Z tego artykułu dowiesz się:

Wiedza kosztuje, jednak jej przekucie na konkretne rozwiązanie, czasem jest jeszcze droższe. Są pieniądze dla firm, które chcą iść z duchem czasu. PARP dysponuje kwotą 54 mln złotych, które mają pomóc MŚP w cyfrowej transformacji.

Pieniądze dla firm na transformację cyfrową

Wśród wyzwań, jakie stoją przed firmami oraz osobami, które nimi zarządzają, wymienia się m.in. transformację cyfrową.

CZYTAJ TAKŻE: Odpuść etat, przejdź na samozatrudnienie. Możesz dostać sporo pieniędzy

Faktem jest, że w ostatnich latach, szczególnie w obliczu pandemii wiele firm musiało się zmienić. Część przedsiębiorców stanęła przed koniecznością zupełniej zmiany kanałów sprzedaży. Spory lifting przeszły formy dotychczasowego działania oraz modele biznesowe. W wielu przypadkach inaczej wygląda dziś obsługa klientów, czy zarządzanie zespołami pracowników, które często zostały rozproszone w ramach pracy zdalnej. Jak zauważa PARP, rozwijanie kompetencji cyfrowych przez kadry kierownicze wydaje się niezbędne do skutecznego zarządzania ich organizacjami oraz pracownikami. Temu właśnie ma służyć Akademia Menadżera MMŚP.

Wnioski o wsparcie doradcze i szkoleniowe można składać przez operatorów od 1 marca 2022 roku. Nabór planowany jest do 30 września 2023 r. Maksymalne przewidziane wsparcie dla firmy to 150 tysięcy złotych. Wkład własny musi jednak wynieść 20% całkowitych kosztów projektu. Aktualną listę operatorów można znaleźć tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Co to jest akredytywa dokumentowa? Cenne narzędzie dla eksporterów

Transformacja cyfrowa, czyli co?

Oczywiście powyższy opis może wydawać się szeroki. I w sumie taki ma być. Każda firma w zakresie zarządzania transformacją cyfrową ma swoje potrzeby, które trzeba szybko zdiagnozować. Następnie konieczne jest określenie luk kompetencyjnych właścicieli i skorzystać z ODPOWIEDNICH usług doradczych i szkoleń. I właśnie na to wszystko można przeznaczyć dofinansowanie. Mieszczą się w nim bowiem usługi zarówno doradcze jak i szkoleniowe z Bazy Usług Rozwojowych.

Na co pieniądze dla firm?

PARP w opisie Akademii Menadżera MMŚP zwraca uwagę na szeroki zakres tematyczny usług doradczych i szkoleniowych z Bazy Usług Rozwojowych. Niemniej muszą one wynikać z analizy potrzeb rozwojowych firmy w obszarze cyfryzacji. Ważne jest także, by mieściły się w opisie kompetencji menadżerskich. Mówimy tutaj więc o takich zakresach tematycznych jak: (cytujemy za stroną PARP)

 • Zarządzanie transformacją cyfrową
 • Opracowanie modelu biznesowego
 • Zarządzanie zmianą
 • Zarządzanie produktem
 • Przywództwo i zarządzanie zespołami w wirtualnym środowisku
 • Marketing w gospodarce cyfrowej
 • Sprzedaż w gospodarce cyfrowej
 • Przedsiębiorczość technologiczna
 • Bezpieczeństwo cyfrowe
 • Zarządzanie cyfryzacją w inteligentnej fabryce
 • Procesy w transformacji cyfrowej (zarządzanie nimi)
 • Zarządzanie zintegrowanymi danymi

Więcej informacji na temat wsparcia dla mikro, małych i średnich firm można znaleźć tutaj. W tym przypadku pieniądze dla firm, choć dotyczą doradztwa i szkoleń, mogą okazać się ważnym krokiem na drodze do zmiany przedsiębiorstwa w nowoczesną organizację.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Co drugi kasjer sklepowy w Polsce opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele [SONDAŻ]

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę coraz bliżej? Jedno z badań wskazuje, że kasjerzy chcą pracować w niedzielę. Z…
handel-tradycyjny
22 05 24

Niedziele handlowe wrócą? Coraz bardziej prawdopodobne

ZPPHiU: Niedziele handlowe – zmiana musi być przemyślana Czas handlu w niedziele powinien być krótszy niż przed wprowadzeniem…
niedziele handlowe
21 05 24

Awaria w ZUS. To był cyberatak?

Awaria w ZUS. We wtorek (21 maja) nie działa strona internetowa Zakładu. Nie da się też skorzystać z…
awaria-w-zus

"Moja Elektrownia Wiatrowa" dla właścicieli budynków mieszkalnych. Do wzięcia nawet 50 tys.

"Moja Elektrownia Wiatrowa" to program dopłat do przydomowego wiatraka dla właścicieli budynków mieszkalnych. "Moja elektrownia wiatrowa" umożliwi otrzymanie…
elektrownia wiatrowa

Regionalne Pożyczki dla Firm – Finansowanie dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalne pożyczki dla firm to alternatywa dla zwykłych kredytów bankowych. Są finansowane ze środków unijnych i przeznaczone dla…
regionalne pożyczki dla firm
20 05 24

Kredyt Frankowy - Szanse Przedsiębiorców na Unieważnienie Umowy

Powszechnie uważa się, że największe szanse na unieważnienie umowy kredytowej mają konsumenci, co jest często podkreślane w kontekście…
kredyt

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier