Z tego artykułu dowiesz się:

Generali Polska wprowadza CyberRED, kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Ten innowacyjny produkt skierowany jest do przedsiębiorców świadomych zagrożeń wynikających z obecności firmy w sieci.

Cyberataki przybierają na sile. Według danych KPMG, w 2020 roku 64% firm zanotowało przynajmniej jeden incydent związany z naruszeniem bezpieczeństwa. To o 10% więcej niż rok wcześniej.

Liczba ataków rośnie przede wszystkim ze względu na pracę zdalną. Połowa przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa systemów, gdy pracownicy wykonują swoje zadania poza biurem jest trudniejsze. Najbardziej świadomi zdecydowali się zwiększyć wydatki na poprawę bezpieczeństwa sieciowego. Zrobiła to co czwarta firma.

Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Co za tym idzie, wzrosło tez ryzyko cyberataków. Intensywność naruszeń bezpieczeństwa systemu jest coraz większa. Rośnie też kreatywność przestępców. I właśnie z tej przyczyny rynek ubezpieczeniowy reaguje na takie zagrożenia.


Generali ogłosiło, że rusza z produktem CyberRED. Jest to kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Mówiąc wprost. Polisa ma zabezpieczyć przed skutkami ataku hakerskiego

Jak działa ubezpieczenie od cyberataku?

Generali w ramach polisy pokryje straty, które wynikają np. z przestoju w firmie spowodowanego cyberatakiem. Mało tego. Polisa pozwala też na pokrycie zwiększonych kosztów, które pojawiają się w przypadku ataku. Chodzi tu głównie o kary administracyjne (np. te związane z naruszeniem przepisów RODO), koszty pomocy prawnej czy wynagrodzenie agencji PR.

Dodatkowo, w przypadku roszczeń, Generali Polska wypłaci również odszkodowanie za wyrządzone przez klienta szkody.

– Zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego to teraz kluczowe wyzwanie przedsiębiorców na całym świecie. Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój technologiczny oraz spowodowała przeniesienie dużej części usług do internetu. Przedsiębiorcy coraz bardziej świadomi są, że taki postęp to nie tylko ułatwienia, ale także wiele wyzwań i zagrożeń, od których warto się ubezpieczyć – zauważa Hubert Choszczyk, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Korporacyjnych Generali Polska.

Klient może wybrać spośród aż 10 sekcji, które składają się na kompleksową ochronę przed cyberatakami.

Jak przekonują przedstawiciele ubezpieczyciela, produkt stworzono w oparciu o nowatorski system oceny ryzyka. Jednocześnie postawiono na jasne i przejrzyste warunki ubezpieczeni. Nie ma w nich zbyt wielu definicji czy niejasnych zapisów.
W ramach umowy z jedną z wiodących firm od cyberbezpieczeństwa, Generali Polska proponuje klientom dostęp do Security Operations Center (SOC), gdzie specjaliści na infolinii dostępnej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu zajmują się przyjmowaniem zgłoszeń i analizą incydentów.

Infolinia do zgłaszania cyberataków

Taka infolinia pozawala bardzo szybko, o każdej porze sprawdzić, czy w firmie faktycznie doszło do cyberataku, a jeśli już takie zdarzenie nastąpiło, eksperci doradzą kolejne kroki postępowania. Z kolei ekspercki zespół Cyber Security Incident Response (CSIR) pomaga usunąć skutki incydentu, zajmuje się koordynacją działań, reaguje na incydenty zarówno zdalnie jak i na miejscu ich wystąpienia, pomaga we wdrożeniu środków zaradczych, a w razie konieczności zajmuje się również analizą śledczą artefaktów cyfrowych oraz przygotowaniem materiałów dowodowych na potrzeby procesu sądowego.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Jak zwiększyć sprzedaż w małej firmie? Sprawdzone strategie na kryzys i konkurencję

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest zacięta, a kryzysy potrafią zaskoczyć z dnia na dzień, zwiększenie…
11 06 25

„Zamykam firmę po 11 latach” – dramat mikroprzedsiębiorców przez nowe ceny energii i leasingów

Rosnące koszty energii, leasingów i składek ZUS zmuszają tysiące mikroprzedsiębiorców do zamykania firm. Poznaj prawdziwe historie, dane i…

Kryzysy, które czekają MŚP w 2025 roku. I jak się przed nimi bronić

Z jednej strony rekordowa liczba nowo zakładanych firm, z drugiej – rosnąca fala zamknięć i zawieszeń działalności. Rok…

Sztuczna inteligencja w małej firmie: 7 darmowych (i legalnych) narzędzi AI, które odmienią Twoją codzienność

Jeszcze kilka lat temu na myśl o sztucznej inteligencji widzieliśmy humanoidalne roboty lub hollywoodzkie scenariusze. Dziś AI to…
sztuczna inteligencja

Jak założyć firmę w 2025 roku? Krok po kroku dla początkujących

Jak założyć firmę w 2025 roku? Praktyczny poradnik krok po kroku 1. Dlaczego warto założyć firmę w 2025…
jak zalozyc firme

Rozwiązania omnichannel w e-commerce. Jak zintegrować różne kanały komunikacji?

Coraz więcej klientów oczekuje, że będą mogli kontaktować się z firmą w wygodny dla siebie sposób – przez…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier