MSPO 2022, czyli Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko okazja do zapoznania się z nowinkami w przemyśle obronnym. W trakcie wystawy odbywają się liczne biznesowe spotkania, a także zawierane są także poważne umowy. Spotykają się tu bowiem przedstawiciele sektora z różnych kontynentów
W ciągu trzydziestu edycji MSPO stał się trzecią taką wystawą w Europie zaraz po podobnych wydarzeniach organizowanych w Paryżu oraz Londynie. Partnerem strategicznym MSPO 2022 jest Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ).
Tegorocznemu MSPO, po raz kolejny w historii będzie towarzyszyła Wystawa Narodowa Turcji. Wśród licznych producentów z tego kraju, nie mogło zabraknąć firmy Baykar, czyli producenta słynnych Bayraktarów, które zdobyły sławę podczas wojny na Ukrainie.
CZYTAJ TAKŻE: Drony Bayraktar produkuje firma rodzinna
Dość dużo miejsca zajmują przedstawiciele przemysłu obronnego i technologicznego ze Stanów Zjednoczonych.
Do Kielc przyjechały nie tylko takie potęgi jak Lockheed Martin czy Boeing. Nie brakuje również polskich producentów. Dużym zainteresowaniem zwiedzających z kraju i zagranicy cieszą się m.in. stoiska z armatohaubicą Krab, a także zestaw ziemia-powietrze Piorun produkowanym w Skarżysku Kamiennej.
FOT: Marek Klapa