Rynek używanych części samochodowych tak jaki i aut jest w Polsce bardzo duży. Nie ma się co dziwić. Asortyment z drugiej ręki jest tańszy od części prosto od producenta. Coraz częściej też sprzedaż odbywa się przez internet. Niestety nie wszyscy sprzedawcy części samochodowych postępują zgodnie z prawem.
CZYTAJ TAKŻE: Handel samochodami, autokomis. Zyskują krocie na koronawirusie
Co może skończyć się tragedią na drodze. Samochód służy do przemieszczania się, często z bardzo dużą prędkością. Wyobraź sobie, że zamontowane do niego części nie spełniają norm bezpieczeństwa lub co gorsza zostały sprzedane przez oszusta i w rzeczywistości nie nadają się do użytku.
Prawdopodobieństwo wypadku wzrasta i to kilkukrotnie. Tak samo jak szanse na to, że kierowca i pasażerowie nie wyjdą cało z opresji. Działania KAS, które wyeliminują oszustów mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg. Ale nie tylko. Ich celem jest także troska o ekologię i zwiększenie wpływów do budżetu.
Z informacji udostępnionych przez Państwową Administrację Skarbowa wynika, że przewinień jakich dopuszczają się handlarze jest co najmniej kilka.
Pierwsze to sprzedaż niesprawdzonych akcesoriów. Ale nie tylko. Sprzedawcy wprowadzają do obrotu produkty, których pochodzenie jest delikatnie pisząc wątpliwe. Na liście grzechów znajduje się również nielegalne wprowadzenie do obrotu i sprzedaż na czarno. Czyli bez odprowadzenia danin dla państwa od transakcji. Niektórzy zaniżają obroty.
https://magazynfirma.pl/tego-nie-przewidzialo-nawet-rodo-wyciek-danych-z-twojej-firmy-moze-nastapic-przez-samochod/
Inspektorzy Krajowej Administracji Skarbowej od czerwca do października bieżącego roku skontrolują wszystkie powyższe przewinienia. Skupią się na sprzedawcach działających w sieci. Namierzenie oszustów nie jest trudne. Każdy serwis z ogłoszeniami, zawiera kilkadziesiąt wadliwych ofert.
Kontrole będą odbywały się na terenie całej Polski. Z pewnością inspektorzy zajrzą do większości jak nie wszystkich firm zajmujących się sprzedażą części samochodowych. Przede wszystkim po to aby zweryfikować czy dany podmiot przestrzega prawa.
CZYTAJ TAKŻE: Sprzedajesz samochody? Musisz znać ten trend.
Jeśli więc handel tego typu asortymentu leży w zakresie prowadzonej przez ciebie działalności, nie zdziw się gdy inspektorzy zapukają do twojej siedziby.