3 min. czytania

Dobry laptop do firmy - czym kierować się przy wyborze?

dobry laptop do firmy
Autor
Krzysztof Swoboda
Opublikowano
17 09 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Laptopy to podstawowe narzędzia pracy w firmie - szczególnie w dobie pandemii i pracy w trybie home office. Jak wybrać dobrego laptopa dla firmy? Czym kierować się poszukując idealnego urządzenia? Wyjaśniamy!

Laptop w firmie — pod jakim kątem go dobrać?

Decydując się na zakup laptopów mających służyć pracownikom naszej firmy musimy skrupulatnie pochylić się nad tym, do wykonywania jakich zadań będą one dedykowane. Innego typu urządzenia będą wystarczające w przypadku wykonywania podstawowych prac biurowych, a inne w przypadku na przykład obróbki grafiki, wideo itp. Warto więc poświęcić trochę czasu na skrupulatne określenie naszych potrzeb sprzętowych.

Cechy dobrego laptopa dla firmy - oto one!

Przede wszystkim laptop służbowy powinien zapewniać nam wysoki komfort pracy. W końcu spędzamy przed nim kilka godzin dziennie. Podstawowym elementem jego wyposażenia powinna być matowa matryca. Gwarantuje nam ona komfort pracy nawet w warunkach intensywnego nasłonecznienia. Dzięki dodatkowej polaryzującej powłoce na ekranie nie pojawiają się refleksy świetlne. Poprawia to naszą produktywność i oszczędza wzrok. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wybrane przez nas urządzenie nie generowało zbyt dużego hałasu i by intensywnie się nie nagrzewało. Są to bowiem czynniki powodujące spory dyskomfort w czasie pracy.

Laptopa firmowego powinna cechować duża wytrzymałość. Często bowiem zdarza się, że taki sprzęt zabieramy w podróże służbowe lub na spotkania. W dobie pandemii przydatna też będzie wysokiej klasy kamera internetowa wbudowana w nasz mobilny komputer. Wszakże wszelakiego typu wideokonferencje na stałe wpisały się w naszą służbową codzienność. Często również sporo uwagi przywiązuje się do jakości wykonania firmowego notebooka - w końcu nikt nie chce żeby na spotkaniu z ważnym kontrahentem nasz sprzęt wyglądał na niskobudżetowe urządzenie za tysiąc złotych.

Laptop firmowy to nie tylko kompaktowe, smukłe urządzenie

Powinniśmy jednak pamiętać, że służbowy laptop to nie tylko smukłe i eleganckie urządzenie zabierane przez nas na spotkania biznesowe. Często bowiem przenośne komputery towarzyszą pracownikom budowlanym i inżynierom (warto wtedy postawić na pancere sprzęty klasy “rugged”).

ZOBACZ TEŻ: TOP 5 telefonów do firmy do 2000 złotych (lato 2021)

Zdarza się też, że w biurze zastępują nam komputery stacjonarne. W takich sytuacjach tak naprawdę rozmiary i waga laptopów odgrywają drugorzędną rolę. Główne skrzypce grają natomiast wysoka wydajność oraz wszechstronność w wykonywanych przez nas zadaniach.

Warto więc zwrócić uwagę na to, by służbowe laptopy wyposażone były w przynajmniej czterordzeniowy procesor, w minimum 8 GB pamięci RAM oraz w dysk o pojemności 1 TB. Zwróćmy także uwagę na to, by służbowe laptopy pracowały pod kontrolą najnowszej wersji systemów Windows bądź macOS. Dzięki temu będziemy pewni tego, że nasze dane są w odpowiedni sposób zabezpieczone poprzez najnowsze poprawki i rozwiązania ze strony twórców oprogramowania.

Laptop do firmy - sposoby finansowania

W jaki sposób możemy sfinansować zakup laptopów służbowych do firmy? Oczywiście możemy wygospodarować na nie pewne środki w budżecie przedsiębiorstwa i zdecydować się na zakup sprzętu za gotówkę bądź na raty. Możemy także zdecydować się na zawarcie umowy leasingowej. Oferty tego typu coraz częściej są nam serwowane  przez wiodące sklepy z elektroniką.

A z jakich laptopów Wy korzystacie w ujęciu służbowym? Czy spełniają Wasze oczekiwania? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Rynek produktów bez opakowania notuje ogromne wzrosty. Ciekawy pomysł na biznes?

Rynek produktów bez opakowania notuje wzrosty. Bez pudełek sprzedaje się dziś nie tylko kaszę, ryż czy makaron ale…
produkty bez opakowania
07 02 24

Żabka poza Polską. Stworzy sklepy stacjonarne za granicą?

Żabka planuje ekspansję za granicą. Pierwszym krokiem jest nowa jednostka. Utworzona właśnie Żabka International ma zajmować się rozwojem…
żabka

40 tys. na start biznesu. Alior Bank rusza z franczyzą

Alior Bank uruchomił program franczyzowy, w ramach którego dofinansowuje otwarcie placówki partnerskiej. Przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 40…
alior_bank
06 02 24

Urlop na poratowanie zdrowia. Jak działa?

Urlop na poratowanie zdrowia to uprawnienie, które przysługuje nauczycielom. Co trzeba zrobić żeby skorzystać z urlopu nauczycielskiego?  Żeby…
urlop na poratowanie zdrowia

Transport drogowy 2024: przedsiębiorców czekają kolejne podwyżki. Jakie?

Poprzedni rok upłynął pod znakiem licznych zmian w obszarze rozliczania czasu pracy kierowców, jaki i automatyzacji procesów wewnątrz firm transportowych. Spowolnienie…
licencja transportowa
02 02 24

Konsumenci kradną w sklepach na potęgę. Policyjne statystyki są bezlitosne. Wzrosty r/r są dwucyfrowe

Konsumenci kradną potęgę. Liczba kradzieży rośnie dwucyfrowo W 2023 r. stwierdzono ponad 40 tys. przestępstw kradzieży w sklepach.…
kradzieże w sklepach

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier