Z tego artykułu dowiesz się:

W dobie inflacji jest ktoś, kto właśnie znacznie obniżył ceny swoich usług w Polsce. To Elon Musk i jego Starlink, który ściął ceny niemal o połowę. Nadal internet z satelity jest jednak droższy od rozwiązań stacjonarnych i komórkowych. Przynajmniej na razie.

Starlink coraz tańszy

Gdyby porównać ceny internetu od firmy Starlink do tych oferowanych w miastach i na terenach dobrze zurbanizowanych lub pokrytych zasięgiem LTE, cena może nadal odstraszać. Nawet na prowincji. Z drugiej jednak strony, internet z orbity to świetne rozwiązanie dla osób, które żyją, pracują lub prowadzą swój biznes na obszarach, w których próżno szukać dobrego „naziemnego” łącza.

Znamy przypadki osób, które zniechęcone dość niestablinym łączem komórkowym, lub nieposiadające dostępu do światłowodu sięgnęły po rozwiązanie Elona Muska i to po jeszcze po starych, odstraszających cenach. Jak same podkreślają, problem mają z głowy. Szczególnie jeśli szybki internet jest konieczny do zarabiania pieniędzy.

CZYTAJ TAKŻE: Jak wzmocnić pokrycie sygnałem internetowym w dużym biurze?

Ile kosztuje internet od Muska?

W przypadku obniżki cen zaproponowanej przez firmę Elona Muska, można śmiało użyć określenia „tąpnięcie”. Dość powiedzieć, że dotąd miesięczna opłata za internet z satelity Space-X kosztował 449 złotych. Teraz jest to „tylko” 230 złotych. Nadal dużo, ale wreszcie nie przerażająco. Jak obliczył portal Telko.in roczne oszczędności w przypadku tej obniżki to ponad 2600 złotych.

Warto dodać, że wprowadzona obniżka nie dotyczy jedynie nowych klientów, jak to często ma miejsce w firmach telekomunikacyjnych. W tym przypadku, nowe ceny mają być z automatu uwzględniane na fakturach wygenerowanych po 24 sierpnia 2022 roku.

Dlaczego Starlink obniża ceny?

Starlink nie jest skory do zbyt szerokiego uzasadnienia swojej obniżki. „Obniżka ceny uwzględnia warunki panujące na rynku lokalnym i ma na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów” – tyle. 

Koszty zestawu Starlink

Niestety próg wejścia do internetu z niskiej orbity okołoziemskiej nadal jest wysoki. Za zestaw startowy trzeba zapłacić 2,3 tys. złotych. Choć to mniej niż dotychczasowe 2.960 zł – to i tak dla wielu może stanowić barierę zaporową. Firma Muska zrezygnowała także z jednorazowej opłaty 400 złotych za obsługę zamówienia, oraz dostawę sprzętu.

 

To Cię zainteresuje

Wysokie zarobki w IT i benefity się kończą. Programiści mają problemy ze znalezieniem pracy

Informatycy mają problem ze znalezieniem pracy? Eldorado w sektorze IT się kończy? Bajecznie wysokie zarobki, praca nawet dla…
informatyk

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie

Jak efektywnie zarządzać czasem w małej firmie? Poznaj sposoby na poprawę efektywności Prowadzenie małej firmy to pasjonujące wyzwanie,…
zarządzanie czasem
04 08 23

KSeF - prace nad KSeF przyspieszają

Kiedy KSeF wejdzie do użytku? Co z KSeF? Ministerstwo Finansów udostępniło zaktualizowaną wersję środowiska testowego Krajowego Systemu e-Faktur.…
ksef

Jak efektywnie zarządzać projektem?

Głównym założeniem każdego projektu jest osiągnięcie konkretnych celów. Zarządzanie takim projektem może być bardzo dużym wyzwaniem, dlatego trzeba…
24 07 23

Polska branża IT. Czeka nas spowolnienie?

Jak wygląda branża IT w Polsce? Czy czeka nas spowolnienie? Newsy dotyczące inwestycji Microsoft i Google w Polsce…
sektor IT w Polsce

Nowoczesna firma wymaga profesjonalnego zarządzania

Profesjonalne zarządzanie pozwala na optymalizację procesów i zwiększenie efektywności operacyjnej firmy. Jednak do osiągnięcia tych celów, oprócz wiedzy…
system ERP

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier