Z tego artykułu dowiesz się:

Transakcje gotówkowe schodzą coraz bardziej do narożnika. Trudno wyobrazić sobie dziś prowadzenie biznesu bez możliwości przyjmowania transakcji kartą. Świetnym rozwiązaniem jest system akceptacji płatności zbliżeniowych SoftPos od Credit Agricole.

SoftPos od Credit Agricole.

Ulica Nadmorska w jednym z niewielkich, ale popularnych nadbałtyckich kurortów tętni życiem od rana, do późnych godzin wieczornych. Pan Krzysztof wraz z żoną obsługują każdego dnia setki klientów. Sprzedaje akcesoria plażowe i zabawki. Jak sam przyznaje, dziś na promenadę mało kto bierze pieniądze w gotówce. Coraz częściej w ośrodkach wypoczynkowych zostają także karty płatnicze. „Ludzie są praktyczni. Zamiast ryzykować zagubienie gotówki, czy karty, wolą płacić telefonem. Ja to rozumiem, dlatego muszę przystosować się do nowych trendów. W przeciwnym razie, przy tej konkurencji zakupy zrobią u sąsiada” – mówi. W tym sezonie testuje SoftPosa od banku Credit Agricole.

softpos

Pan Krzysztof jest klientem banku Credit Agricole. Szukając dobrego rozwiązania na ten sezon, usłyszał od swojego bankowego doradcy, że może skorzystać z absolutnej nowości. Jego bank jest pierwszym na polskim rynku, który wdraża dla wszystkich swoich klientów biznesowych nowoczesny system akceptacji płatności zbliżeniowych w formie aplikacji - Elavon SoftPos. Dostawcą rozwiązania są polski fintech SoftPos.eu oraz firma Elavon – lider na rynku płatności. Jak to działa?

Jak działa SoftPos?

Aplikacja Elavon SoftPos zainstalowana na dowolnym urządzeniu z systemem Android 8.0 lub nowszym umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych za usługi lub towary. Co ważne, bez konieczności używania dodatkowych urządzeń takich jak terminal płatniczy lub PIN-pad!!!

- Powiem szczerze, że od razu ten pomysł bardzo mi się spodobał. Do procesu sprzedaży potrzebuję jedynie smartfona. Może być też tablet. Aplikację Elavon SoftPos (Software Point of Sale – red.) ściągnąłem ze sklepu internetowego Google Play. Tego samego, przez który moja córka ściąga gry – tłumaczy pan Krzysztof. Jego żona, która po sezonie prowadzi sklepik w liceum w pobliskim mieście powiatowym, już zapowiedziała, że będzie korzystała z tego samego rozwiązania.

Smartfon jak terminal

Po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym aplikacji można korzystać z niego jak… ze standardowego terminala płatniczego do akceptacji transakcji zbliżeniowych. Dotyczy to także transakcji, które wymagają podania kodu PIN, realizowanych zarówno plastikowymi kartami zbliżeniowymi, jak i mobilnymi portfelami.

Firma pana Krzysztofa jest jedną z kilkuset w Polsce, które już wdrożyły tę metodę płatności. Jak dowiadujemy się w Credit Agricole, rozwiązanie to zyskuje na popularności m.in. wśród przewoźników pasażerskich , branży gastronomicznej, firmach kurierskich oraz transportowych.

Nowoczesne płatności potrzebne przedsiębiorcom

- W Credit Agricole uważnie słuchamy naszych klientów i znamy ich potrzeby . Wiemy, że coraz więcej osób woli płacić bezgotówkowo, więc przedsiębiorcy muszą być gotowi do przyjmowania takich płatności. Zastosowanie rozwiązania Elavon SoftPos ułatwia życie i firmom i ich klientom. Nie wymaga instalowania dodatkowych terminali i całej infrastruktury niezbędnej do przesyłania danych, spełnia natomiast wszystkie wymagania bezpieczeństwa, a także wymogi określone w obowiązujących przepisach” – powiedział wiceprezes zarządu Credit Agricole,  Damian Ragan.

Damian Ragan zwraca także uwagę na fakt, że zastosowanie aplikacji Elavon SoftPos zdecydowanie zmniejsza koszty bieżącego prowadzenia firmy.

- Miesięczna opłata za korzystanie z aplikacji jest nawet dziesięciokrotnie niższa od opłat za dzierżawę tradycyjnych terminali. W zależności od rodzaju oferty wynosi tylko 4 lub 5 zł. Dodatkowo klienci mogą korzystać z naszego Konta Biznes, w którym bardzo prosto można otworzyć linię kredytową „pod wpływy” z terminala. Mam nadzieję, że dzięki takiemu wsparciu, nasi klienci będą mogli odnosić jeszcze większe sukcesy w swoich biznesowych przedsięwzięciach – ocenił.

W pogoni za klientem

Aleksander Leicht, dyrektor Kanału Bankowego na Europe w firmie Elavon, stwierdził, że firmy, muszą coraz częściej wychodzić bezpośrednio do swoich klientów, aby sprostać oczekiwaniom konsumenckim. „Mobilność rozwiązań, w tym także rozwiązań płatniczych, jest kluczowym trendem obserwowanym nie tylko w branżach takich jak usługi kurierskie, dostawy jedzenia, trening personalny, medycyna, warsztaty samochodowe, ale w szerszym segmencie małych i średnich przedsiębiorstw” – stwierdził.

Bezpieczeństwo SoftPos

Tę opinię potwierdza pan Krzysztof, który przyznaje, że po kilku dniach używania aplikacji Elavon SoftPos od Credit Agricole, nie wyobraża sobie bardziej praktycznego rozwiązania. Dla niego istotne w całej technologii jest bezpieczeństwo przyjmowania płatności. Trzeba wiedzieć, że zostało ono potwierdzone certyfikacjami organizacji płatniczych, takich jak Mastercard i VISA. Certyfikaty te są gwarantem spełniania najwyższych norm bezpieczeństwa, przy każdej transakcji realizowanej w ramach tego nowego rozwiązania.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

16 04 24

Wypadek przy pracy — obowiązki pracodawcy

Wypadek przy pracy, zgodnie z definicją prawną, jest sytuacją, która ma miejsce podczas wykonywania pracy lub w związku…
10 04 24

Obieg dokumentów w firmie – sposoby na usprawnienie procesu

W każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i branży, dokumenty pełnią kluczową rolę. Są nośnikami informacji, dowodami transakcji…
02 04 24

Headhunting – jak przebiega poszukiwanie talentów?

Rekrutacja pracowników na stanowiska liderskie lub o kluczowym znaczeniu dla firmy wymaga dużego wysiłku. Najlepsi specjaliści raczej nie…

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa

Kiedy zwrot podatku 2023r? Jak przyspieszyć zwrot podatku

Chcesz wiedzieć kiedy otrzymasz zwrot podatku 2023? Urząd Skarbowy pozwala sprawdzić dokładny termin zwrotu. W artykule tłumaczymy co…
zwrot podatku
21 03 24

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Znamy szczegóły.

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców po nowemu. Właśnie poznaliśmy szczegóły zmian dotyczących składek płaconych przez przedsiębiorców. Zmiany mają wejść…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier