2 min. czytania

Sprzedawcy części samochodowych pod kontrolą KAS

tarcza hamulcowa
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
28 05 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej mają sprawdzić czy sprzedawcy części samochodowych przestrzegają prawa.

Kontrole a bezpieczeństwo na drogach

Rynek używanych części samochodowych tak jaki i aut jest w Polsce bardzo duży. Nie ma się co dziwić. Asortyment z drugiej ręki jest tańszy od części prosto od producenta. Coraz częściej też sprzedaż odbywa się przez internet. Niestety nie wszyscy sprzedawcy części samochodowych postępują zgodnie z prawem.

CZYTAJ TAKŻE: Handel samochodami, autokomis. Zyskują krocie na koronawirusie

Co może skończyć się tragedią na drodze. Samochód służy do przemieszczania się, często z bardzo dużą prędkością. Wyobraź sobie, że zamontowane do niego części nie spełniają norm bezpieczeństwa lub co gorsza zostały sprzedane przez oszusta i w rzeczywistości nie nadają się do użytku.

Prawdopodobieństwo wypadku wzrasta i to kilkukrotnie. Tak samo jak szanse na to, że kierowca i pasażerowie nie wyjdą cało z opresji. Działania KAS, które wyeliminują oszustów mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg. Ale nie tylko. Ich celem jest także troska o ekologię i zwiększenie wpływów do budżetu.

Jak sprzedawcy części samochodowych oszukują w sieci

Z informacji udostępnionych przez Państwową Administrację Skarbowa wynika, że przewinień jakich dopuszczają się handlarze jest co najmniej kilka.

Pierwsze to sprzedaż niesprawdzonych akcesoriów. Ale nie tylko. Sprzedawcy wprowadzają do obrotu produkty, których pochodzenie jest delikatnie pisząc wątpliwe. Na liście grzechów znajduje się również nielegalne wprowadzenie do obrotu i sprzedaż na czarno. Czyli bez odprowadzenia danin dla państwa od transakcji. Niektórzy zaniżają obroty.

https://magazynfirma.pl/tego-nie-przewidzialo-nawet-rodo-wyciek-danych-z-twojej-firmy-moze-nastapic-przez-samochod/

Inspektorzy Krajowej Administracji Skarbowej od czerwca do października bieżącego roku skontrolują wszystkie powyższe przewinienia. Skupią się na sprzedawcach działających w sieci. Namierzenie oszustów nie jest trudne. Każdy serwis z ogłoszeniami, zawiera kilkadziesiąt wadliwych ofert.

Sprzedajesz części samochodowe? Czekają cię ciężkie miesiące

Kontrole będą odbywały się na terenie całej Polski. Z pewnością inspektorzy zajrzą do większości jak nie wszystkich firm zajmujących się sprzedażą części samochodowych. Przede wszystkim po to aby zweryfikować czy dany podmiot przestrzega prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzedajesz samochody? Musisz znać ten trend.

Jeśli więc handel tego typu asortymentu leży w zakresie prowadzonej przez ciebie działalności, nie zdziw się gdy inspektorzy zapukają do twojej siedziby.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
07 02 24

Żabka poza Polską. Stworzy sklepy stacjonarne za granicą?

Żabka planuje ekspansję za granicą. Pierwszym krokiem jest nowa jednostka. Utworzona właśnie Żabka International ma zajmować się rozwojem…
żabka

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier