2 min. czytania

Fryzjerzy schodzą do podziemia. A za nimi organy ścigania

fryzjer
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
09 04 21
Z tego artykułu dowiesz się:

- Osoby nielegalnie świadczące usługi będą ścigane i karane – grzmi minister zdrowia. Zapowiedź nie robi wrażenia na branży beauty. Kosmetyczki i fryzjerzy schodzą do podziemia, by tam zarabiać na utrzymanie i nie stracić klientów.

Pandemia – słowo, które paraliżuje nas od kilkunastu miesięcy. Niestety nie da się nim zapłacić w sklepie czy uregulować rachunków. A szkoda, z pewnością gdyby tak było przedsiębiorcy z większym optymizmem podchodziliby do kolejnych restrykcji i zakazów prowadzenia działalności. Realia są jednak takie, że koszty trzeba ponosić, rodzina musi mieć za co żyć, tylko biznesy w dużej mierze pozostają zamknięte. Osoby związane z branżą beauty nie mają zamiaru po raz kolejny czekać z założonymi rękami. Kosmetyczki i fryzjerzy schodzą do podziemia, by tam zarobić na swoje utrzymanie.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Fryzjerzy schodzą do podziemia

Ile podmiotów działa w szarej strefie? Okazuje się, że całkiem sporo. Patrząc na wyniki ankiety przeprowadzonej przez organizację Beauty Razem. Aż 90 procent, należących do niej podmiotów zadeklarowało chęć zignorowania rządowych obostrzeń. Z czego 54 procent uzależnia dostosowanie się do restrykcji, od otrzymania finansowego wsparcia. Ponad 36 procent ankietowanych chce działać mimo wszystko. Tylko niecałe 10 procent pytanych dostosuje się do warunków lockdownu i zamknie swoje zakłady aż do czasu jego odwołania. Beauty Razem liczy ponad 50 tysięcy członków, którymi są osoby związane z branżą beauty. Wyniki pokazując więc wyraźne stanowisko.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe kody PKD. Lista branż uprawnionych do pomocy

Jak branża beauty działa mimo obostrzeń

Wyjść jest parę. Nie wszyscy zaczynają przyjmować klientów w piwnicy czy przy zasłoniętych oknach. Jak można zauważyć na forach internetowych każdy zainteresowany skorzystaniem z usługi klient z pewnością zostanie obsłużony.

CZYTAJ TAKŻE: Praca dla ozdrowieńca! Czy kandydata można pytać o przechorowanie COVID-19

Część podmiotów przeprowadza zabiegi w warunkach domowych. Inni rzeczywiście korzystają z salonów, ale umawiają klientów na konkretne godziny, jeśli jest to możliwe wpuszczają ich tylnym wyjściem i oczywiście przyjmują płatność tylko gotówką. Są też tacy, którzy z salonu urodowego zmienili się w placówkę medyczną i działają w granicach prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Brak PIT-36L w wersji elektronicznej, czyli zwrot podatku będzie później

Minister zdrowia nie ma litości. Będą kary

Pomysły przedsiębiorczych przedstawicieli branży beauty nie spodobały się Adamowi Niedzielskiemu. Minister uważa opisane powyżej zachowania i deklaracje za „skrajnie nieodpowiedzialne”. - Jestem pod wrażeniem pewnej beztroski. Jak można w sytuacji, w której liczba zgonów wynosi ponad 900 ryzykować czyimś zdrowiem i życiem – stwierdził podczas porannej rozmowy w radiu RMF FM. Polityk zapewnił, że wszelkie przejawy niesubordynacji będą ścigane i karane.

CZYTAJ TAKŻE: Sklepy na parkingu, czyli nowy sposób na wydłużony lockdown

Salony powinny być zamknięte od 27 marca do 18 kwietnia. Możliwe są kolejne przedłużania tego terminu.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

06 06 24

Ile firm w Polsce założyli obcokrajowcy? Są najnowsze dane

Obcokrajowcy stawiają na JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. otworzyli blisko 12 tys. firm [DANE…
dotacje_na_firmę

Zaskakujące dane z policyjnych rejestrów. Kradzieże w sklepach wyhamowały

Kradzieże w sklepach. Dane zaskakują. Kradzieży w sklepach coraz mniej. Jak długo to potrwa? W I kw. 2024…
kradzieże w sklepach
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Skuteczne rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwie

W organizacji napotykanie wyzwań i ich skuteczne rozwiązywanie to umiejętność, którą nie każdy posiada. Zwłaszcza gdy mówimy o…
05 03 24

Minimalna pensja nie ochroni przed komornikiem?

Minimalna pensja stała się skuteczną ochroną przed egzekucją komorniczą. Zdaniem komorników - tak skuteczną, że nie pozwala na…
minimalna pensja

Jak zoptymalizować proces wysyłki w biznesie?

W czasach, kiedy każda sekunda liczy się w dostarczaniu produktów do klienta, sprawnie działający proces wysyłki jest niezbędny.…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier