Z tego artykułu dowiesz się:

CEIDG.gov.pl – ten adres zna każdy przedsiębiorca. Część z nich już otrzymała maila „w połowie grudnia Twoje konto na stronie www.ceidg.gov.pl zostanie wyłączone”. To nie fejk, ale kolejny etap zmian i wdrażania „Konta Przedsiębiorcy”.

CEIDG.gov.pl nie działa?

Trzeba przyznać, że niemal przez cały rok trwa powolna agonia projektu, który w dużej mierze zcyfryzował proces zakładania firmy w Polsce. Co więcej, pozostawił po sobie dobre wrażenie.  Już w lutym 2021 roku ówczesny wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin informował o planach połączenia ceidg.gov.pl z biznes.gov.pl w jeden organizm. Połączenie miało mieć miejsce w połowie roku, o czym pisaliśmy tutaj. Niemniej wchodząc jeszcze 2 grudnia 2021 na portal CEIDG.gov.pl, możemy zobaczyć stary, dobrze znany przedsiębiorcom interfejs „zasłużonej” dla gospodarki strony internetowej, a także zalogować się na konto CEIDG.

W gospodarce nie ma jednak mowy o sentymentach. I słusznie. Wielu przedsiębiorców już otrzymało maile o planowanym na połowę grudnia wyłączeniu konta na CEIDG.gov.pl. Teraz czas na „Konto Przedsiębiorcy” na Biznes.gov.pl, a zatem portalu, który formalnie „wchłania” CEIDG.

CZYTAJ TAKŻE: CEIDG - słowo wytrych dla telemarketerów

Formularz CEIDG-1 przechodzi do historii

Dobrze znany formularz CEIDG-1 zostanie zastąpiony przez bardzo wygodny kreator wniosku. Nota bene, można z niego korzystać już od jakiegoś czasu. Sprawdziliśmy, forma jest bardzo przemyślana, a wygodny interfejs pozwala na bardzo przyjemne i praktycznie bezstresowe przebrnięcie przez formalności, związane z założeniem firmy, lub dokonaniem jakiejś zmiany w rejestrze.

Zresztą usługi na Biznes.gov.pl ewidentnie należą już do generacji nowoczesnych usług administracji publicznej.

Kiedy zmiany na CEIDG

Wszelkie sprawy w CEIDG od 13 grudnia 2021 roku będzie można załatwić wyłącznie przez e-usługi CEIDG znajdujące się na portalu Biznes.gov.pl. Oczywiście sam adres ceidg.gov.pl będzie nadal aktywny. By dostać się do kreatora, trzeba będzie kliknąć kafelek „złóż wniosek CEIDG”. Dokładnie tak samo będzie wyglądała droga przez adres Biznes.gov.pl.

Konto przedsiębiorcy zamiast konta CEIDG.gov.pl

Dokładnie od 13 grudnia 2021 roku nie będzie już możliwości zalogowania się do konta użytkownika CEIDG.gov.pl. Wszystkie jego funkcje przejmie Konto Przedsiębiorcy. Dla ciekawych tego rozwiązania już teraz załączamy bezpośredni link. Wystarczy się na nim zalogować, by znaleźć w nowej lokalizacji dane przez CEIDG. Będą to m.in. dane firmy, historia wpisów, a także status złożonych wniosków.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Zaskakujące dane z policyjnych rejestrów. Kradzieże w sklepach wyhamowały

Kradzieże w sklepach. Dane zaskakują. Kradzieży w sklepach coraz mniej. Jak długo to potrwa? W I kw. 2024…
kradzieże w sklepach
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier