3 min. czytania

Firma w małym mieście. Pomysł na biznes

Autor
redakcja
Opublikowano
24 09 20
Z tego artykułu dowiesz się:

Mieszkasz w małym mieście i to właśnie tutaj chciałbyś otworzyć swoją własną firmę? Brakuje ci pomysłu na dobrze prosperującą firmę w małym mieście? Oto kilka propozycji.

Kawiarnia i bar

Połączenie kawiarni i baru to idealny pomysł na firmę w małym mieście. Chodzi o tradycyjną kawiarnię z napojami i deserami, w której dodatkowo serwować będziesz piwo i wino. Dzięki temu wpadać do ciebie będą nie tylko młode mamy, ale także znajomi na wieczorne spotkanie. Jeżeli zadbasz o wystrój, twój lokal sprawdzi się także jako miejsce randek. Również w małym mieście ludzie szukają lokalnego miejsca, żeby gdzieś wyjść z domu.

Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt domowych

Wiesz, że blisko 65% polskich gospodarstw domowych posiada jakieś zwierzę? To olbrzymi rynek. Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt domowych to również firmy, w których liczy się wygoda i odległość. Nikt nie chce jechać do odległego miasta, żeby zostawić swojego zwierzaka na przycięcie jego sierści i tracić na to kilku godzin. Znacznie wygodniej jest to załatwić podczas spaceru. Połącz usługi pielęgnacyjne ze sklepem zoologicznym, w którym klienci będą mogli kupić karmę lepszej jakości niż tą dostępną w markecie. Jeśli dobrze zaplanujesz swój biznes, możesz stać się punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich futrzastych przyjaciół ludzi. A to przekłada się na duże zyski.

Butik odzieżowy

Jednym z głównych udogodnień, których brakuje w małych miastach, są przyzwoite zakupy. I nie mamy na myśli tylko dużego centrum handlowego. Często osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach i gminach muszą pokonywać znaczne odległości tylko po to, by zaopatrzyć się w podstawowe ubrania. Dlatego założenie butiku z odzieżą sprawi, że staniesz się popularnym celem dla większości mieszkańców w okolicy.

Piekarnia

Od porannej kawy po tort urodzinowy dla dziecka – okoliczne piekarnie mogą zaspokoić ogromną liczbę potencjalnych potrzeb małych miasteczek. Chociaż posiadanie i prowadzenie piekarni to ciężka praca, jest to pomysł na biznes, który może być niesamowicie satysfakcjonujący.

Usługi ogrodnicze

Wspólną cechą większości małych miasteczek jest trawa i dużo roślin. Ponieważ małe miasta zwykle znajdują się na obszarach wiejskich, więcej mieszkańców prawdopodobnie będzie miało trawniki i większe ogrody. Oznacza to, że ludzie będą polować na usługi ogrodnicze i trawnikowe. Kilka korzyści z rozpoczęcia takiej działalności w małym mieście to przewidywalność, niezawodność i skalowalność. Gdy zaczniesz znajdować klientów, o ile masz wysokiej jakości usługi po rozsądnych cenach, prawdopodobnie będziesz mieć tych samych klientów przez lata. Będziesz także w stanie przewidzieć, jakich usług będą potrzebować klienci. Trawę nie tylko trzeba wielokrotnie kosić, ale trawniki należy regularnie nawozić i pielęgnować pod kątem chwastów i robaków. Firma zajmująca się architekturą krajobrazu to również idealny pomysł na biznes dla małych miast, który będzie dobrze skalowany.

Myjnia samochodowa

Jeśli w twoim mieście nie ma już myjni samochodowej lub przynajmniej jednej myjni w sąsiednim mieście, otwarcie myjni może być idealną okazją do biznesowego rozwoju w małym miasteczku. Przed rozpoczęciem należy pomyśleć o jednej rzeczy: lokalizacji, która musi być po prostu wygodna, najlepiej przy głównej trasie wylotowej.

Kwiaciarnia

Założenie kwiaciarni wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami w porównaniu z innymi firmami detalicznymi. Jednym z jedynych kosztów, z jakim będziesz musiał się zmierzyć, jest zakup lodówki, aby twój produkt (czyli kwiaty) był świeży i chłodny.

 

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

40 tys. na start biznesu. Alior Bank rusza z franczyzą

Alior Bank uruchomił program franczyzowy, w ramach którego dofinansowuje otwarcie placówki partnerskiej. Przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 40…
alior_bank

Braki kadrowe w budowlance. Oto wolne miejsca pracy branży budowlanej

W porównaniu z końcem 2023 r. branża budowlana rozpoczęła rok w całkiem dobrych nastrojach. W styczniu 2024 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury…

Działalność nierejestrowana 2024. Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Działalność nierejestrowana to dobry sposób na przetestowanie swojego biznesu i ułatwienie polegające na możliwości poprowadzenia firmy niewielkich rozmiarów.…
działalność nierejestrowana 2024

Kasa fiskalna 2024. Kto nie musi mieć kas fiskalnej? PEŁNA LISTA

Kasa fiskalna to nieodłączny element wielu biznesów. Są jednak takie, kiedy kasa fiskalna nie jest potrzebna. Kto nie…
kasa fiskalna

Jak zostać taksówkarzem? Warto wiedzieć bo konkurencja się zmniejsza więc łatwiej o spore zarobki

Jak zostać taksówkarzem? Dobrze zdobyć taką wiedzę. Okazuje się, że na rynku coraz mniej kierowców obsługujących taksówki więc…
jak zostać taksówkarzem

Najbardziej perspektywiczne branże w Polsce. Oto, gdzie warto otwierać biznes

Jakie są najbardziej perspektywiczne branże? Które sektory dają większą szansę powodzenia w biznesie? Gdzie warto otwierać biznes? Właśnie…
perspektywiczne branże

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier