Z tego artykułu dowiesz się:

Wystarczy poszperać w internecie, by przekonać się, że kreatywność przedsiębiorców zajmujących się handlem nie zna granic. Rząd od 1 lutego nakłada legislacyjną uszczelkę na zakaz handlu w niedzielę, jednak już po sieci krążą pomysły jak to ograniczenie obejść.

Zakaz handlu w niedzielę

Trzeba przyznać, że pomysłowość przedsiębiorców na to, jak omijać zakaz handlu w niedzielę, właśnie znalazła ujście na internetowych forach, a nawet fachowych artykułach. Zadanie jest karkołomne, bowiem modyfikacja przepisów wydaje się skuteczna. Ale czy tak jest w istocie?

Przypomnijmy, od 1 lutego będzie obowiązywał zapis, który pozwala na otwarcie sklepu w niedzielę niehandlową, jeśli punkt świadczy usługi pocztowe. Warunek jest jednak potężny. Przychody z tej działalności muszą przekroczyć 40 procent całościowego przychodu.

CZYTAJ TAKŻE: Niedziele handlowe 2022. Żabka zyskuje przewagę

To oznacza, że duże sklepy nie będą mogły otworzyć swoich placówek. Spełnienie wymogu 40 procent przychodów z działalności pocztowej wydaje się być nie do wykonania. Zresztą, małe sklepy też mogą mieć z tym problem. Nie mamy złudzeń, zamiana sklepu spożywczego w punkt pocztowy z dużymi przychodami to raczej niezwykle trudnie zadanie.

Nie oznacza to jednak, że kreatywni przedsiębiorcy już szukają wyjścia z sytuacji i dzielą się pomysłami, jak sobie z taką prawną uszczelką poradzić. Oto i one.

ZOBACZ PIERWSZY POMYSŁ >>

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Zaskakujące dane z policyjnych rejestrów. Kradzieże w sklepach wyhamowały

Kradzieże w sklepach. Dane zaskakują. Kradzieży w sklepach coraz mniej. Jak długo to potrwa? W I kw. 2024…
kradzieże w sklepach
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier