2 min. czytania

Licytacje komornicze. Jak szukać informacji o licytacjach?

Autor
Marek Klapa
Opublikowano
12 10 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Licytacje komornicze to sposób na zakup ciekawych nieruchomości, samochodów, sprzętu elektronicznego, a nawet maszyn przemysłowych czy antyków. Zdarza się, że udaje się przeprowadzić transakcje po bardzo atrakcyjnej cenie. Jak szukać informacji o licytacjach?

Licytacje komornicze. Gdzie są obwieszczenia o licytacjach?

Osoby, których interesują licytacje komornicze i chcą znaleźć interesujące obwieszenia, powinny skorzystać z oficjalnej strony internetowej Krajowej Rady Komorniczej. Pod tym linkiem, znajdują się aktualne obwieszczenia o licytacjach, a także dokładne informacje o każdej z nich.

W tym miejscu znajdziemy zarówno nieruchomości jak i dobra ruchome, które w najbliższym czasie trafią pod młotek. Co ważne, nie są to informacje podane jedynie hasłowo. Korzystając z dostępnych na stronie narzędzi sprawdzimy wiele istotnych szczegółów. W wielu przypadkach dostępne są również zdjęcia licytowanego mienia.

Jak wyszukać licytacje komornicze?

Wspomniana strona internetowa, to bardzo wygodna, przejrzysta, a także dobrze przygotowana baza informacji na temat licytacji komorniczych. W kolumnie po lewej stronie ekranu można przejrzeć dostępne kategorie przedmiotów licytacji. Po wyborze jednej z nich, rozwija nam się pełna lista planowanych licytacji w konkretnym zakresie tematycznym.

Nieruchomości w licytacjach komorniczych

W części „Wszystkie nieruchomości” znajdziemy m.in. domy, garaże, miejsca postojowe, mieszkania, magazyny, grunty, lokale użytkowe, a nawet… statki morskie. Klikając w wybraną kategorie znajdziemy listę obwieszczeń o planowanych w najbliższym czasie licytacjach. Zamieszczono tam zdjęcia, dokładną lokalizację oraz cenę wywoławczą nieruchomości. Warto kliknąć w lupę znajdującą się w skrajnej, prawej kolumnie. Wówczas przejdziemy do szczegółów zawartych w oficjalnym obwieszczeniu.

Sprawdzimy tam m.in. takie informacje, jak termin oględzin, oraz inne przydatne dane, ważne z punktu widzenia inwestora zainteresowanego zakupem konkretnej nieruchomości.

Ruchomości w licytacjach komorniczych

Przeglądając obwieszczenia o ruchomościach, można mieć wrażenie, że na licytacjach komorniczych można znaleźć dosłownie wszystko. Przeglądając tabelę można odnaleźć antyki, dzieła sztuki, biżuterię, zegarki, samochody, sprzęt RTV AGD, czy… odzież. Decydując się na udział w licytacji warto spojrzeć na szczegóły w obwieszczeniu. Podobnie, jak w przypadku nieruchomości klikamy piktogram lupy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej na temat konkretnego przedmiotu licytacji, który niebawem trafi pod młotek.

Wyszukiwanie licytacji komorniczych po lokalizacji

Korzystając ze wspomnianej strony, można także wyszukać licytacje według interesującej nas lokalizacji, nie tylko w danym województwie, ale także miejscowości. Wówczas należy skorzystać z opcji „wyszukiwarka obwieszczeń” po prawej stronie ekranu, lub wyszukiwania zaawansowanego. Na górnym pasku, klikamy niebieski napis „Wyszukaj”.

To Cię zainteresuje

Powstaje coraz więcej jednoosobowych firm. Częściej też wznawiane są zawieszone działalności

W pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło ponad 80 tys. wniosków dot. założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tym…

Pożyczka hipoteczna - jak działa

Pożyczka hipoteczna to specjalny rodzaj kredytu, który jest zabezpieczony na nieruchomości. Jest to popularna forma finansowania zakupu domu…
pożyczka hipoteczna

8 na 10 firm w Polsce ma problem z klientami niepłacącymi na czas - wnioski z raportu EPR 2023

Nieterminowe płatności to zmora polskiego biznesu. Wyniki z raportu Euroean Payment Report 2023. Brak możliwości dalszego rozwoju przedsiębiorstwa,…
płatności

Wreszcie wygrała ergonomia. Zakładanie konta firmowego bez zbędnych formalności

Biznes to nie tylko pasja, współpraca i konsekwencja w działaniu, ale także… formalności, które czasem mogą przytłaczać. Dzięki…
credit agricole
10 05 23

Najlepszy prezent na komunię. Ile goście wkładają do koperty na komunię?

Maj to miesiąc komunii świętych. Jednym z bardziej kontrowersyjnych tematów jest odpowiedź na pytanie jaki jest najlepszy prezent…
prezent na komunię
27 04 23

Kredyty dla mikroprzedsiębiorców. Liczba kredytów dla małych firm. Dane BIK

Kredyty dla mikroprzedsiębiorców zmieniają strukturę. Wiele firm ratuje się kredytami obrotowymi, spory spadek notują kredyty inwestycyjne.  Oto dane …
kredyty

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier