Z tego artykułu dowiesz się:

Ponoć pieniądze lubią ciszę, ale szef wcale za ciszą nie musi przepadać. Dlatego tym razem przeszukamy sklepy w poszukiwaniu niewielkiego, dobrze wyglądającego i nowoczesnego odbiornika, który dobrze wkomponuje się w przestrzeń i wypełni ją ulubionymi dźwiękami. Jaka jest najlepsza wieża hi-fi do gabinetu szefa. W takim razie włączamy „play” i ruszamy na poszukiwania.

Mini wieża hi-fi do biura

Komputer jest, meble są, a nagrody i wyróżnienia zdobią półki i ściany. Świetnie! Ale nie macie wrażenia, że coś tu nie gra? No właśnie. Dobrze jest czasem przełamać ciszę. Niezależnie czy będzie to radio cicho sączące dźwięki w tle, czy odtwarzany z płyty lub streamu smooth jazz towarzyszący nam przy porannej kawie, czy przeglądzie prasy. Dźwięk przez mały głośniczek w komórce nie powala, więc warto zastanowić się nad kupnem niewielkiego zestawu hi-fi, który sporo wniesie do naszego biura czy gabinetu.

Jak wybrać wieżę hi-fi do gabinetu?

Na rynku jest cała paleta mikro- i mini wież, za około 300-500 złotych, które całkiem nieźle działają i mogą sprawdzić się w biurze. Zdecydowaliśmy się jednak podnieść nieco poprzeczkę i poszukać czegoś, co nie tylko będzie świetnie brzmiało, ale także będzie cechowało się dobrym dizajnem, pasującym do wnętrza gabinetu szefa. Wśród naszych wymagań pojawiła się m.in. transmisja danych Bluetooth, dzięki której sparujemy naszą wieżę np. z telefonem, komputerem czy telewizorem oraz dobra jakość dźwięku, którą postanowiliśmy ocenić subiektywnie wg naszych preferencji. Wybór subiektywny, można się nie zgadzać 🙂

CZYTAJ TAKŻE: Handel detaliczny 2021. Czy małe sklepy poradzą sobie po pandemii? [WYWIAD]

Do listy podstawowych wymagań, mieliśmy dopisać także cyfrowe radio DAB+, które świetnie uzupełnia skalę starego poczciwego FM, ale  odpuściliśmy – nie wszyscy producenci chętnie stosują ten standard, a po drugie zasięg tej technologii w Polsce nie obejmuje całego kraju.

Wieża hi-fi do biura do 1000 złotych

Sony CMT-SBT100

Na początek niedroga w porównaniu do pozostałych wieża, której styl z pewnością wkomponuje się w przestrzeń niejednego gabinetu. Znaleźliśmy oferty, w których jej cena nie przekracza 1000 złotych, tymczasem stosunek ceny do jakości wygląda całkiem nieźle. Srebrno-czarna jednostka centralna z dużym pokrętłem głośności, szufladą na płytę CD oraz niewielkimi okrągłymi przyciskami wygląda estetycznie. Brakuje nam w niej radia DAB+. Muzykę oraz internetowy stream można jednak słuchać przez bezprzewodowe łącze Bluetooth. Całość dopełnia możliwość słuchania plików MP3 przez port USB np. z pendrive’a. Sprzęt oferuje sporą przyjemność słuchania  z głębokim basem i czystością dźwięku.

CZYTAJ TAKŻE: Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2021 roku

Wieża do biura z ciekawym designem

Philips BTB8000

To wieża, która od jakiegoś czasu jest dostępna na rynku, niestety jakoś rzadziej spotykana w sklepach. Dlaczego niestety? Na pierwszy rzut oka dość podobna do wcześniej opisanej – również czarno-srebrna, ale jednak jest pewien detal, który przykuwa wzrok i nadaje jej charakteru, Mowa o dwóch subtelnych, wskazówkowych (!) wskaźnikach VU, które zdają się być żywcem teleportowane z kultowych wzmacniaczy z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Dziś to rozwiązanie rzadko jest spotykane. Nie jest to jedynie „bajer”, ale pozwala na dokładne wyregulowanie mocy wejściowej dźwięku np. przez bluetooth, którym sparujemy sprzęt np. z telewizorem lub komórką, dzięki której słuchamy ulubionych streamów bądź podcastów. Dodatkowo wieża wyposażona jest w odbiornik radia FM oraz cyfrowego DAB+. Wejście USB pozwala nie tylko na odtwarzanie plików mp3 lub wma z pendrive’a, ale również na… naładowanie telefonu lub tabletu (2A). W jednym z elektromarketów znaleźliśmy ją za 1200 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Ryczałt 2021 – nowe zasady. Tabela limitów i stawek. Dla kogo ryczałt?

Nietypowa wieża do biura

Blaupunkt MC200BT

Długo zastanawialiśmy się, czy dodać ją do zestawienia, bowiem na pierwszy rzut oka, wraz z ledowymi, odważnymi podświetleniami bardziej pasuje do pokoju nastolatka niż do gabinetu szefa. Ale zmieniliśmy zdanie, bowiem mimo swego ekstrawaganckiego wyglądu pasuje do wnętrz… równie odważnych lub wszędzie tam, gdzie właściciel lubi się wyróżnić. Dobre do firm, w których panuje luźna atmosfera. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tę niemiecką wieżę np. w biurze technologicznego start-upu lub w kreatywnej agencji PR.  Podejrzewamy, że projektanci nie myśleli o tym zastosowaniu tym bardziej, że sprzęt posiada funkcję… karaoke. Produkt, tak bardzo wyróżnia się jednak na tle innych, że musieliśmy go tutaj umieścić, choćby dla porównania. Posiada to co poprzednicy – bluetooth, gniazdo USB i brzmi naprawdę świetnie nie tylko w utworach POP czy muzyki elektronicznej. My posłuchaliśmy przez nią klasyków rocka i musimy przyznać, że brzmiała naprawdę nieźle. Podobnie odważną propozycją jest LG CK56.

Wieża do biura z dużym wyświetlaczem

Pioneer X-HM76-S

Ta marka ma swoich wiernych fanów. Nie zawiodą się, wybierając to urządzenie. Na pierwszy rzut oka widzimy dość duży jak na tego typu urządzenia kolorowy wyświetlacz, na którym oprócz tytułu utworu i wykonawcy pojawia się także zdjęcie okładki albumu. W przypadku funkcji radia zabrakło nam DAB+ jednak trzeba przyznać, że japońska wieża rekompensuje ten brak świetnie rozwiązanym systemem streaminigu. Korzystanie ze Spotify czy Tidala to czysta przyjemność, uzupełniona m.in. możliwością słuchania najlepszych podcastów czy stacji radiowych z całego świata. Znakiem rozpoznawczym Pioneera zawsze był czysty, wyrazisty dźwięk. W przypadku X-HM76-S nie ma rozczarowania. Radio FM z RDS odbiera całkiem nieźle i pozwala na zapisanie aż 40 stacji.

CZYTAJ TAKŻE: Monopoly po polsku, czyli kolejne pola, na których musisz za coś płacić. Podatki 2021. Lista

Wieża Denon dobra do biura

Denon CEOL N11 DAB

O tym japońskim urządzeniu dużo można by pisać. Zacznijmy do minimalistycznego dizajnu, który pasuje do jasnych wnętrz i mebli. Spotify, Tidal, sterowanie głosowe Alexa lub Google Asistanst? Wszytsko co związane z muzyką znajduje się w smartfonach, ta wieża ma w sobie. Dodajmy do tego radio internetowe oraz platformę HEOS Built-in, która pozwoli na stworzenie wyjątkowego systemu w trybie multiroom. Mamy duże podejrzenia, że każdy, kto kupi go do biura… będzie chciał zabrać go do domu. Urządzenie dostępne jest nie tylko w białym, ale także szarym i czarnym kolorze. Do tego radio DAB+ oraz świetny odtwarzacz CD. Markę docenili melomani na całym świecie. Obecność takiego urządzenia w gabinecie świadczy o wysokim guście oraz bezkompromisowym podejściu do jakości użytkownika. Klasa światowa.

Wieża wysokiej klasy do biura

Yamaha PianoCraft MCR-N670D

Jeżeli firma produkuje fortepiany wykorzystywane podczas najważniejszych konkursów i festiwali pianistycznych, nie może pozwolić sobie na niedociągnięcia w przypadku odtwarzaczy muzyki. Sprzęt tak samo doskonale wygląda jak brzmi. Składa się ze zintegrowanego wzmacniacza oraz sieciowego odtwarza, a także kolumn, które są odpowiedzialne za czysty, głęboki i wciągający dźwięk. Oprócz cyfrowego radia DAB+ wraz dostępem do niezliczonych internetowych stacji radiowych oraz napędu CD posiada Multicast, co pozwoli stworzyć w biurze lub w domu strefowy system zarządzania dźwiękiem. Wieża współpracuje z siecią m.in. serwisem Spotify, a także muzyczną biblioteką zgromadzoną w komputerze, dyskach NAS, a także smartfonie. Solidny sprzęt warty swojej ceny. Z pewnością docenią go melomani, którzy stawiają wysokie wymagania tego typu urządzeniom! Jednym słowem: Maestro!

Porównanie wież hi-fi do biura - podsumowanie

Uwaga, każdy odbiornik radiowy w firmie to osobna opłata abonamentu RTV, a zatem podlega zarejestrowaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Abonament radiowo-telewizyjny za…komputer w firmie? Już nic nas nie zaskoczy

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Czy wdrożenie elektronicznych cenówek jest naprawdę opłacalne?

Elektroniczne cenówki stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, mniej trwałych etykiet cenowych wykonanych z papieru. W dzisiejszym…

Kasa fiskalna 2024. Kto nie musi mieć kas fiskalnej? PEŁNA LISTA

Kasa fiskalna to nieodłączny element wielu biznesów. Są jednak takie, kiedy kasa fiskalna nie jest potrzebna. Kto nie…
kasa fiskalna

Jeśli nie skonto, to co? Finansowe alternatywy dla spedycji

W warunkach gospodarczej niepewności i spadków popytu na frachty, których branża TSL doświadcza od kilkunastu miesięcy, gotowość do…
skonto

Zapotrzebowanie na system ERP w branży usługowej

W branży usługowej, w której szybkość reakcji, elastyczność i skuteczność zarządzania relacjami z klientami jest motorem napędowym sukcesu,…
system ERP

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier