Z tego artykułu dowiesz się:

Od momentu uruchomienia nowej strony Krajowej Rady Komorniczej, zgodnie z naszymi przypuszczeniami znacznie przybyło ofert. Aby nie przedzierać się przez ogłoszenia zbyt często, ruszyła subskrypcja licytacji komorniczych. Jak ona działa?

Subskrypcja licytacji komorniczych w praktyce.

Dla każdego coś się znajdzie. Dla niektórych mogą być to oferty jedyne w swoim rodzaju! Jest np. zegarek Omega Hour Vision szacowany 16 tys. po cenie wywoławczej 12 tys. złotych, obrazy Jerzego Kossaka od 9 tysięcy złotych oraz legendarny Mercedes 230 TE za 1,5 tys. złotych. Wymagający niestety inwestycji. Czasem wyszukanie prawdziwych perełek wymaga czasu i regularnego odwiedzania strony z licytacjami komorniczymi. Choćby z tego powodu łatwo coś przegapić. Istnieje jednak coś, co rozwiązuje problem – subskrypcja licytacji komorniczych.

Mechanizm subskrypcji to nic innego jak możliwość zapisania się do usługi świadczonej przy użyciu poczty elektronicznej. W ten sposób nie przegapimy niczego, co może nas potencjalnie zainteresować. Sprawdzić się to może w przypadku nieruchomości w konkretnym regionie lub działu – np. maszyny rolnicze.

CZYTAJ TAKŻE: Licytacje komornicze przez internet. To zupełnie nowy serwis

Jak działa subskrypcja ogłoszeń komorniczych?

Prawdą jest, że nie jest ona super dokładna. Nie jesteśmy w stanie ograniczyć informowania nas np. wyłącznie o działkach z powiatu piaseczyńskiego. Najmniejszym geograficznym obszarem, który może dotyczyć naszych wyszukań, jest województwo. To jednak już jest spore ułatwienie. Tym bardziej że powiadomienia przychodzą na maila i w prosty sposób można je przejrzeć. Może dzięki temu cała usługa jest banalna w obsłudze. Wybieramy województwo i interesującą nas kategorię. Do tego wpisujemy maila, akceptujemy regulamin i przepisujemy kod z obrazka. To wszystko!

Subskrypcja to usługa całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego. Zawiera informacje o każdy nowym obwieszczeniu o licytacji z naszej kategorii.

 

Jak zrezygnować z subskrypcji ogłoszeń komorniczych?

Jeżeli nie będziemy chcieli dłużej korzystać z subskrypcji ogłoszeń komorniczych, klikamy link, znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail wysłanej przez system. Krajowa Rada Komornicza zapewnia, że pozyskane w ten sposób adresy poczty elektronicznej subskrybentów nie będą w żaden sposób wykorzystywane do innych celów. W łatwy sposób można także zmienić maila, na który mają przychodzić powiadomienia z KRK.

Kiedy subskrypcja ogłoszeń komorniczych jest przydatna?

Subskrypcja ogłoszeń komorniczych może być szczególnie przydatna np. wśród osób inwestujących w nieruchomości, np. na terenie konkretnego województwa lub kilku województw. Może być również ciekawym narzędziem dla osób uzupełniających park maszynowy w swojej firmie lub park samochodów użytkowych. W licytacjach znaleźć można bowiem wiele interesujących pozycji. Na przykład według stanu na dzień 3 stycznia 2022 w zakładce „samochody ciężarowe” można było znaleźć aż 53 pozycje z całego kraju.

Mimo uporządkowania licytacji komorniczych w sieci czasem można się jednak poczuć jak na… pchlim targu. Na przykład w informacji o 50-calowym telewizorze Samsung znaleźliśmy dodatkowo... leciwego Mercedesa C170 za niewiele ponad 2 tys. złotych. Taki urok komorniczych licytacji.

 

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Zastosowanie laktozy w proszku w różnych branżach

Laktoza, naturalny cukier obecny w mleku, posiada szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i spożywczym. W postaci…
09 02 24

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak zrobić to skutecznie?

Niewypłacalność przedsiębiorcy. Jak to zrobić skutecznie? Prawnik radzi     Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji finansowej mają na to…

Umowa leasingu po nowemu? Przedsiębiorców czeka rewolucja

Umowa leasingu jest zbyt sztywna, mało elastyczna. Pojawił się projekt zmian, który ma pomóc w tym by leasing…
umowa leasingu

Umowa spółki z o.o. - jak wygląda umowa spółki z o.o.?

Umowa spółki z o.o. to podstawowy dokument, który jest potrzebny przy  zakładaniu umowy spółki. Jak sporządzić umowę spółki?…
umowa spółki z o.o.

O ile wzrosły zarobki Ukraińców w 2023 r.? Czy Polska jest atrakcyjnym miejscem pracy?

O ile wzrosły zarobki Ukraińców w 2023r? Czy Polska jest wciąż atrakcyjna dla pracowników ze wschodu? Postanowiliśmy sprawdzić…
zarobki-ukrainy
10 01 24

Wypowiedzenie umowy zlecenia. Jak to zrobić

TakUmowa zlecenie regulowana jest przez kodeks cywilny. To podstawowy wyróżnik np. od typowej umowy o pracę. Inny jest…
wypowiedzenie

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier