Z tego artykułu dowiesz się:

Firmowe auto to duże udogodnienie dla przedsiębiorcy. Szczególnie w tych działalnościach, które wymagają mobilności. Zastanawiasz się jaki samochód wybrać? Dobrze, żebyś wiedział jaki model to najczęściej serwisowane auto w Polsce.

[et_bloom_inline optin_id="optin_4"]

Najczęściej serwisowane auto w Polsce – zmiana na pozycji lidera

Jak wynika z najnowszego raportu Autodata, po trzech latach zmienił się model zajmujący pierwsze miejsce w rankingu na najczęściej serwisowane auto w Polsce. Obejmujący rok 2020 konkurs wygrało Audi A4 z roczników 2001-2008, spychając weterana – Opla Astrę H z 2004 roku. Walka była wyrównana, ale eksperci nie mieli żadnych wątpliwości.

CZYTAJ TAKŻE: Handel samochodami, autokomis. Zyskują krocie na koronawirusie

Dane do sporządzenia raportu dostarczyła firma, której oprogramowanie wykorzystywane jest w 85 tys. warsztatów samochodowych w 100 krajach. Można więc uznać, że jest to bardzo rzetelne i wiarygodne źródło. W końcu mechanicy wiedzą najlepiej jakim autem się zajmują.

Kolejne miejsca na podium zajęli: wspomniany już Opel Astra H (2004) oraz Ford Mondeo z 2007 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Tego nie przewidziało nawet RODO – wyciek danych z Twojej firmy może nastąpić przez… samochód

Najczęściej serwisowany nie znaczy najbardziej awaryjny

Ujęte w rankingu informacje trzeba czytać ze zrozumieniem. Nie należy też wysnuwać zbyt daleko idących wniosków. To, że najczęściej serwisowane auto w Polsce to Audi A4 jest pochodną kilku czynników. Po pierwsze, jest to bardzo popularny model. Skoro takich akurat pojazdów jest dużo w Polsce, dużo też będzie ich w polskich warsztatach samochodowych.

CZYTAJ TAKŻE: Pandemia a sprzedaż nowych samochodów. Przedsiębiorcy uratowali branżę moto?

Oczywiście, nie bez znaczenia jest wiek samochodu. Zaznaczony przy modelu rocznik 2001 – 2008, pokazuje że nie są to samochody najnowsze. Częściej więc mogą trafiać do mechanika. Ale fakt, że są w warsztacie nie jest równoznaczny z oddaniem ich na szrot. Podlegają naprawom, ale także przeglądom.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzedajesz samochody? Musisz znać ten trend.

Dobrą wiadomością dla właścicieli najczęściej serwisowanych modeli aut jest z pewnością to, że nie ma problemu z dostępnością części zamiennych. Także ewentualna naprawa czy konserwacja nie będzie wiązała się z tak dużymi kosztami jak przy mniej popularnych pojazdach.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Zastosowanie laktozy w proszku w różnych branżach

Laktoza, naturalny cukier obecny w mleku, posiada szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i spożywczym. W postaci…

Czym są czynniki chłodnicze i jakie są ich rodzaje?

Klimatyzacja ze względu na swoje praktyczne rozwiązanie, które jest niezwykle pomocne w trakcie upałów, staje się coraz częstszym…
czynnik chłodniczy

Umowa leasingu po nowemu? Przedsiębiorców czeka rewolucja

Umowa leasingu jest zbyt sztywna, mało elastyczna. Pojawił się projekt zmian, który ma pomóc w tym by leasing…
umowa leasingu

Na co zwracać uwagę przy wyborze chemii samochodowej dla twojego pojazdu?

Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią chemię samochodową dla swojego pojazdu. Dzięki dobrej…
chemia samochodowa

Opłata paliwowa i ceny paliw na początku roku. Opłaca się kupować na zapas?

Opłata paliwowa rośnie od 1 stycznia 2024. To wszystko sprawia, że zadajemy pytanie o ceny paliw na początku…
ceny paliw

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie? Poznaj sposoby na poprawę efektywności Prowadzenie małej firmy to pasjonujące wyzwanie,…
zarządzanie czasem

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier