic więc dziwnego, iż w ostatnich latach tak bardzo wzrosło zapotrzebowanie na pendrive i inne tego typu nośniki pamięci. E-maile, e-kalendarze, e-notatniki, które obsługujemy za pomocą komputerów i smartfonów, to jednak nie wszystko! Wciąż niezmiernie istotne jest posiadanie sprawnego długopisu, którym złożymy oficjalne podpisy, bądź sporządzimy szybkie notatki. Wachlarz ofert w tej kategorii to prawdziwe morze niezliczonych możliwości. Od znanych wszystkim długopisów BIC, które można kupić już za kilkadziesiąt groszy, przez kilkuzłotowe długopisy Pentel, aż po ekskluzywne wieczne pióra Parker. Tak naprawdę w każdym biurze znajdzie się miejsce na produkty z wszystkich powyższych kategorii. Warto tu jednak pamiętać o dokładnej analizie potrzeb naszego biura, tak by nigdy nie spotkało nas gorączkowe poszukiwanie chociaż jednego piszącego długopisu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ich nadmiar też nie jest niczym korzystnym. Określoną liczbę artykułów piśmienniczych dobrze mieć zawsze na wyciągnięcie ręki, a dokładniej w spełniającym nasze oczekiwania przyborniku na materiały biurowe. Pojemnik na długopisy może przybrać postać klasycznego kubka, różnokształtnych figur z wieloma przegródkami, bądź też funkcjonalnej podkładki z ładowarką indukcyjną. To innowacyjnie rozwiązanie z pewnością zainteresuje wszystkich ceniących wielofunkcyjne akcesoria do biura (https://extrabiuro.pl/pl/menu/akcesoria-biurowe-601).

Artykuły do biura – zwyczajne przedmioty do zadań specjalnych.

Codzienne otwieranie służbowej korespondencji, drukowanie, sortowanie, wydawanie i archiwizowanie pism, również wymagają stosowania co najmniej kilku narzędzi. Do podstawowych akcesoriów biurowych, które powinny znaleźć się w szufladzie każdego pracownika, z pewnością należy zaliczyć nożyczki biurowe, nóż do papieru, dziurkacz, zszywacz i rozszywacz. W utrzymaniu porządku pomocne będą także spinacze biurowe, klipsy i gumki recepturki. Jeśli dołożymy do tego zapasowe zszywki i pinezki, uzbiera się całkiem pokaźna kolekcja drobnych akcesoriów. Jak nad nimi zapanować? Sprawdzoną praktyka może być trzymanie pewnej ich ilości w specjalnie przeznaczonych do tego celu przybornikach z wieloma przegródkami. Pozostałą część najlepiej przechowywać w oryginalnych opakowaniach w szufladzie biurka. Tak by nie przeszkadzały w codziennej pracy i jednocześnie były zawsze pod ręką, w chwili, gdy będą potrzebne.

Panowanie nad chaosem – organizacyjne wyposażenie biurowe

Porządek w dokumentach to klucz do sprawnego prowadzenia każdego biznesu. Dlatego w każdym biurze powinien być odpowiedni zapas koszulek, teczek, segregatorów i szuflad. Wybór tego typu artykułów biurowych jest naprawdę przeogromny. Warto więc opracować konkretny, najlepiej sprawdzający się w naszym przypadku schemat pracy z dokumentami i pod tym kątem dokonać trafnego zamówienia. Dobrze zacząć od segregacji najmniejszych i zarazem niezwykle istotnych arkuszy, a mianowicie wizytówek. Pomocne będą tutaj eleganckie i poręczne wizytowniki kieszonkowe, książkowe i biurkowe.

Ergonomiczne i praktyczne akcesoria do biura.

Czy akcesoria biurowe mogą wpływać na zwiększenie naszej efektywności? Oczywiście, że tak! Wykonywanie wielu manualnych czynności można w znacznym stopniu przyspieszyć, dzięki umiejętnym wykorzystaniu niedrogich i jednocześnie nieocenionych w codziennej pracy gadżetów. Znakomitym przykładem mogą być tutaj przeróżne dyspensery do taśm. Koniec z trwającym w nieskończoność szukaniem końca taśmy i kłopotami z precyzyjnym jej ucięciem. Olbrzymia gama wariantów kolorystycznych, kształtów i rozmiarów sprawia, iż tego typu akcesoria to nie tylko funkcjonalne wyposażenie biurowe, ale także oryginalny element dekoracyjny.

W grupie gadżetów ułatwiających wykonywanie powtarzalnych czynności z pewnością znajdą się także datowniki, dzięki którym stemplowanie korespondencji firmowej, potwierdzenia dostawy towaru, odbioru gotówki itp. odbywa się dużo szybciej i wygodniej.

Akcesoria biurowe na miarę Twoich potrzeb.

Czy istnieje jedna uniwersalna lista akcesoriów do biura, które każdy powinien kupić? Wymienione wyżej przykłady stanowią pewną bazę artykułów, od których warto zacząć kompletowanie wyposażenia biurowego. Wybór wszelkich innych gadżetów warunkuje specyfika naszej działalności i zakres wykonywanych obowiązków i pod tym kątem należy sporządzić indywidualną listę zakupów.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Odzież gastronomiczna - klucz do komfortu i profesjonalizmu w kuchni

Odzież gastronomiczna jest nieodłącznym elementem pracy w każdej profesjonalnej kuchni. Odpowiednio dobrana nie tylko zapewnia wygodę, ale także…
odzież dla kucharzy

Coraz więcej imprez masowych, coraz więcej zagrożeń

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby imprez masowych na całym świecie. Festiwale muzyczne, koncerty i mecze piłkarskie…
06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Szybka pożyczka bez wychodzenia z domu — kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Idealnym klientem firmy pożyczkowej jest osoba, która potrzebuje natychmiastowej reakcji na nagłe sytuacje finansowe, jest świadoma swoich finansów,…

Ecommerce B2B - rewolucja w handlu między firmami

Współczesny rynek handlu elektronicznego nieustannie się rozwija, a segment ecommerce B2B (Business to Business) zyskuje na znaczeniu, stając…

Jak przyciągnąć uwagę uczestników na targach?

Choć zdaniem wielu świat marketingu już dawno przeniósł się do internetu, branżowe targi wciąż pozostają jednym z najlepszych…
targi

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier