2 min. czytania

Viessmann buduje megafabrykę w Legnicy

Viessmann
Autor
Adam Adamski
Opublikowano
15 07 22
Z tego artykułu dowiesz się:

Fani sportu znają go ze sponsoringu Bayernu Monachium, a także zawodów skoków narciarskich. Znawcy technik grzewczych, kojarzy się z nowoczesną technologią. Niemiecki Viessmann wybuduje pod Legnicą potężną fabrykę. Będzie gotowa w przyszłym roku.

Viessmann inwestuje w Legnicy

Nowy zakład Grupy Viessmann powstanie w Legnicy. Będzie kosztował, bagatela, ponad 200 milionów euro. Docelowo pracę znajdzie tam 3 tysiące osób. To oznacza, że będzie to znaczący gracz na legnickim, a także dolnośląskim rynku pracy.

W czwartek (15.07) odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki, w której w przyszłym roku ruszy produkcja pomp ciepła, a także komponentów. W wydarzeniu wziął udział sam premier.

Climate Solutions w Legnicy

Zgodnie z komunikatem samego inwestora, w Legnicy powstanie siedziba największego działu grupy działającego pod nazwą Climate Solutions. Fabryka będzie budowana w ekspresowym tempie. Według zapowiedzi, ruszy już w 2023 roku.

Nowy zakład ma być prawie czterokrotnie większy od obecnego. Grunt pod budowę zakładu liczy sobie siedemnaście hektarów. Niemiecki inwestor kupił te tereny na terenie dawnego lotniska.

Co produkuje Viessmann

Viessmann to przedsiębiorstwo o charakterze firmy rodzinnej. Założone zostało w 1917 roku. Dziś prowadzi je kolejne już pokolenie rodziny Viessmanów. Główny zakład znajduje się w północnej Hesji w miejscowości Allendorf (na północ od Frankfurtu nad Menem). Główną specjalnością są systemy grzewcze. Co ciekawe Viessmannowie jako pierwsi na świecie zastosowali stal nierdzewną przy produkcji kotłów grzewczych.

Firma działa w ponad 34 krajach świata. Łącznie pracuje w niej prawie 10 tysięcy osób. W Polsce, oprócz Legnicy przedsiębiorstwo to można spotkać we Wrocławiu, podpoznańskich Komornikach, Koszalinie, Warszawie, Gdańsku, a także w Mysłowicach. To jeden z najaktywniejszych niemieckich inwestorów w Polsce, a także ważny pracodawca.

W listopadzie 2019 roku Viessmann przejął polskiego producenta elektrycznych urządzeń techniki grzewczej Kospel.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny

CPK jednak da zarobić małym firmom? Ekspert zdradza

CPK to ogromna szansa również dla małych firm przewozowych z Polski. Do tej pory woziły one towary po…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier