magazyn-firma
Z tego artykułu dowiesz się:

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez telefonu komórkowego. Niemal w każdej firmie opłaty za mobilne usługi telekomunikacyjne stanowią stały koszt działalności. Ile aktualnie wynoszą średnie rachunki za telefon komórkowy w firmach? Sprawdź, czy nie przepłacasz!

W tym artykule odpowiemy na pytania
  • Ile wynoszą średnie rachunki za telefon komórkowy w firmach?
  • Jaka jest relacja między wielkością firmy a kosztami telefonii mobilnej?
  • Ile aktywnych kart SIM posiadają firmy różnej wielkości?

Rachunki za telefon komórkowy w firmach pod lupą UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił szczegółowe dane dotyczące funkcjonowania telefonii komórkowej nie tylko wśród osób prywatnych, ale także w firmach. Szczególnie ciekawą częścią raportu jest ta, odpowiadająca na pytanie: ile wynoszą rachunki za telefon komórkowy w firmach?

Jeśli mocno przebijasz podaną niżej średnią, zastanów się, czy nie ma tutaj pola do optymalizacji kosztów. Być może warto o tym porozmawiać z operatorem przy okazji podpisywania kolejnej umowy? Zobaczmy, jakie sumy wynikają z raportu UKE. Zweryfikuj także czy rzeczywiście liczba telefonów w twoim przedsiębiorstwie nie jest zbyt wysoka.

CZYTAJ TAKŻE: Czy można odliczyć VAT od akcesoriów do smartfona?

Łączna wysokość rachunków za telefon w małych i średnich firmach

Jak wynika ze statystyk Urzędu Komunikacji Elektronicznej, średnia miesięczna wysokość rachunków telefonicznych w firmach wynosi 173,40 PLN. W przypadku mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od 1 do 9 osób łączna miesięczna kwota rachunków wynosi 159,10 zł. Często w tego typu podmiotach firmową komórkę ma tylko szef. Rzadziej dodatkowy abonament przydzielany jest z myślą o telefonie służbowym dla pracownika tego typu firmy. Średnia liczba kart sim w takich przedsiębiorstwach wynosi 2,3 (z usługami głosowymi)

W przypadku firm, w których pracuje od 10 do 49 osób, czyli zaliczanych do małych, mówimy o nieco wyższej kwocie. Co miesiąc, na rzecz telekomu firmy te otrzymują rachunki na łączną kwotę 384 złotych. Tego typu przedsiębiorstwa deklarują posiadanie średnio 5,1 kart SIM z przeznaczeniem do usług głosowych.

Im większa organizacja, tym bardziej zauważalna jest potrzeba posiadania co najmniej kilku lub kilkunastu telefonów. W przypadku firm średnich, zatrudniających od 50 do 249 osób, comiesięczna suma rachunków to już 1431,90 złotych. Podmioty mieszczące się w tym przedziale posiadają średnio 20,2 kart sim z usługami głosowymi.

Ile na komórki wydają duże firmy?

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli zauważymy, że w przypadku dużych firm (pow. 250 pracowników), wydatki na opłacenie abonamentów komórkowych są wielokrotnie wyższe. Jak wynika z badania UKE, tego typu podmioty wydają na usługi telekomunikacji ruchomej średnio 2052,60 złotych każdego miesiąca. Pamiętajmy, że jest to kwota średnia, a dysproporcje między firmami potrafią być bardzo duże. Niemniej średnia liczba kart SIM z usługami głosowymi w dużych przedsiębiorstwach wynosi 39,5 szt.

Czy są firmy, które nie posiadają telefonu komórkowego?

Jak wynika z badania UKE, co najmniej jeden telefon komórkowy posiada 99,5% firm. Skala penetracji tego rynku nas wcale nie dziwi. Zastanawiamy się jednak nad tą połową procenta przedsiębiorców, którzy deklarują brak usług telefonii mobilnej...

To Cię zainteresuje

Finansowanie aut firmowych - jakie są ich rodzaje?

Posiadanie floty samochodowej jest bardzo istotne z punktu widzenia większości firm. Pojazdy firmowe są wykorzystywane do realizacji usług…
24 03 23

Dino z rekordowym zyskiem. Będzie jeszcze lepiej?

Dino znów przekazuje pozytywne informacje. Gigantyczne przychody i ogromny zysk netto polskiej sieci. Spółka Dino Polska S.A. zanotowała…
dino
23 03 23

Dobrowolny ZUS. Czy to możliwe?

Wypis z ZUSu będzie możliwy? Prowadzenie firmy całkowicie bez obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne? Tym temat zajął się…
dobrowolny_zus

Samochód służbowy do celów prywatnych – zasady korzystania

Jeśli pracodawca chce udostępnić samochód służbowy do celów prywatnych pracownika, warto poznać zasady korzystania z takiego rozwiązania. Jak…
samochód służbowy

ING rusza z odroczonymi płatnościami dla firm. Jak to działa?

Odroczone płatności dla firm do 60 dni ma już w swojej ofercie ING BSK. Produkt oferowany jest we…
ING_LOGO
15 03 23

Limit płatności gotówkowych. Zmiany 2024

Zmienia się limit płatności gotówkowych. Płatność przy użyciu banknotów i monet będzie ograniczona. Limit płatności gotówkowych to temat,…
limit-gotowki

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier