2 min. czytania

Tablet do pracy: czy takie rozwiązanie ma sens?

tablet do firmy
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
20 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Kiedy myślimy o urządzeniu do pracy, to zdecydowana większość z nas ma przed oczyma komputer PC lub laptopa. A gdyby tak zainwestować w tablet i spróbować uczynić z niego swoje narzędzie robocze? Podpowiadamy, czy jest w tym sens.

Czym wyróżnia się tablet?

To urządzenie, które - w bardzo dużym uproszczeniu - można określić mianem "dużego smartfona". W 2021 roku wielkość zdecydowanej większości tabletów waha się między 8,9 a 13 cali. Ma to bardzo duże znaczenie. Dlaczego? Ponieważ oznacza to, że obszar roboczy ekranu nie będzie zbyt duży.

Oczywiście, na rynku można kupić na przykład 11,9-calowe laptopy, jednak to tylko wycinek rynku. Większość ma przekątną nie mniejszą niż 13 cali. Tablet to z założenia ustawienie nastawione nie tyle co na generowanie treści, a na ich konsumpcję.

Oznacza to, że o wiele lepiej przegląda się na nim media społecznościowe niż tworzy duże, rozbudowane wpisy tematyczne, na przykład na firmowego bloga. To jednocześnie zaleta, ale i słabostka tego segmentu urządzeń. Segmentu, który dziś odpowiada za nie więcej niż 2-3% rynku mobilnego. Widać więc dość dobitnie, że urządzenia nie wzięły rynku szturmem.

Tablet do pracy - czy to może się udać?

Wiele zależy od tego, jaki to rodzaj pracy. Jeśli poszukujemy idealnego narzędzia do e-learningu czy takiego, na którym będziemy wyświetlać firmowe prezentacje, to tablet jest świetną opcją. Jest lekki, poręczny, a za sprawą Androida lub Apple iPad OS, wspiera ogromną liczbę aplikacji.

Sytuacja komplikuje się, kiedy chcemy uczynić z tabletu narzędzie, z pomocą którego będziemy notować ważne rzeczy podczas firmowych narad czy tworzyć treści. Na szczęście producenci szybko zdali sobie sprawę z tego mankamentu i zaproponowali rozwiązanie.

Jest nim naturalnie dopinany moduł klawiatury. W obecnych czasach niemal każde urządzenie tego typu ma już swoją własną, "oficjalną" klawiaturę, jaką można dokupić. Przykładowo Apple, które rządzi na rynku tabletów, ma w swoim portfolio aż trzy różne wersje takiego dodatku.

W jakich segmentach rynku tablet do pracy to coś godnego uwagi?

Bez wątpienia to świetne narzędzie dla menedżera social mediów. Tworzone tam treści zwykle są krótkie. Opierają się na CTA i ciekawych zdjęciach lub linkach do wpisów z firmowej strony. Jeśli kupimy tablet z odpowiedniej jakości kamerą, to będziemy mogli szybko zrobić zdjęcie, wyedytować je, a później od razu wrzucić do internetu.

ZOBACZ TEŻ: Dobry laptop do firmy – czym kierować się przy wyborze?

Jest to niezastąpione narzędzie podczas szkoleń, które odbywają się na odległość. Z racji, że COVID-19 zapewne zostanie z nami na dłużej, inwestycja w tablet może w niektórych sektorach rynku być świetnym pomysłem. Urządzenie powinno sprawdzić się m.in. w działach HR.

Czy odpowiednio doposażony tablet jest w stanie zrównać się w komforcie pracy z laptopem? Zdania są podzielone. Wiele jednak wskazuje na to, że jesteśmy już bardzo blisko tego momentu. Przełom można przypisać nowemu procesorowi od Apple: M1. Układ napędza nie tylko tablety, ale i laptopy producenta. Oznacza to, że ich moc obliczeniowa jest w pełni wystarczająca do większości działań, jakie chcielibyśmy na naszym tablecie wykonać.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Czy folder reklamowy to dobra forma promocji firmy i marki?

Czy folder reklamowy nadal może konkurować z dynamicznym światem marketingu cyfrowego. Czy to nadal skuteczna forma dotarcia do…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier