Z tego artykułu dowiesz się:

Jak skuteczniej prowadzić biznes? Jakie oprogramowanie jest najlepsze?

Systemy ERP - szerokie spektrum zastosowań

Oprogramowanie klasy ERP powoli staje się standardem. Tylko dzięki kontroli najważniejszych procesów, firma może skutecznie optymalizować koszty działalności i realizować cele biznesowe. Comarch to dostawca oprogramowania ERP dla firm praktycznie ze wszystkich sektorów gospodarki.

 • Handel i dystrybucja – w tym zakresie systemy ERP oferują więcej, niż tylko standardowe narzędzia do obsługi samej sprzedaży. Umożliwiają otwarcie nowych kanałów sprzedaży, także w sieci. Sklep internetowy zintegrowany z systemem do zarządzania to elastyczne narzędzie, dzięki któremu firmy mogą dotrzeć do aktywnej grupy docelowej 17.2 mln internautów w Polsce. Comarch e-Sklep oferuje szereg innowacyjnych funkcjonalności, które sprawiają, że jego obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej.

 

 • Produkcja – system Comarch ERP umożliwia kompleksowe zarządzanie produkcją zarówno jednostkową, jak i seryjną. Poza standardowymi funkcjonalnościami takimi jak optymalizacja procesów wytwórczych możliwość rozliczania produkcji, czy eliminacja „wąskich gardeł” pozwala na planowanie zleceń produkcyjnych oraz analizę wszystkich kosztów związanych z procesem produkcji. Na tle innych systemów, ten wyróżnia zintegrowane, kompletne środowisko pracy firm produkcyjnych, automatyczna realizacja produkcji, wsparcie różnych modeli dystrybucji oraz elektroniczna wymiana dokumentów.

 

 • Handel detaliczny – zastosowanie systemów ERP w handlu detalicznym pozwala zwiększyć konkurencyjność i sprawniej zarządzać firmą. Twórcy oprogramowania zrobili wszystko, aby przedsiębiorcom zapewnić kompleksowe spojrzenie na prowadzoną działalność, tak, aby uwadze nie umknęło żadne pojedyncze zdarzenie handlowe. Comarch ERP Optima Detal to idealne rozwiązanie dla pojedynczych sklepów detalicznych. Zawiera moduł zapewniający szybką sprzedaż detaliczną, współpracuje z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych.

 

 • Serwis i usługi – tu liczy się profesjonalizm, czas realizacji zlecenia oraz optymalne zarządzanie zasobami serwisowymi. Z pomocą systemów ERP przedsiębiorcy mogą optymalizować działania w tych trzech obszarach i zapewnić swoim klientom najwyższy poziom obsługi.

Systemy ERP – oprogramowanie dla każdej branży

Wielomodułowe systemy ERP, aplikacje zintegrowane, takie jak DMS (obieg dokumentów), WMS (gospodarka magazynowa), czy BI (raporty i analizy) umożliwiają skuteczne zarządzanie w firmach reprezentujących niemal wszystkie branże.

 • Biura Rachunkowe – dzięki zastosowaniu oprogramowania ERP można znacząco uprościć pracę biura rachunkowego czy podatkowego. Moduł ten zapewnia wsparcie księgowym w codziennej pracy.
 • Spożywcza – z pomocą oprogramowania ERP firmy mogą osiągać lepsze cele sprzedażowe zarówno w kraju, jak i za granicą.
 • Kosmetyczna – to bardzo konkurencyjna branża, dlatego firmy muszą nie tylko szybko przystosowywać się do zmieniających się nieustannie warunków i trendów, ale także wdrażać innowacje i stale czuwać nad jakością. To wszystko umożliwia oprogramowanie ERP.
 • Meblarska – system ERP pozwala usprawnić kontrolę kosztów, polepszyć gospodarkę materiałową czy oszczędzić czas.
 • Budowlana – sprawniejsze zarządzanie firmą, to znaczy zwiększenie jej efektywności, terminowa realizacja kontraktów czy kontrola kosztów, umożliwia system ERP.
 • Odzieżowa i obuwnicza – z systemem ERP firma może znacznie szybciej reagować zarówno na zmiany koniunktury, jak i trendów wzorniczych.

 

 • Chemiczna – dzięki systemom ERP odpowiadającym za skuteczne zarządzanie firmy mogą skuteczniej zadbać o zachowanie rygorystycznych przepisów i norm.
 • Metalowa/przemysłowa – jakość gotowych produktów, krótki czas dostawy oraz optymalizacja kosztów to elementy, które decydują o sukcesie w tej branży. Skutecznie zapanować nad nimi można właśnie z pomocą systemów klasy ERP.
 • Mięsna – konieczność kontroli produktu na wszystkich etapach sprawia, że trudno w tej branży myśleć o sukcesie bez wdrożenia systemu klasy ERP.
 • Elektryczna i elektroniczna – systemy ERP umożliwiają nadzór nad produkcją, a przez to zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.
 • Instalacja sanitarna – jakość w tej branży to podstawa, łatwiej zapanować nad nią z nowoczesnym systemem informatycznym ERP.

Wielkość nie ma znaczenia

Wbrew obiegowej opinii, niestety panującej jeszcze wśród wielu przedsiębiorców i wynikającej z niewiedzy, systemy klasy ERP przeznaczone są zarówno dla jednoosobowych działalności, jak i przedsiębiorstw zatrudniających kilkaset osób.

Podsumowanie

Comarch dostrzega potrzeby wszystkich przedsiębiorców, dlatego każda firma, niezależnie od branży czy wielkości w ofercie najdzie dla siebie idealne rozwiązanie, które poza uniwersalnymi funkcjonalnościami będzie zawierało rozwiązania specyficzne dla danego sektora gospodarki czy pojedynczej branży.

Pełne portfolio oprogramowania dla firm znajdziesz TUTAJ

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

10 04 24

Obieg dokumentów w firmie – sposoby na usprawnienie procesu

W każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i branży, dokumenty pełnią kluczową rolę. Są nośnikami informacji, dowodami transakcji…

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Czy wdrożenie elektronicznych cenówek jest naprawdę opłacalne?

Elektroniczne cenówki stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, mniej trwałych etykiet cenowych wykonanych z papieru. W dzisiejszym…

Kasa fiskalna 2024. Kto nie musi mieć kas fiskalnej? PEŁNA LISTA

Kasa fiskalna to nieodłączny element wielu biznesów. Są jednak takie, kiedy kasa fiskalna nie jest potrzebna. Kto nie…
kasa fiskalna

Jeśli nie skonto, to co? Finansowe alternatywy dla spedycji

W warunkach gospodarczej niepewności i spadków popytu na frachty, których branża TSL doświadcza od kilkunastu miesięcy, gotowość do…
skonto

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier