Z tego artykułu dowiesz się:

Generali Polska wprowadza CyberRED, kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Ten innowacyjny produkt skierowany jest do przedsiębiorców świadomych zagrożeń wynikających z obecności firmy w sieci.

Cyberataki przybierają na sile. Według danych KPMG, w 2020 roku 64% firm zanotowało przynajmniej jeden incydent związany z naruszeniem bezpieczeństwa. To o 10% więcej niż rok wcześniej.

Liczba ataków rośnie przede wszystkim ze względu na pracę zdalną. Połowa przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa systemów, gdy pracownicy wykonują swoje zadania poza biurem jest trudniejsze. Najbardziej świadomi zdecydowali się zwiększyć wydatki na poprawę bezpieczeństwa sieciowego. Zrobiła to co czwarta firma.

Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Co za tym idzie, wzrosło tez ryzyko cyberataków. Intensywność naruszeń bezpieczeństwa systemu jest coraz większa. Rośnie też kreatywność przestępców. I właśnie z tej przyczyny rynek ubezpieczeniowy reaguje na takie zagrożenia.


Generali ogłosiło, że rusza z produktem CyberRED. Jest to kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Mówiąc wprost. Polisa ma zabezpieczyć przed skutkami ataku hakerskiego

Jak działa ubezpieczenie od cyberataku?

Generali w ramach polisy pokryje straty, które wynikają np. z przestoju w firmie spowodowanego cyberatakiem. Mało tego. Polisa pozwala też na pokrycie zwiększonych kosztów, które pojawiają się w przypadku ataku. Chodzi tu głównie o kary administracyjne (np. te związane z naruszeniem przepisów RODO), koszty pomocy prawnej czy wynagrodzenie agencji PR.

Dodatkowo, w przypadku roszczeń, Generali Polska wypłaci również odszkodowanie za wyrządzone przez klienta szkody.

– Zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego to teraz kluczowe wyzwanie przedsiębiorców na całym świecie. Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój technologiczny oraz spowodowała przeniesienie dużej części usług do internetu. Przedsiębiorcy coraz bardziej świadomi są, że taki postęp to nie tylko ułatwienia, ale także wiele wyzwań i zagrożeń, od których warto się ubezpieczyć – zauważa Hubert Choszczyk, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Korporacyjnych Generali Polska.

Klient może wybrać spośród aż 10 sekcji, które składają się na kompleksową ochronę przed cyberatakami.

Jak przekonują przedstawiciele ubezpieczyciela, produkt stworzono w oparciu o nowatorski system oceny ryzyka. Jednocześnie postawiono na jasne i przejrzyste warunki ubezpieczeni. Nie ma w nich zbyt wielu definicji czy niejasnych zapisów.
W ramach umowy z jedną z wiodących firm od cyberbezpieczeństwa, Generali Polska proponuje klientom dostęp do Security Operations Center (SOC), gdzie specjaliści na infolinii dostępnej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu zajmują się przyjmowaniem zgłoszeń i analizą incydentów.

Infolinia do zgłaszania cyberataków

Taka infolinia pozawala bardzo szybko, o każdej porze sprawdzić, czy w firmie faktycznie doszło do cyberataku, a jeśli już takie zdarzenie nastąpiło, eksperci doradzą kolejne kroki postępowania. Z kolei ekspercki zespół Cyber Security Incident Response (CSIR) pomaga usunąć skutki incydentu, zajmuje się koordynacją działań, reaguje na incydenty zarówno zdalnie jak i na miejscu ich wystąpienia, pomaga we wdrożeniu środków zaradczych, a w razie konieczności zajmuje się również analizą śledczą artefaktów cyfrowych oraz przygotowaniem materiałów dowodowych na potrzeby procesu sądowego.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
07 02 24

Żabka poza Polską. Stworzy sklepy stacjonarne za granicą?

Żabka planuje ekspansję za granicą. Pierwszym krokiem jest nowa jednostka. Utworzona właśnie Żabka International ma zajmować się rozwojem…
żabka

40 tys. na start biznesu. Alior Bank rusza z franczyzą

Alior Bank uruchomił program franczyzowy, w ramach którego dofinansowuje otwarcie placówki partnerskiej. Przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 40…
alior_bank
06 02 24

Urlop na poratowanie zdrowia. Jak działa?

Urlop na poratowanie zdrowia to uprawnienie, które przysługuje nauczycielom. Co trzeba zrobić żeby skorzystać z urlopu nauczycielskiego?  Żeby…
urlop na poratowanie zdrowia

Transport drogowy 2024: przedsiębiorców czekają kolejne podwyżki. Jakie?

Poprzedni rok upłynął pod znakiem licznych zmian w obszarze rozliczania czasu pracy kierowców, jaki i automatyzacji procesów wewnątrz firm transportowych. Spowolnienie…
licencja transportowa
02 02 24

Konsumenci kradną w sklepach na potęgę. Policyjne statystyki są bezlitosne. Wzrosty r/r są dwucyfrowe

Konsumenci kradną potęgę. Liczba kradzieży rośnie dwucyfrowo W 2023 r. stwierdzono ponad 40 tys. przestępstw kradzieży w sklepach.…
kradzieże w sklepach

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier