2 min. czytania

Licytacje komornicze. Jak szukać informacji o licytacjach?

Autor
Marek Klapa
Opublikowano
12 10 21
Z tego artykułu dowiesz się:

Licytacje komornicze to sposób na zakup ciekawych nieruchomości, samochodów, sprzętu elektronicznego, a nawet maszyn przemysłowych czy antyków. Zdarza się, że udaje się przeprowadzić transakcje po bardzo atrakcyjnej cenie. Jak szukać informacji o licytacjach?

Licytacje komornicze. Gdzie są obwieszczenia o licytacjach?

Osoby, których interesują licytacje komornicze i chcą znaleźć interesujące obwieszenia, powinny skorzystać z oficjalnej strony internetowej Krajowej Rady Komorniczej. Pod tym linkiem, znajdują się aktualne obwieszczenia o licytacjach, a także dokładne informacje o każdej z nich.

W tym miejscu znajdziemy zarówno nieruchomości jak i dobra ruchome, które w najbliższym czasie trafią pod młotek. Co ważne, nie są to informacje podane jedynie hasłowo. Korzystając z dostępnych na stronie narzędzi sprawdzimy wiele istotnych szczegółów. W wielu przypadkach dostępne są również zdjęcia licytowanego mienia.

Jak wyszukać licytacje komornicze?

Wspomniana strona internetowa, to bardzo wygodna, przejrzysta, a także dobrze przygotowana baza informacji na temat licytacji komorniczych. W kolumnie po lewej stronie ekranu można przejrzeć dostępne kategorie przedmiotów licytacji. Po wyborze jednej z nich, rozwija nam się pełna lista planowanych licytacji w konkretnym zakresie tematycznym.

Nieruchomości w licytacjach komorniczych

W części „Wszystkie nieruchomości” znajdziemy m.in. domy, garaże, miejsca postojowe, mieszkania, magazyny, grunty, lokale użytkowe, a nawet… statki morskie. Klikając w wybraną kategorie znajdziemy listę obwieszczeń o planowanych w najbliższym czasie licytacjach. Zamieszczono tam zdjęcia, dokładną lokalizację oraz cenę wywoławczą nieruchomości. Warto kliknąć w lupę znajdującą się w skrajnej, prawej kolumnie. Wówczas przejdziemy do szczegółów zawartych w oficjalnym obwieszczeniu.

Sprawdzimy tam m.in. takie informacje, jak termin oględzin, oraz inne przydatne dane, ważne z punktu widzenia inwestora zainteresowanego zakupem konkretnej nieruchomości.

Ruchomości w licytacjach komorniczych

Przeglądając obwieszczenia o ruchomościach, można mieć wrażenie, że na licytacjach komorniczych można znaleźć dosłownie wszystko. Przeglądając tabelę można odnaleźć antyki, dzieła sztuki, biżuterię, zegarki, samochody, sprzęt RTV AGD, czy… odzież. Decydując się na udział w licytacji warto spojrzeć na szczegóły w obwieszczeniu. Podobnie, jak w przypadku nieruchomości klikamy piktogram lupy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej na temat konkretnego przedmiotu licytacji, który niebawem trafi pod młotek.

Wyszukiwanie licytacji komorniczych po lokalizacji

Korzystając ze wspomnianej strony, można także wyszukać licytacje według interesującej nas lokalizacji, nie tylko w danym województwie, ale także miejscowości. Wówczas należy skorzystać z opcji „wyszukiwarka obwieszczeń” po prawej stronie ekranu, lub wyszukiwania zaawansowanego. Na górnym pasku, klikamy niebieski napis „Wyszukaj”.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

17 05 24

Czy technologia stojąca za krytpowalutami ma szansę zmienić świat? Czym jest i jak działa blockchain?

Blockchain to technologia, która zyskuje coraz większe znaczenie w świecie finansów, zwłaszcza w związku z rosnącą rolą kryptoaktywów.…
24 04 24

Wypadek przy pracy — obowiązki pracodawcy

Wypadek przy pracy, zgodnie z definicją prawną, jest sytuacją, która ma miejsce podczas wykonywania pracy lub w związku…
24 04 24

Zastosowanie laktozy w proszku w różnych branżach

Laktoza, naturalny cukier obecny w mleku, posiada szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i spożywczym. W postaci…
17 04 24

Franczyza gastronomiczna – wszystko, co musisz wiedzieć przed jej podjęciem

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w gastronomii, musisz zbudować reputację lokalu. Początek może być trudny. Klienci preferują miejsca, które…
16 04 24

Obieg dokumentów w firmie – sposoby na usprawnienie procesu

W każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i branży, dokumenty pełnią kluczową rolę. Są nośnikami informacji, dowodami transakcji…
16 04 24

Czym są czynniki chłodnicze i jakie są ich rodzaje?

Klimatyzacja ze względu na swoje praktyczne rozwiązanie, które jest niezwykle pomocne w trakcie upałów, staje się coraz częstszym…

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier