magazyn-firma
2 min. czytania

Sprzedawcy części samochodowych pod kontrolą KAS

tarcza hamulcowa
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
28 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej mają sprawdzić czy sprzedawcy części samochodowych przestrzegają prawa.

Kontrole a bezpieczeństwo na drogach

Rynek używanych części samochodowych tak jaki i aut jest w Polsce bardzo duży. Nie ma się co dziwić. Asortyment z drugiej ręki jest tańszy od części prosto od producenta. Coraz częściej też sprzedaż odbywa się przez internet. Niestety nie wszyscy sprzedawcy części samochodowych postępują zgodnie z prawem.

CZYTAJ TAKŻE: Handel samochodami, autokomis. Zyskują krocie na koronawirusie

Co może skończyć się tragedią na drodze. Samochód służy do przemieszczania się, często z bardzo dużą prędkością. Wyobraź sobie, że zamontowane do niego części nie spełniają norm bezpieczeństwa lub co gorsza zostały sprzedane przez oszusta i w rzeczywistości nie nadają się do użytku.

Prawdopodobieństwo wypadku wzrasta i to kilkukrotnie. Tak samo jak szanse na to, że kierowca i pasażerowie nie wyjdą cało z opresji. Działania KAS, które wyeliminują oszustów mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg. Ale nie tylko. Ich celem jest także troska o ekologię i zwiększenie wpływów do budżetu.

Jak sprzedawcy części samochodowych oszukują w sieci

Z informacji udostępnionych przez Państwową Administrację Skarbowa wynika, że przewinień jakich dopuszczają się handlarze jest co najmniej kilka.

Pierwsze to sprzedaż niesprawdzonych akcesoriów. Ale nie tylko. Sprzedawcy wprowadzają do obrotu produkty, których pochodzenie jest delikatnie pisząc wątpliwe. Na liście grzechów znajduje się również nielegalne wprowadzenie do obrotu i sprzedaż na czarno. Czyli bez odprowadzenia danin dla państwa od transakcji. Niektórzy zaniżają obroty.

Tego nie przewidziało nawet RODO – wyciek danych z Twojej firmy może nastąpić przez… samochód

Inspektorzy Krajowej Administracji Skarbowej od czerwca do października bieżącego roku skontrolują wszystkie powyższe przewinienia. Skupią się na sprzedawcach działających w sieci. Namierzenie oszustów nie jest trudne. Każdy serwis z ogłoszeniami, zawiera kilkadziesiąt wadliwych ofert.

Sprzedajesz części samochodowe? Czekają cię ciężkie miesiące

Kontrole będą odbywały się na terenie całej Polski. Z pewnością inspektorzy zajrzą do większości jak nie wszystkich firm zajmujących się sprzedażą części samochodowych. Przede wszystkim po to aby zweryfikować czy dany podmiot przestrzega prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzedajesz samochody? Musisz znać ten trend.

Jeśli więc handel tego typu asortymentu leży w zakresie prowadzonej przez ciebie działalności, nie zdziw się gdy inspektorzy zapukają do twojej siedziby.

To Cię zainteresuje

Finansowanie aut firmowych - jakie są ich rodzaje?

Posiadanie floty samochodowej jest bardzo istotne z punktu widzenia większości firm. Pojazdy firmowe są wykorzystywane do realizacji usług…
24 03 23

Dino z rekordowym zyskiem. Będzie jeszcze lepiej?

Dino znów przekazuje pozytywne informacje. Gigantyczne przychody i ogromny zysk netto polskiej sieci. Spółka Dino Polska S.A. zanotowała…
dino
23 03 23

Dobrowolny ZUS. Czy to możliwe?

Wypis z ZUSu będzie możliwy? Prowadzenie firmy całkowicie bez obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne? Tym temat zajął się…
dobrowolny_zus

Samochód służbowy do celów prywatnych – zasady korzystania

Jeśli pracodawca chce udostępnić samochód służbowy do celów prywatnych pracownika, warto poznać zasady korzystania z takiego rozwiązania. Jak…
samochód służbowy

ING rusza z odroczonymi płatnościami dla firm. Jak to działa?

Odroczone płatności dla firm do 60 dni ma już w swojej ofercie ING BSK. Produkt oferowany jest we…
ING_LOGO
15 03 23

Limit płatności gotówkowych. Zmiany 2024

Zmienia się limit płatności gotówkowych. Płatność przy użyciu banknotów i monet będzie ograniczona. Limit płatności gotówkowych to temat,…
limit-gotowki

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier