2 min. czytania

Coraz więcej branż apeluje o szczepienia przeciwko COVID-19

szczepionka COVID-19
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
17 02 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Najpierw handlowcy, teraz kierowcy i pracownicy logistyki. Liczba zawodów wnioskujących do premiera Morawieckiego o dołączenie do pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień rośnie.

Z powodu problemów z dostawami szczepionek, proces uodparniania obywateli nie postępuje tak szybko jak to było planowane. Sytuacji nie polepszają też informacje o pojawiającej się coraz częściej odmianie koronawirusa z Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele branż, których pracownicy są narażeni na częsty kontakt z potencjalnym zagrożeniem apelują do władz o zapewnienie im szczepień we wcześniejszym terminie. Stanowiska w tej sprawie przesłały już organizacje zrzeszające handlowców oraz przedstawiciele branży transportowej i logistycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Praca dla ozdrowieńca! Czy kandydata można pytać o przechorowanie COVID-19

Handlowcy chcą wcześniejszych szczepień

Lekarze, seniorzy, nauczyciele, służby mundurowe – osoby z tych grup są już po lub w trakcie szczepienia przeciw COVID-19. NSZZ „Solidarność” i inne organizacje działające w branży handlowej chcą, by pracownicy sklepów dołączyli do uprzywilejowanych. Swoje stanowisko argumentują tym, że pracujący w handlu codziennie mają kontakt z ogromną liczba osób, co stanowi dla nich nie lada zagrożenie. W piśmie skierowanym do: szefa rządu i ministra zdrowia czytamy: "pracownicy sklepów są grupą zawodową zapewniającą funkcjonowanie podstawowej działalności państwa w zakresie zaopatrzenia obywateli w żywność i produkty pierwszej potrzeby, a przy tym narażoną na ryzyko kontaktu z COVID-19 ze względu na regularne kontakty społeczne". Autorzy apelu podkreślają, że przyspieszenie szczepienia przeciwko COVID-19 zapewni „ciągłość zaopatrzenia Polaków w żywność”.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd luzuje lockdown. Walentynki w kinie lub hotelu, ale bez romantycznej kolacji

Brak szczepień sparaliżuje transport

Pandemia koronawirusa skomplikowała życie nie tylko mieszkańcom Polski. Mniejsze lub większe obostrzenia stały się codziennością w każdym kraju. Problemem stało się przekraczanie granic i podróżowanie po zagranicznych terenach. Restrykcje negatywnie wpływają na branżę transportową, której istotą jest przewożenie osób i towarów.

CZYTAJ TAKŻE: Lockdown w Polsce okiem ZPP: rok pełen chaotycznych, nielogicznych, niebezpiecznych dla przedsiębiorców działań

Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska" mówi wprost o grożącym Polsce paraliżu łańcucha dostaw. Mogą pojawiać się problemy w dostawie towarów, w tym leków i żywności. Problem tkwi w wewnętrznych regulacja poszczególnych krajów. Coraz częściej wjazd uzależniony jest od posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Kierowcy, którzy podróżują przez wiele państw muszą wykonywać badanie wielokrotnie. Nie jest to ani komfortowe ani ekonomiczne, co więcej znacznie wydłuża czas przejazdu. Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska" nie zapomina w swoim apelu o pracownikach centów logistycznych, w których duża grupa osób zajmuje się rozładunkiem przywiezionych towarów.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
07 02 24

Żabka poza Polską. Stworzy sklepy stacjonarne za granicą?

Żabka planuje ekspansję za granicą. Pierwszym krokiem jest nowa jednostka. Utworzona właśnie Żabka International ma zajmować się rozwojem…
żabka

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier