Z tego artykułu dowiesz się:

Od momentu uruchomienia nowej strony Krajowej Rady Komorniczej, zgodnie z naszymi przypuszczeniami znacznie przybyło ofert. Aby nie przedzierać się przez ogłoszenia zbyt często, ruszyła subskrypcja licytacji komorniczych. Jak ona działa?

Subskrypcja licytacji komorniczych w praktyce.

Dla każdego coś się znajdzie. Dla niektórych mogą być to oferty jedyne w swoim rodzaju! Jest np. zegarek Omega Hour Vision szacowany 16 tys. po cenie wywoławczej 12 tys. złotych, obrazy Jerzego Kossaka od 9 tysięcy złotych oraz legendarny Mercedes 230 TE za 1,5 tys. złotych. Wymagający niestety inwestycji. Czasem wyszukanie prawdziwych perełek wymaga czasu i regularnego odwiedzania strony z licytacjami komorniczymi. Choćby z tego powodu łatwo coś przegapić. Istnieje jednak coś, co rozwiązuje problem – subskrypcja licytacji komorniczych.

Mechanizm subskrypcji to nic innego jak możliwość zapisania się do usługi świadczonej przy użyciu poczty elektronicznej. W ten sposób nie przegapimy niczego, co może nas potencjalnie zainteresować. Sprawdzić się to może w przypadku nieruchomości w konkretnym regionie lub działu – np. maszyny rolnicze.

CZYTAJ TAKŻE: Licytacje komornicze przez internet. To zupełnie nowy serwis

Jak działa subskrypcja ogłoszeń komorniczych?

Prawdą jest, że nie jest ona super dokładna. Nie jesteśmy w stanie ograniczyć informowania nas np. wyłącznie o działkach z powiatu piaseczyńskiego. Najmniejszym geograficznym obszarem, który może dotyczyć naszych wyszukań, jest województwo. To jednak już jest spore ułatwienie. Tym bardziej że powiadomienia przychodzą na maila i w prosty sposób można je przejrzeć. Może dzięki temu cała usługa jest banalna w obsłudze. Wybieramy województwo i interesującą nas kategorię. Do tego wpisujemy maila, akceptujemy regulamin i przepisujemy kod z obrazka. To wszystko!

Subskrypcja to usługa całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego. Zawiera informacje o każdy nowym obwieszczeniu o licytacji z naszej kategorii.

 

Jak zrezygnować z subskrypcji ogłoszeń komorniczych?

Jeżeli nie będziemy chcieli dłużej korzystać z subskrypcji ogłoszeń komorniczych, klikamy link, znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail wysłanej przez system. Krajowa Rada Komornicza zapewnia, że pozyskane w ten sposób adresy poczty elektronicznej subskrybentów nie będą w żaden sposób wykorzystywane do innych celów. W łatwy sposób można także zmienić maila, na który mają przychodzić powiadomienia z KRK.

Kiedy subskrypcja ogłoszeń komorniczych jest przydatna?

Subskrypcja ogłoszeń komorniczych może być szczególnie przydatna np. wśród osób inwestujących w nieruchomości, np. na terenie konkretnego województwa lub kilku województw. Może być również ciekawym narzędziem dla osób uzupełniających park maszynowy w swojej firmie lub park samochodów użytkowych. W licytacjach znaleźć można bowiem wiele interesujących pozycji. Na przykład według stanu na dzień 3 stycznia 2022 w zakładce „samochody ciężarowe” można było znaleźć aż 53 pozycje z całego kraju.

Mimo uporządkowania licytacji komorniczych w sieci czasem można się jednak poczuć jak na… pchlim targu. Na przykład w informacji o 50-calowym telewizorze Samsung znaleźliśmy dodatkowo... leciwego Mercedesa C170 za niewiele ponad 2 tys. złotych. Taki urok komorniczych licytacji.

 

To Cię zainteresuje

Wiza do USA. Kiedy jest potrzebna?

Czy wiza do USA jest potrzebna? Jakie dokumenty musimy zgromadzić by odwiedzić Stany Zjednoczone? Obowiązek wizy do USA…
wiza

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i Bank BPS zachęcają do wspólnego grillowania

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS ruszają z nową promocją. Będzie można dostać grill. Ruszyła wiosenna odsłona wspólnej akcji…
banki spółdzielcze

Wynajmował lokal handlowy w galerii. Dostał ponad 100 tys. zł odszkodowania. Pierwszy taki wyrok

Przedsiębiorca wygrał spór z galerią handlową. Wynajmował lokal handlowy, a płacił....za innych. Sąd zasądził ponad 100 tys. zł…
lokal handlowy

Poczta Polska i e-Doręczenia. Drukują maile, a potem dostarcza je listonosz.

E-Doręczenia to odpowiednik elektronicznego listu poleconego. Usługa e-Doręczenia to dla wielu wciąż nowość. Jak działają e-Doręczenia Poczty Polskiej?…
e-doreczenia

Netflix w kosztach firmy

Czy korzystanie z platformy Netflix można wliczyć w koszty działalności i dzięki temu obniżyć podatek? Sprawdźmy. Przedsiębiorca prowadzi…
netflix

Praca zdalna i kontrola PIP. Czy inspekcja pracy może skontrolować osobę na pracy zdalnej?

Praca zdalna została wpisana do kodeksu pracy, a odpowiednie przepisy weszły już w życie. Dają one możliwość kontroli…
praca-zdalna

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier